Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by Прч on Пет Мар 20 2015, 13:19

Јас, ако во Македонија избувне вистинска војна меѓу чипираната скопска филијала на Мултигруп и недефинираниот зајачки клан, веднаш доаѓам за на лице место да ги посматрам возбудливите пресметки. Такви нешта досега само на филм имало...
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Пет Мар 20 2015, 13:55

poleka samo, ne brzaj tolku..

da se vratime na temava, ok?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Пон Јун 08 2015, 17:03


РАША ТУДЕЈ ГО “РАСПУКА” МИЛЧИН: Владимир Милчин и неговиот газда дестабилизираат држави, тоа го сакаат и во Македонија!

Сателитската телевизија Раша Тудеј (Russia Today) РТ во својата емисија In The Now (Ин да нау) зборува за настаните на 17 мај и активностите за дестабилизација на Македонија преку протести и организирани акции, во режија на Фондацијата отворено општество, организација на Сорос.

Во краткото интервју со Милчин, тој самиот признава дека тие се главни организатори на протестите, и дека тој се надева дека нема да дојде до сценарио како во Украина но, во исто време тој тоа и не го исклучува ниту се оградува од такви сценарија.
На крајот, се вели дека Сорос и неговите пари всушност се вмешуваат во внатрешната политика на државите што е сосем недозволено, но е нешто за кое Милчин несака да зборува!


https://www.youtube.com/watch?t=41&v=COGYBrvdpzs
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by Прч on Пон Јун 08 2015, 22:15

VOL напиша:
Во краткото интервју со Милчин, тој самиот признава дека тие се главни организатори на протестите, и дека тој се надева дека нема да дојде до сценарио како во Украина но, во исто време тој тоа и не го исклучува ниту се оградува од такви сценарија.

Източник: Пулс 24

Абе ова е наменето за оние што место мозок имаат чип во главата; ти барем разбираш америкењски, можеш да разбереш што навистина рекол соросоидот, а не како емпетројка да го повторуваш тоа што то го напишале куририте. Ајде, можеш ти и подобро ...
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Пон Јун 08 2015, 22:22

pa, za da ne se zaletuvas ko zajak po morkov drugpat, pogledaj go videoto nad "sporniot ti post", i se ke ti bide jasno.ima intevrju so busaviov ludak.

a nastrana toa, jas MOJ komentar ne napisav nitu vo edniot nitu vo drugiot post( Citatite i klipot, gi pisuvav zasebno no se pojavija vo eden post) ,-nitu edna bukva nema moja  , za da mi komentiras "empetrojki, amerikanjski, sorosoidi.." Laughing Laughing Laughing
      u stvari ne znam ni sto komentiras., moj stav ili mislenje VOOPSTO ne e staven nikade  seto toa se  -citati od tekst..

i ne e nikakov puls 24 tuku :  http://infomax.mk/wp/?p=31867

... a be do koga ke te ucam da ne se zaletuvas..? ajde ,mozes ti.. se nadevam... iako pocnav da se somnevam... mnoogu podobro
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Пон Јун 08 2015, 22:31

 by Прч Today at 23:15
.......................................
Източник: Пулс 24
...................................Laughing Laughing Laughing
so "S" ( istocnik" ) ruski..
        so "z" e na bugarski ...avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот