Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by хан Ацо on Сре Мар 18 2015, 21:32

Зошто?Зато што Грция никогаш  нема да прифати дел од ЕУ да стане држава коя се обидува да користи грчката античка история како своя.Антиквизацията е най големиот грев на ДПМНЕ спрема Македония.Шансите на македонците за ЕУ са или поединечно со бугарски пасоши,или ако Македония стане дел од Србия.Се види дека србоманската влада на Груевски я влече Македония одново под србска чизма.

popravi go pismoto, imas  http://www.lexilogos.com/keyboard/macedonian.htm
na makedonski.
pisuvaj na makedonski jazik, a pred se popravi go naslovot.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 22:30

nema sansi zaradi vaseto licemerie. pokraj grcite sega i vie ja blokirate Makedonija vo EU
avatar
VOL

Posts : 14765
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by хан Ацо on Сре Мар 18 2015, 22:34

popravi go pismoto, imas  http://www.lexilogos.com/keyboard/macedonian.htm
na makedonski.
pisuvaj na makedonski jazik, a pred se popravi go naslovot.Пишувам со буквите со кой е пишувал и Гоце Делчев.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 22:39

aha.
velam popravi go naslovot,na kirilicno -makedonsko pismo.ovde site naslovi se na kirilicno makedonsko pismo..
a komentarive, variraat. gledas, i jas latinica ( tehnicki limit) pisuvam no na makedonski jazik.. sepak.

a za drugoto, nemam nekoi zamerki
avatar
VOL

Posts : 14765
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by concrete on Чет Мар 19 2015, 00:23

хан Ацо напиша:
popravi go pismoto, imas  http://www.lexilogos.com/keyboard/macedonian.htm
na makedonski.
pisuvaj na makedonski jazik, a pred se popravi go naslovot.Пишувам со буквите со кой е пишувал и Гоце Делчев.
ханче.....да му се фатиш на Гоце за мандалото......како некои баби кажувале..било легендарно Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6479
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Centarec on Чет Мар 19 2015, 08:41

ако треба да влезе и да личи на бугарија и романија боље нека не влага.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 10:59

bidejki postavuvacot na temata odlucil da ja premesti ovaa tema na drug forum, so istata sodrzina i so istiot naslov kako ovde i tamu  prodolzil so diskusija, ke ja pocituvame negovata zelba.
avatar
VOL

Posts : 14765
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот