Техничка влада

Страна 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 11:34

Хан: Избори до април идната година, деталите ќе се договараат во Брисел

Избори ќе бидат спроведени најдоцна до април идната година. Ова го изјави еврокомесарот Јоханес Хан, по повеќе од осумчасовната средба со лидерите на четирите политички партии Груевски, Заев, Тачи и Ахмети,

Pak ne veruvaj...abe jas sto kazam i pop sto zakopa toa e..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 13:01

Ха ха ха ... кое ли дефокусирање од погорните двајца .... само да го некако забошотат срамотилокот од враќањето ко попчиња на сдсм-оФци во парламентот....  а ха ха хааааа..

... кој и каде се спомнува техничка влада ... се спомнуваат само вонредни избори .. кои грујо ионака ги понуди пред некој месец... и се спомнува некој си какосакаш наречи го период до изборите ... а од некаква си како сакаш наречија квази влада нема ни збор ...

...значи ... ќе имаме повторно вонредни избори кои ионака станаа практика на секои две години ... на кој како што стојат работите лидерот на опозициската најголема партија ( лидерот на опозициската најголема партија... тој не е лидер на опозицијата ) најверојатно ќе гласа во сабота ....
... како и да вртиш ...со зајкото е свршено ... дури и да биде аболициран ..готов е ... двапати аболициран политичар ... што е многу многу е ...

.. и за крај ...  нечијата желба за дочепување до власт без избори се распрсна ко меур сапуница ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Јун 03 2015, 13:10

jambo напиша:Хан: Избори до април идната година, деталите ќе се договараат во Брисел

Избори ќе бидат спроведени најдоцна до април идната година. Ова го изјави еврокомесарот Јоханес Хан, по повеќе од осумчасовната средба со лидерите на четирите политички партии Груевски, Заев, Тачи и Ахмети,

Pak ne veruvaj...abe jas sto kazam i pop sto zakopa toa e..
Џамбо , имаше еден овде шахист , кој кажуеше па поп закопуеше, се утепа од дреждење башка на Белви , чекајќи го Грујо да го начека кога ќе бега накај авионот..., ама го нема, дреме у ќуше и удара глава од ѕид повремено.  Немој жити бога па ти да се џитнеш у некој тиофор ..наглавачке..од дешперација.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 13:12

jambo бе ....
... од што оној тричко ја славел големата победа на зајкото ...

http://puls24.mk/Makedonija/vesti/trickovski-dozivea-nerven-slom-nas-ne-boli-kt-za-brisel


http://www.press24.mk/nervoza-kaj-opozicijata-stravot-od-izbori-se-rashiri-na-socijalnite-mrezhi

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Сре Јун 03 2015, 13:49

king напиша:...

.. и за крај ...  нечијата желба за дочепување до власт без избори се распрсна ко меур сапуница ...
Па овие што сега се на власт се нелигитмни,ги фалсификуваа изборите ,нели "ШУ ПРАИШ велеше ке ги влечеме за уши за да  гласаат за нас".

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 14:02

ииииииииии ... што напиша бе ....!!!!!!!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Јун 03 2015, 14:05

ribar напиша:
king напиша:...

.. и за крај ...  нечијата желба за дочепување до власт без избори се распрсна ко меур сапуница ...
Па овие што сега се на власт се нелигитмни,ги фалсификуваа изборите ,нели "ШУ ПРАИШ велеше ке ги влечеме за уши за да  гласаат за нас".
тоа ribar.., мачки о реп... Грујо секои две години , и тоа на инсистирање на опозицијата си прави избори , на кои акламативно си го продолжува мандатот до бескрај. Како гледам сега и следниот Април , но овојпат за промена дури и со инсистирање на МЕЃУНРОДНАТА ЗАЕДНИЦА  . Пак ќе го продолжи мандатот за наредниот период. И така се додека на некој не му текне да седне и спреми понуда за Македонскиот народ која ќе биде попривлечна, поветувачка..  со еден збор полукративна во секој поглед , а нема да го тера за тоа да се откаже од себе, својата сувереност, својата посебност , историја , јазик и писмо и својата национална гордост и држава, а истовремено ќе го убеди дека не е лажов и преварант ко едни сдсм-соросоидни овци, а и дека има капацитет и може да створи услови да ја реализира.
Или пак некој очекува пак да не згазат со чизма како 1914 во Букурешт или 2001 во Охрид...???
Кога ќе се појви таков, Грујо ќе се распрсне ко меур од сапуница. Но го нема. Има само наивни кретени кои си ја урнисуваат државата за која загинале МНОООГУ МАКЕДОНЦИ и кои се надеваат дека некој друг , некои кошери педофили и истали хиени ќе ги донесат на власт и тие ќе си владеат завиткани во свила и коприна и сакани од сите.
Не ти се чини дека некаде имаш куршлус??? Wink


Последната промена е направена од concrete на Сре Јун 03 2015, 14:21. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 14:20

King.....mi go nema ona odgovori so citat....abe pa
citas kurton novini pa posle olele.... pa olele....ti
rekov republika,netpres,kurir narocito nemoj da gledas shitel
i da citas vecer toa loso utice na vijugite.....loso li ti e???Very Happy:D

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 14:24

jambo напиша:King.....mi go nema ona odgovori so citat....abe pa
citas kurton novini pa posle olele.... pa olele....ti
rekov republika,netpres,kurir narocito nemoj da gledas shitel
i da citas vecer toa loso utice na vijugite.....loso li ti e???Very Happy:D
Стварно ....????
.. а што да читам ....
... на геросопапуљас  пропагандистичките сорос порталчиња ?
... а бе ај ... не заебавај ... тие ионака се наменети за лечење на лични фрустрации на неколкумина ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Јун 03 2015, 14:26

king напиша:
jambo напиша:King.....mi go nema ona odgovori so citat....abe pa
citas kurton novini pa posle olele.... pa olele....ti
rekov republika,netpres,kurir narocito nemoj da gledas shitel
i da citas vecer toa loso utice na vijugite.....loso li ti e???Very Happy:D
Стварно ....????
.. а што да читам ....
... на геросопапуљас  пропагандистичките сорос порталчиња ?
... а бе ај ... не заебавај ... тие ионака се наменети за лечење на лични фрустрации на неколкумина ....
добро е бе King, што не штампаат тиражи, би било жали боже за исечените дрва за да се направи хартија.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 14:29

concrete напиша:
king напиша:
jambo напиша:King.....mi go nema ona odgovori so citat....abe pa
citas kurton novini pa posle olele.... pa olele....ti
rekov republika,netpres,kurir narocito nemoj da gledas shitel
i da citas vecer toa loso utice na vijugite.....loso li ti e???Very Happy:D
Стварно ....????
.. а што да читам ....
... на геросопапуљас  пропагандистичките сорос порталчиња ?
... а бе ај ... не заебавај ... тие ионака се наменети за лечење на лични фрустрации на неколкумина ....
добро е бе King, што не штампаат тиражи, би било жали боже за исечените дрва за да се направи хартија.. Very Happy Very Happy Very Happy
Никако не ми е јасно ....

... немаат дуплерица ... а свршуваат на големо ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 14:30

Почна одбројувањето - Груевски избира меѓу себе и граѓаните

Официјален Брисел во рок од 24 часа двапати му советува на премиерот Никола Груевски дека мора да ги почитува интересите на граѓаните на земјава, а не партиските. Вчера со терминот „транзициски период“ тоа му го кажа еврокомесарот Јоханес Хан, а денеска тоа му го повторија евроамбасадорот Аиво Орав и сите амбасадори на земјите членки на ЕУ, кои го посетија Груевски во Владата.
izvor: infoplus.mkevve ti nesto od mene da odmoris malku

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 14:32

jambo напиша:Почна одбројувањето - Груевски избира меѓу себе и граѓаните

Официјален Брисел во рок од 24 часа двапати му советува на премиерот Никола Груевски дека мора да ги почитува интересите на граѓаните на земјава, а не партиските. Вчера со терминот „транзициски период“ тоа му го кажа еврокомесарот Јоханес Хан, а денеска тоа му го повторија евроамбасадорот Аиво Орав и сите амбасадори на земјите членки на ЕУ, кои го посетија Груевски во Владата.
izvor: infoplus.mkevve ti nesto od mene da odmoris malku
Е па ...и јас нешто у стил на тричко ...

..кој го ебе Брисел ... брисел милион пати ја „советува и предупредува“  бугарија и грција за човекови права на малцинствата а тие не го ебат ни два посто

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 14:37

...понатаму ... пак, кој го ебе брисел...

..тие таму сите до еден ...
..спорот со името е налудничав, нереален и слични квалификации ...
..но сепак на крај ... солидарни сме со јужноциганија ... сменете име па ќе разговараме ...
... ма кој ги ебе ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 14:53

Od toa koj gi ebe...izgleda oni ne ebat nas....a grcija
znaeme kaj e....i zosto....uste malkuci ce ja namavaat
od EU...togas nemaat pravo na nikakvo veto bidejci
ne se vo EU i nie ce vlezeme mesto niv...e togas mmozeme
da kazeme koj gi ebe...a dotogas ce molcime..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 14:58

Facebook ... реакции за големата победа на сдсм ... Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Јун 03 2015, 15:26

Само тешко масивно самобендисани индивидуи , како горе спомнатите глупандери , можат да помислат таква небулостична работа: Груевски сам од себе, на ауто погон да си оди од власта која последователно незнам колку пати ја освојува, на најдемократски можни избори.....буквално со недостижна предност за опозицијата. Тоа може само бардовци или не дај боже демир хисар пациент да помисли. За оние од демир капија не ни спомнувам... Smile
Очигледно во својата немоќ да ја сватат ситуацијата..тие одат во религиозни занеси и вознеси..и повикувања и молитви свети кошери и педофили да ги однесат во рајот...
Јеби га, слободна демократска држава која никого не го ограничува во религиозните слободи , ако при тоа тие не малтретираат никого....и не праат бељи.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 16:20

jambo напиша:Koga citas eden kako da gi citas site kako papagali se
POSLEDOVATELNO....ciganot izricito im zabrani da upotrebuvaat
drug termin ...se dodeka ne stigne druga naredba
a deka funkcioniraat isklucivo so naredbi evee dokaz:

Доказов, без име и презиме  ..... на мачка на опаш ...

... вакви докази може кој сака и колку сака да креира ....

... еве сега и јас можам да нешто нашврљам ... и тоа врз овој твој доказ ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 16:24

А еве го твојот доказ ...малкуцка зумиран ....
...хе хе хе ... 
...па сам заклучи колку е оригинален ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Сре Јун 03 2015, 16:50

temata ke bide nabrzo otklucena otkako ke bide oslobodena od offtopici i spamiranja.
za zabava od sekakov tip, ima temi so soodveten karakter..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Јун 05 2015, 10:29

И овој изгубениот случај... нешто у задње време почна многу да блада ...

http://telma.com.mk/vesti/top-tema-goshev-i-kjulavkova-za-dogovorot-za-izlez-od-krizata

.... изгледа сака нешто да уќари у целава калакурница ... но каков смотанко е ... пак ќе остане со најдолгото од најдолгите ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Јун 05 2015, 16:15

Зајко се дозакопа...


Заев не оди во Брисел

http://telma.com.mk/vesti/zaev-ne-odi-vo-brisel

.... по ова веќе се е јасно ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Јун 05 2015, 21:14

king напиша:Зајко се дозакопа...


Заев не оди во Брисел

http://telma.com.mk/vesti/zaev-ne-odi-vo-brisel

.... по ова веќе се е јасно ...
..нема , сега седи и се дума како препораките на своите пријатели да ги преточи во партиска порака до

.... своите партиски истомисленици и борци против Македонската криминалната влада со омразениот деспот на чело...кој патем појма нема од албанскиот јазик.... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Јун 05 2015, 23:14

Заев не оди во Брисел

http://telma.com.mk/vesti/zaev-ne-odi-vo-brisel

.... чоекот е константа ... си остана доследен на себе си ...
... само неколку часа по горната изјава ... се пишмани ..._________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by punter ohrid on Саб Јун 06 2015, 05:04

јас очекувам во најскоро време Зајков да го снема од чуварското столче, го чуваше доволно, сега ќе иму предаде на тој што му припаѓа.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот