ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Пон Мар 02 2015, 11:42

concrete напиша:
ribar напиша:Велиш дека треба да има судска разрешница?хмммм

1.Ако прислушкувал ГВУЈО,да му судат него за незаконско прислушкување.
2.Ако прислушкувале странски  служби тогаш  да  им  судат на Јанкуловска и Мијалков за велепредавство,затоа што го уништиле безбедносниот систем  и дозволиле странски  служби  да ја прислушкуваат пола Македонија.
...а да почекаме на суд да видиме кого ќе почеша долгата рака зад уво??? Зошто да гледаме во гравче. Сеа за сеа имаме некои петарди кои еден зајко бани ги пуцка пред микрофон.
На суд ќе се види јасно и гласно кој прислушкувал, зошто и како, кој бил слушан  и што се тоа заедно значи.
Во спротивно , ако појдеме од твоите заклучоци доаѓаме на дилемата на германскиот новинар...: дали УБК на една боранија земја како Македонија е ПОСИЛЕН СИСТЕМ од германскиот  ШТАЗИ , сеа интегриран со БНД и НСА??? Ако е така треба да бидеш горд , а не да кукаш..барем во нешто сме апсолутни светски шампиони.., некој наш тим ко на заебанција следи 200000 граѓани, без никој да забележи...освен еден зајц нормално... Very Happy Very Happy Very Happy
А што ке правиме со веродостојноста на разговорите, фалењето за мештаљката на Љубе-тулумба,за рушењето на Космос како пастирот наредува кој датум да се руши.
Дали треба владата да понесе одговорност?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 11:44

Конкретен,

ха... влакна велиш... 

па не гледам некој друг да се фаќа со то од кај се материјалите и за нивната автентичност а скроз да ја игнорира суштината...

за автентичностаRolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 11:47

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:Велиш дека треба да има судска разрешница?хмммм

1.Ако прислушкувал ГВУЈО,да му судат него за незаконско прислушкување.
2.Ако прислушкувале странски  служби тогаш  да  им  судат на Јанкуловска и Мијалков за велепредавство,затоа што го уништиле безбедносниот систем  и дозволиле странски  служби  да ја прислушкуваат пола Македонија.
...а да почекаме на суд да видиме кого ќе почеша долгата рака зад уво??? Зошто да гледаме во гравче. Сеа за сеа имаме некои петарди кои еден зајко бани ги пуцка пред микрофон.
На суд ќе се види јасно и гласно кој прислушкувал, зошто и како, кој бил слушан  и што се тоа заедно значи.
Во спротивно , ако појдеме од твоите заклучоци доаѓаме на дилемата на германскиот новинар...: дали УБК на една боранија земја како Македонија е ПОСИЛЕН СИСТЕМ од германскиот  ШТАЗИ , сеа интегриран со БНД и НСА??? Ако е така треба да бидеш горд , а не да кукаш..барем во нешто сме апсолутни светски шампиони.., некој наш тим ко на заебанција следи 200000 граѓани, без никој да забележи...освен еден зајц нормално... Very Happy Very Happy Very Happy
А што ке правиме со веродостојноста на разговорите, фалењето за мештаљката на Љубе-тулумба,за рушењето на Космос како пастирот наредува кој датум да се руши.
Дали треба владата да понесе одговорност?
да не се повторуваме. Во една европска па уште и демократска земја сите дилеми од таков вид се расчистуваат на суд....со сите последици за инволвираните.
Се друго е недомократска соросовидна глобалистичка заебанција...пробав да видам некој друг таков..,ама изгледа само тие останаа активни за давање како пример...другите или изумреа ил ги утепаа.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Пон Мар 02 2015, 12:23

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:Велиш дека треба да има судска разрешница?хмммм

1.Ако прислушкувал ГВУЈО,да му судат него за незаконско прислушкување.
2.Ако прислушкувале странски  служби тогаш  да  им  судат на Јанкуловска и Мијалков за велепредавство,затоа што го уништиле безбедносниот систем  и дозволиле странски  служби  да ја прислушкуваат пола Македонија.
...а да почекаме на суд да видиме кого ќе почеша долгата рака зад уво??? Зошто да гледаме во гравче. Сеа за сеа имаме некои петарди кои еден зајко бани ги пуцка пред микрофон.
На суд ќе се види јасно и гласно кој прислушкувал, зошто и како, кој бил слушан  и што се тоа заедно значи.
Во спротивно , ако појдеме од твоите заклучоци доаѓаме на дилемата на германскиот новинар...: дали УБК на една боранија земја како Македонија е ПОСИЛЕН СИСТЕМ од германскиот  ШТАЗИ , сеа интегриран со БНД и НСА??? Ако е така треба да бидеш горд , а не да кукаш..барем во нешто сме апсолутни светски шампиони.., некој наш тим ко на заебанција следи 200000 граѓани, без никој да забележи...освен еден зајц нормално... Very Happy Very Happy Very Happy
А што ке правиме со веродостојноста на разговорите, фалењето за мештаљката на Љубе-тулумба,за рушењето на Космос како пастирот наредува кој датум да се руши.
Дали треба владата да понесе одговорност?
да не се повторуваме. Во една европска па уште и демократска земја сите дилеми од таков вид се расчистуваат на суд....со сите последици за инволвираните.
Се друго е недомократска соросовидна глобалистичка заебанција...пробав да видам некој друг таков..,ама изгледа само тие останаа активни за давање како пример...другите или изумреа ил ги утепаа.
Па ево овде пастирот објави дека се странски служби,а ниеден амбасадор досега не е протеран ниту хапсен,кој лажит сега?
http://makfax.com.mk/Makedonija/politika/gruevski-zad-snimenite-razgovori-stoi-stranska-sluzba-potpomognata-odnatre

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 15:18

Слушате бомба број 6?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 16:11

Кој не чул еве


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 17:27

чучулига напиша:Слушате бомба број 6?
..слушав до дессета минута после ми досади....ова ли се бомбите на зајче???.. ај тој , ама која е твојата поента??? Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 17:28

Јас сум до 58ма минута... ај тро пауза...

абе кај 20 и некоја минута се насекирав дека Јанкуловска и Ставревски ќе се скарат демек таја му подметнува тој да му потпиши и дека го користела нивниот одност ама помина и се смирија...

ако друг пат пишам дека не пратам сапуници, да ме потсетите на ова.

Твит во контекстов

ArchiType ‏
[ltr]@Andale_Arriba[/ltr]
 Зоки убаво вика,суштината е битна во разговорите,а тоа е уствари љубовта меѓу Ставре и Гока,со која ке го кутнат од власт #Ж .Шпанска серија

Како шо конкретен...


шо убо отворено си прат муабет за криминали, местење тендери, нерационални трошења, празен буџет, пумпање податоци... па се шо било кажано контра владата само сега кажано од нивни усти!


Просто не ми се верва колку свесно поддржувале антиуставни и антизаконски дејанија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 17:34

Чучулига  уште одамна енглези рекле: коа народ би знаел како се прават кобасици , никогаш не би ги јадел, а кога би знаел како се донесуваат закони , никогаш не би ги почитувал...ова мислам се кажано фигуративно...
Што си мислеше тие дека се надлуѓе....????

..тебе нормално не те есапам...ти си сепак институција...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 17:38

p1ckeen dim...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 17:40

concrete напиша:
Што си мислеше тие дека се надлуѓе....????

Знаев дека не се.

Среќна сум дека сега сите сега имат можност да чујат шо нелуѓе неспособни неопеани се. Ем то од нивни сопствени усти признание.

Просто ми иди да ги поздравам некако, некако... љубезно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 17:45

Конкретен...

1:02:36

ја чуј малку признание како опозицијата е во право и зошто е во право.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 17:50

чучулига напиша:Конкретен...

1:02:36

ја чуј малку признание како опозицијата е во право и зошто е во право.
опозиција сдсм-овска е у право во многу што , ама е исто и многу глупа, дрчна за власт по секоја цена, недомољубива и со многу бе соросоидни светоназори....., затоа е се тоа џабе што е понекогаш во право.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 18:00

Па да, не си го слушал муабетот конкретен... 

инаку, ќе знаеше колку овие твоиве се всушност недомољубиви ама еве способни лажови за наивните да си мислат дека се.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Morski galeb on Пон Мар 02 2015, 18:12


Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Morski galeb on Пон Мар 02 2015, 18:21

Ајде комуњари дпменовски јавете се у емисија ги чекам вашите повици. Basketball

Овој јавашлук и дупење народ у здрав мозок ви излезе на виделина.

Вашата ароанција произлегуваше од трошење на многооооу пари, е сега кога ќе ви секнат има мамичето мамино да ви го ебеме. Very Happy Very Happy

Еве дел од разговорите кои ве разобличуваат, вашите демонски мотиви.


http://brif.mk/?p=178726

Ставре денес ви го навре. jocolor

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Morski galeb on Пон Мар 02 2015, 18:30

Ама нема везе ова разговориве битно е да не му дозволиме на Зајко Македонија да ја прави протекторат.

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 18:36

А дека е приватна фирма сега на Груевски енд фемили то е океј.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 18:46

1:30и нешто.. муабетот: 

Ама ние сите ќе завршиме во затвор вака како шо сме тргнале.

Свесно, свесно....

Машаааааала од ваши усти во Божји уши.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Пон Мар 02 2015, 18:58

Ставре лаже ... леб по контејнерите има колку сакаш ...
... и свињите со леб ги хранат ...

Зајко и понатаму слободно може да забавља народни маси ...
..овој рекол ова оној рекол она  ..па голема работа што тоа некој рекол ... тоа ништо не докажува ... млатење празна слама ...

... и ебати бомбата ... нели бе беше за три дена гујо ќе го снема ... ???

...бомба!!!!!!
... народот експлодира од смеење на глупостите на зајко ...

... од додегашните „бомби“ јасно се гледа ... стручњакот, дебело утнал,  погрешно го усмерил ударниот бран .... и ги детонира на места каде што ударот директно му се враќа во лице ...

... сдсм само уште еднаш ја покажува својата глупост и неспособност ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 19:06

Laughing Laughing Laughing

ај не зафркавај кинг.

Туку знајш шо?

Оти е чаљо и шитната... јас мислам дека сите шо се во владата (дпмне, дуи, дс, дом ... сите топтан), сите нивни членови поточно а и тие шо се офајдиле треба да бидат тие шо ќе ги враќат долгојте напраени од оваа власт. Со се 65те миЉони плус камати на Цановски и нему сличните.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 19:15

чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing

ај не зафркавај кинг.

Туку знајш шо?

Оти е чаљо и шитната... јас мислам дека сите шо се во владата (дпмне, дуи, дс, дом ... сите топтан), сите нивни членови поточно а и тие шо се офајдиле треба да бидат тие шо ќе ги враќат долгојте напраени од оваа власт. Со се 65те миЉони плус камати на Цановски и нему сличните.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy комедија жива си....  човек би помислил , кога само би те читал овде....уште на млеце на мама мирисаш Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 19:17

hmm.. ovaa "bomba" pokaza deka Stavrevski ne e voopsto naiven, i deka go cuva trezorot...


-deka nema vlakna na jazik koga se raboti za finansii i deka kaza, i deka ostavka ke dade ako se sluci da ne moze da se zatvori budzetot zaradi razuzdanosta na nekoi ministerstva, koi bile neposlusni..deka ne saka da raboti nezakonski..

-deka A.Orav, saka da vleze vo finansiskata politika na drzavata...da se mesa kaj sto ne mu e mestoto!
a nema ni mandat ni pravo

-
deka vpecatokot kaj Jankulovska i Stavrevski za niv e deka se korumpirani ( strancive)..

-deka vo celiov ovoj muabet, opozicijava ne ni se spomenuva ..ja "ogovaraat " Ljiljana Popovska koja im e koaliciski partner Laughing -iako nema nisto strasno , muabet ko muabet..i toa e se!

-deka e epten nervozen na Vlado Talevski zaradi negovoto rabotenje i negoviototo nepravilno rabotenje i kako rece Stavrevski, kriminal...iako e od ista partija!.(inace, bitAlcanec Cool Laughing Laughing .. akoj bi drug ako ne ckembar mrsen)


Like a Star @ heaven interesen podatok iznesuva Stavrevski za klevetenjeto na R Makedonija za da ni se zeme akreditacijata vo Brisel, zatoa sto ne iskodosila zena mu na G. Micovski (SDSM)..hmm.. Like a Star @ heaven
ijaaa ama BOMBA frlil Zaev! Laughing Laughing Laughing .. hebati glupiot, go zakopa svojot igrac

-deka , se konsultiraat, ne rabotat bas na svoja raka, proveruvaat za  moznosti, unapreduvanja-pro-ve-ru-vaat, znaci ne bilo seci koli vo otomanski stil..Interesna e prikaznata i na Jankulovska za policiskata stanica kade sto se raduvale na plockite ( granicna policija) , sepak, razbiranje..
kako i "grevot" na Stavreski kade sto ja zamoluva za svoj covek i mozno unapreduvanje.. ama kako sto razbravme- ne preku nokj, tuku baraat da zavrsi soodvetno obrazovanie!! ama bombaaa.. Laughing


a za "zavrsuenje u zatvor" Laughing.. boze gospode,koe "otkritie" da skaka i vristi "prisluskuvacot" od radost oti slusnal zbor "zatvor" . Laughing
ne umri magare do zelena treva.. Cool 8)kazale oni ":zatvor" i od drugata strana na linijata ( zajcev i partneri) ednostavno -go pronajdoa "kljucniot dokaz nad dokazite" Laughing

-------------------------------------------------
hmmmm...
   karakterive na prisluskuvanite ne gi komentiram.

ama ispagja deka lugjevo se borat da opstoi kolku tolku stabilnosta.

kratat.. krpat.. ne gledam nisto kriminalno kaj lugjevo.

opst vpecatok e deka ne bilo ubavo.

Jankulovska duri predlaga edna plata pomalku, 11 namesto 12. sto ne se slucilo policijata dobiva sekoja godina 12 plati...znaci ostanale samo na muabet...na 1:34:00.. na sto Stavrevski reagira i ne dozvoluva!

EVN isklucuvala struja zaradi neplateni smetki.. ocigledno MVR ima pobaegi trosoci..krpat.

1:24:58 Jankulovska "Pa nie ne sme budali da ne plakjame..."
au- ispagja deka e svesna za obrvskite i deka ne i e po keif da odi vo kriminal..
Na 1:35:10 jankulovska kazuva " I vo pravo se sto isklucile" mislejki na isklucuvanjeto na objektot na Alfite od strana na EVN...znae deka imaat dolg....ne go krie..
svesno i samokriticki priznava....bez arogancija kon EVN i svesna za dolgot...

ima interesen moment vo muabetot koj sakam da go potenciram. Very Happy Laughing kade sto Stavrevski svesno  na 1:36:00 go narekuva "onoj bugarashon Todorovski," ponatamu govorejki za Zoran Todorovski! ( direktor na arhivot) so sto jasno se distancira od takvite!
no poenatat e ... sto Stavreski e zbesnat zaradi prevrabotuvanjeto vo Arhivot koe ne go odobruva kade sto namesto 2-3 dosle do brojka od 23...
.....

moj zaklucok
obajcava mi ostavaat vpecatok deka se svesni, cesni, deka ne opravduvaat sekakvi iracionalni trosoci.!

Ako , "bombava" so Mijalkov, kade se pokaza deka tokmu toj, ne dava krsenje na procedurata za izbor na sudija vo Vrhoven i ne popusta pred ovoj od DUI nelegalno da se protne  shqiptar za sudija...toa ispadna Mijalkov-Zaev 1:0..

ova sega, petarda nambr "6" Stavreski/Jankulvoska vs Zaev =  1(2):0
pS: "grevot" na Stavreski go gledam okolu 1: 43: 00 Smile kaj sto ne im ispljakjal nesto Laughing Laughing

PS/PS: AKO IMATE VREME da go analizirate CELIOT muabet,
napravete go toa!. nemojte da ve bockaat i Vie da zalaete ako cuete deka komsiskiot
Dzeki lae... toa ne znaci deka Dzeki lae po kradec- Dzeki samo e gladen... Laughing Laughing Laughing .

ja se izvinuvam na site , koi mislea deka muabetov e Otkrovenie ,.
Dovolno e samo da se soslusa celiot za da se utvrdi, i duri i vo naj-opozicionerska varijanta- deka ednostavno- Stavrevski e nervozen ( a ima pricina) a Jankulovska obozava da razgovara so Stavreski Laughing ..i -toa bi bilo se...


Последната промена е направена од VOL на Пон Мар 02 2015, 19:38. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 19:27

concrete напиша:
чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing

ај не зафркавај кинг.

Туку знајш шо?

Оти е чаљо и шитната... јас мислам дека сите шо се во владата (дпмне, дуи, дс, дом ... сите топтан), сите нивни членови поточно а и тие шо се офајдиле треба да бидат тие шо ќе ги враќат долгојте напраени од оваа власт. Со се 65те миЉони плус камати на Цановски и нему сличните.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy комедија жива си....  човек би помислил , кога само би те читал овде....уште на млеце на мама мирисаш Wink

А оти па да не?

Тие ги гласале погрешните политики и нивна е одговорноста.

Оти други да плаќат за нивните непродуктивни работни места и за парите искрадени од тие кои овие ги изгласале? 

Не е ова комунизам на крајот на краиштата.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Centarec on Пон Мар 02 2015, 19:32

ми се свиѓа моментот што и ставре глеа дека спомениците се најголем кретенизам што државава го видела.

ич не ми се свиѓа што ставре на гоца и пријавува криминал од битолскиот градоначалник а она не трза на тоа.

саат време глеам клипот трае неам време да го чујам цел, а и не ни сакам. гарант ставре збори дека немаме пари, нешто што ја го зборев пред некој месец ама џабе со кој да зборам.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот