ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 00:28

Ха ..твитерџии ...
..си немал ѓаволот работа па си ги драпал мудата ...

king

Вратете се на почетокот Go down

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 00:30

ц ц ц

а за форумџии како е кингу?

чучулига

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 00:34

Од твитер, фејсбук, каде сам си паша,  до форум има како од овде до соседната галаксија ...

king

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 00:38

Абе ај?

сериозен си?

и таму твоето мислење е отворено за толкување...

ме бендисва динамиката таму.... а и начинот на изразување... концизно... кратко и јасно.

Веројатно јас таму треба да пишам... поќе би ме личело чунки не сум по долги објаснувања..

чучулига

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 00:44

чучулига напиша:Абе ај?

сериозен си?

и таму твоето мислење е отворено за толкување...

ме бендисва динамиката таму.... а и начинот на изразување... концизно... кратко и јасно.

Веројатно јас таму треба да пишам... поќе би ме личело чунки не сум по долги објаснувања..
Мртов озбилен ....

... секој според своите афинитети ...
..а за мене ... твитер, фејсбук и остали слични срања за лични огласи се ...бљаак ...

king

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 00:49

Си признавам дека знам дека не сум доволно добра за форумџивка ...

твитерот силно ме заведва...

најверојатно е време за развод.

чучулига

Пишување by VOL on Вто Мар 03 2015, 00:51

otkriena e lokacijata na sluzbite koi snimale razgovori..

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 01:13

Нели бе зајко не го познавал верушевски ...

http://www.press24.mk/zaev-povtorno-se-zakopa-kakov-biznis-imal-so-sinot-na-verushevski

..има ли крај на лагите на тој човек ...
..впрочем тој и судски е потврден .....

king

Пишување by concrete on Вто Мар 03 2015, 09:18

..интервјуто на зајко беше толку трагикомично да јас сеуште не можам да се опасуљам која мегало будала е тој. Трагичното е што таа овца воопшто не е свесна што прави и што збори. Да беше иоле која ПОДЕМОКРАТСКА  земја до сега ќе беше у пинк-пантер комбинезон у Гвантанамо чекајќи го Џек главосек од Лондонската кула..Бидејќи веќе се предварително сите чекори во судскиот процес за велеиздаја,
 здружување во злочин , противнародни активности,шпиунажа и рушење на држава ќе беа завршени , а тој осуден на јуженце.
Сега станува јасно и она неговото јадење живи луѓе , пукање и др. Овој човек е апсолутно луд , нема никаква врска со реалниот свет и е опасен за редот и мирот ....
За комичното друг пат.... Cool

concrete

Пишување by Прч on Вто Мар 03 2015, 10:29

concrete напиша:велеиздаја, здружување во злочин , противнародни активности,шпиунажа и рушење на држава 

Олабави малку, бе човек. Досега Вол беше тој што, намерно или на згрешка, ги пермутира појмовите фамилија и држава. Земи пиво и семки, гледај и грицкај.

Прч

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 11:01

Laughing Laughing Laughing

чучулига

Пишување by кнез on Вто Мар 03 2015, 11:55

До каде дојде работава!
Зајко да му ги слече на Грујо гаќите и да го шиба когас ќе посака.
Грујо заради неговата партија требаше веднаш да поднесе оставка и да не го чека секој нареден ден да чуе дали Зајко ќе му го опаша и денеска.
За него второ по значење,можеше и заради Македонија да го направи тоа за да не мора на вакво ругло да ја изложува целата македонска држава како институција.Вака ја стави и Македонија и партијата заложник на неговото его.Замислете кој го заплеска и го шиба кога ќе му текне?
Зајко,еден обичен ама најобичен ебиветер.Да оставиш твоето пропаѓање а со тоа и на највисоката државна институција(владата) да се пренесува ко светско у фудбал
Оставам само еден момент на одбрана а тоа е голема(американска антимакедонска(игра која и да е таква мораше да ја реши со негова оставка и поставување на сигурен антиамерикански играч чист од сите овие нечистотии

кнез

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 12:36

Грујо може да си поднесе оставка тек од кога ќе се расчисти со антидржавниот и антимакедонскиот елемент .... зајкото...

... се дотогаш секаква оставка е контрапродуктивна и им иде во прилог на тие што и се намерачиле на Македонија...

... значи се со ред ...

.. а ко ќе погледнеш од друга страна ... оставката на Грујо ништо не менува ... ВМРО-ДПМНЕ  пак останува најјака партија а сдсм е се  помизерна и поминорна  ... па ако не е Грујо ..пак ќе биде некој друг од ВМРО-ДПМНЕ...

king

Пишување by Morski galeb on Вто Мар 03 2015, 13:05

Morski galeb

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 13:40

Morski galeb напиша:
(С)Латино заводникот Ставрески со парите што ги има мазното не е чудно по  вторпат да ја кидне по Америките со министерката НИШАЈ ВРАТА ЗЕМАЈ ПЛАТА.

ribar

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 14:24

Ха ...
сдсм-оФци наместо за работа за Фотошоп се фатиле ...

..толку им сече ....

king

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 15:11

[size=30]БУНТ ВО СИТЕЛ ТЕЛЕВИЗИЈА, НИКОЈ НЕ СЕ НАФАЌАЛ ДА ГИ ВОДИ КУРТОН ВЕСТИТЕ ВО 19 ЧАСОТ![/size]
http://www.dokaz.mk/ekskluzivno-bunt-vo-sitel-televizija-nikoj-ne-se-nafakal-da-gi-vodi-kurton-vestite-vo-19-chasot/

ribar

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 16:28

king напиша:Грујо може да си поднесе оставка тек од кога ќе се расчисти со антидржавниот и антимакедонскиот елемент .... зајкото...

... се дотогаш секаква оставка е контрапродуктивна и им иде во прилог на тие што и се намерачиле на Македонија...

... значи се со ред ...

.. а ко ќе погледнеш од друга страна ... оставката на Грујо ништо не менува ... ВМРО-ДПМНЕ  пак останува најјака партија а сдсм е се  помизерна и поминорна  ... па ако не е Грујо ..пак ќе биде некој друг од ВМРО-ДПМНЕ...
Никако не разбирам шо е то шо го гледате антидржавно и антимакедонско во Заев.

Шо се однесува до дпмне... то е веќе мртва партија, само сите ќе се преправаме дека е функционална ради реда. Баш ме интересира ефектот шо ќе го има овај случај врз европската десница воопштено.

чучулига

Пишување by concrete on Вто Мар 03 2015, 18:01

чучулига напиша:
king напиша:Грујо може да си поднесе оставка тек од кога ќе се расчисти со антидржавниот и антимакедонскиот елемент .... зајкото...

... значи се со ред ...

Никако не разбирам шо е то шо го гледате антидржавно и антимакедонско во Заев.

Шо се однесува до дпмне... то е веќе мртва партија, само сите ќе се преправаме дека е функционална ради реда. Баш ме интересира ефектот шо ќе го има овај случај врз европската десница воопштено.
Зајак кој глуми председател на најголемата опозициона партија  се појавува кај Премиер на влада на Македонија со документација за која тврди дека е резултат на нелегално прислушкување.т.е. анализа на датотеките на 200.000 телефонски броеви и селектирање на разговори меѓу официјални личности членови на влада со чија содржина проба да ја уценува истата , а со цел на нејзино абдицирање во корист на техничка влада која би спровела избори кои него ќе го доведат на власт. Како извор на информации ја потврдува група агенти и кртови во МВР и странска известителна служба која ја дала целата потребна логистика за реализирње на потфатот. Дури и јасно и гласно потврдува дека тој лично го финансирал голем дел од потфатот и  ги иницирал или ангажирал дел од нив, од кои некои и го признале делото.
Што од тоа не е антидржавно и антимакедонско???
Како пројде во слична ситуација еве да не одиме подалеку оној батката Јулијан Асанж ,или Едвард сноуден..кој америве го ловат ко див зајак???

concrete

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 18:15

Изложувањето на антидржавните и антимакедонските дела на власта за тебе е антидржавно и антимакедонско?

Интересно.

За мене то не е така.

чучулига

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 18:18

Која е таа  странска  служба што направи видео запис од разговорот помегу Заев и Пастирот  во кабинетот на Пастирот?
Има ли уште луге  што веруваат  во лагите на Пастирот?

ribar

Пишување by concrete on Вто Мар 03 2015, 18:28

чучулига напиша:Изложувањето на антидржавните и антимакедонските дела на власта за тебе е антидржавно и антимакедонско?

Интересно.

За мене то не е така.
власта антидржавна???? хммм ти да не живееш во некоја друга држава која не е оваа или под она институција во потписот си мислиш всушност на државата???  Very Happy Very Happy Very Happy .
Што не им кажеш на пример на америве да не го ловат оној Сноуден ко див зајак, па човекот е само еден обичен зајц???

concrete

Пишување by concrete on Вто Мар 03 2015, 18:30

ribar напиша:Која е таа  странска  служба што направи видео запис од разговорот помегу Заев и Пастирот  во кабинетот на Пастирот?
...полека бе ribar следи судска разврска , имај малку трепение....или и ти го признаваш само судот на твојата партија или евентуално оној на Чучулига Very Happy Very Happy

concrete

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 18:33

Е не сум јас во паралелен универзум ко власта.

И....

шо има јас да му ја думам за америте и нивниот проблем со сноуден? Искрено го поздравувам неговото дело.

чучулига

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 18:34

concrete напиша:
ribar напиша:Која е таа  странска  служба што направи видео запис од разговорот помегу Заев и Пастирот  во кабинетот на Пастирот?
...полека бе ribar следи судска разврска , имај малку трепение....или и ти го признаваш само судот на твојата партија или евентуално оној на Чучулига Very Happy Very Happy
Никој неможе да одговара кривично ако пријави кривично дело

ribar

Пишување by Sponsored content Today at 05:35

Sponsored content

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот