Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 20:37

cek.. gi zaboravi smajlite, onie , kiselite...radi reda:
Laughing Laughing Laughing 
i
Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 20:40

VOL напиша:a be CRNCI ne upucavaat na POLUDNEVNA baza kaj nas, sukjur.
..ili toa, deka nemame crnci izgleda (ta samo da se tesi nekoj...)

Не бе... и веројатно во право си... оти ги нема то ко едно.

Ама од друга страна се некој апансас или ќе се удај во кофа вода во затвор или ќе се обеси или ќе се себесилува, или пак некој гази по улици или убива по плоштади и ич никој не одговара и такви ми ти работи...

а кој се теши оти нема црнци?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 20:47

iskreno, ko sto pisuvas, najverojatno ke treba da ne izbombardira nekoj bi-fifiti tu, vo eden nalet (mali sme nie zlotvori, teritorijalno..)
i da ni dojde pamet.neli?sto ima nie da popuvame na bezgresnicite belosvetski, koga kaj nas treba uste prava da delime, na raznorazni ramkovni borci za prava, za koi duri i samite tie borci-za coecki-prava ne cule nit slusnale nit pobarale...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 20:53

чучулига напиша:Македонија не била дивиот запад...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ова ти е номинација за виц на годината?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

онај Зекиров шо изгази старец на пешачки кај е?

во тековниве услови, Македонија да е ко за времето на дивиот запад, би било епохален цивилизациски исчекор нанапред.
...а онаа певицата-готвачка што спичка старец на сред мирна улица..??? ја забораи...??? Very Happy Very Happy Very Happy
Македонија демек дивљи запад???...кога ќе почнете да го припитомуете??? Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 20:56

Не е ни див запад, ехехеееее колку е поназад....де препрочитај шо сум напишала.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 21:00

Pevica nije Devica, jebi ga si ja ladi u Brazil Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 21:02

VOL напиша:iskreno, ko sto pisuvas, najverojatno ke treba da ne izbombardira nekoj bi-fifiti tu, vo eden nalet (mali sme nie zlotvori, teritorijalno..)
i da ni dojde pamet.neli?sto ima nie da popuvame na bezgresnicite belosvetski, koga kaj nas treba uste prava da delime, na raznorazni ramkovni borci za prava, za koi duri i samite tie borci-za coecki-prava ne cule nit slusnale nit pobarale...

Прашај го конкрит поарен е на темата како да се справи со истребување народ со цел населување на хазари клигонци и елични... а овие од власта бе ептен се имале со то евреите а?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 21:05

aj koga ke mi treba da go prasam ke go prasam, ke te poslusam.
a sega go prasuvam za nesto drugo, ama ne ti kazuvam za sto Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 22:45


avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by чучулига on Вто Апр 14 2015, 15:42

Најнова вест за случајот на Дедо Љубе

http://www.plusinfo.mk/vest/22079/sudenjeto-na-dedo-ljube-vo-rikverc-povtorno-kje-se-pravi-istraga

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by чучулига on Пет Мај 29 2015, 02:17

До кај е случајот знај некој?

Се задумав... видов во веро бејзбол палки и си купив... испадна дека е ептен детска работа ама бар, демек .... демек... (од евротулс имам хебла)

и, прам муабет дали то се важи ко оружје и пак и пак глупиот муабет за рамномерна сила....

ич не го разбирам законот за самоодбрана, дефинитивно!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by concrete on Пет Мај 29 2015, 09:40

..каква еуротулс хебла каква палка бе,  тебе ти треба нешто прирачно  со можност на разноразна муниција : од гумени зрна, преку разни сачми до кугла за слонови.... Very Happy   Моја препорака...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by VOL on Пет Мај 29 2015, 19:00

ova gore e stomatolosko-maksilofascijalno-hirurski alat bre , konkrit, a ne oruzje.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by concrete on Пет Мај 29 2015, 20:37

VOL напиша:ova gore e stomatolosko-maksilofascijalno-hirurski alat bre , konkrit, a ne oruzje.
..Па и Госпожа Чучулига е дама бре, а не фока... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by VOL on Пет Мај 29 2015, 20:51

concrete напиша:
VOL напиша:ova gore e stomatolosko-maksilofascijalno-hirurski alat bre , konkrit, a ne oruzje.
..Па и Госпожа Чучулига е дама бре, а не фока... Very Happy
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дедо Љубе и законот за нужна самоодбрана

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот