Таканаречени „независни“ новинари

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Сре Јун 03 2015, 17:13

na ovoj Golum Trickovski ke mu treba podmornica na trkala..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 22:56

a... za da ne SEAT MAGLA, raznorazni "subvencionirani sponzorushi" koi, prosto coek da mu kapne solza od sto se za "sloboda em demokratija" i da se "trgnela nenarodnava vlada" em gladni za 'vistinata" protiv "oboeni partiski mediumi"
................ da ja iz-VENTILIRAME  taa "magla" pa da vidime kako izgleda celata situacija , na cisto :
Реакција од Уредникот на Народен Глас: Саше Политико е со Ивон и Либералната, Народен Глас е со Заев и СДСМ, НЕК МУ ЈЕ СА СРЕЧОМ!
јун 04, 2015Доказ.МкКолумни


Честитки за членството на Саше Политико во Либералната партија кај Ивон Величкивски, Ивон е добар со мене како уредник иако матна работа кога ја кидна од коалицијата со СДСМ на локалните после Стевче муња ама тоа е тоа, шта чемо да радимо! Ете доказ дека Политико не бил никогаш со и за СДСМ, паѓаат маските. Политико одлучи да се зачлени во Либерална а екипите на ,,Доказ” и ,,Народен Глас”  заедно со нивните уредници ќе дадат отворена и несебична подршка на Заев се додека е лидер на СДСМ!................................................................................
Ние од Народен Глас како и уредникот остануваме со СДСМ и лидерот Зоран Заев до крајот на борбата со овај клептомански режим кој фрла жени и деца во ендек, гради плацеви на криминалин начини, менува пушинела судии и сваровски обвинителки.

Рубин Иваноски – уредник на Народен Глас


http://www.dokaz.mk/reaktsija-od-urednikot-na-naroden-glas-sashe-politiko-e-so-ivon-i-liberalnata-naroden-glas-e-so-zaev-i-sdsm-nek-mu-je-sa-srechom/

ete vi go toj "www.DOKAZ.mk", od kade sto "crpite" informacii, vo nedostatok na LOGIKA , SVEST i zdrava PAMYAT !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------


tokmu TOA e pricinata zosto raznorazni ribari, glupanderi, vrapci i kokoski, zunzari so se svita em "elita" koi ni muabet ne se osuduvaat da napraat- mrazat i vo klanica da vidat obeseno goedo...

zatoa sto ne pominuvaat vakvi PARTISKI eftini propagandi: najlesno e da obvinis nekogo BEZ "dokaz" Laughing Laughing , i da nakalemis deka "nekoj nekogo brani ovde"
.. e pa govedata obicno ne branat, tuku napagjaat , so pricina , i so golemo zadovolstvo , zatoa sto"a-la- dokaz"  meurite od sapunica lesno pukaat od rogovi Twisted Evil .
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Саб Јун 13 2015, 11:58

Ocigledno, tazackata po "negoviot prekrasen" i ponatamu go opsednuvaat, zatoa sto ne moze da se sozeme sirot..
otkako, mu vadese "7 dena" sega najverojatno razdava za dusa na dzipot za "40 dena".
izgleda ke go drzi do "godina koga ke mu vadat na dzipot ( prekrasen)"

oti ne moze da se pribere i tuku treska od rakav , za greota :

Вампирот маскиран во архиепископ, тоа “највозљубено чедо во Господа”, поглаварот на една бивша црква, не му одговори на Саше Политико на прашањето за кршењето на сите божји заповеди од страна на неговиот другар, Големиот лудак, вршител на должноста прајминистер на една бивша држава!
Бивши типови на едно бившо време!
Само штетите им се сегашни и идни!
Тој, мислам на вампирот маскиран во архиепископ, мисли дека на тој начин, ако не друго, одбил да го нападне, па дури мислам дека мисли и дека го одбранил првиот министер во распаднатата држава, односно во државата што успеаја да ја распаднат со заеднички сили!
Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Branko-trickovski

Арно ама, не, дедо, дедо, дедичко, господине на ента степен, ти го нападна најдиректно и бескомпромисно!
И себе си се нападна!
Убиствено се нападна!
Твоето молчење беше божја порака за тоа дека и ти и твојот световен поглавар сте извалкани во говната на најчудовишните гревови.
Ниту еден Господ, никогаш, нема да ви прости!
Ќе се катраносате во деведесет и деветиот круг на пеколот!


Golum Trickovski sega pocna i vampiri i duhovi da gleda

za nego najgolem grev e toa sto negoviot GOSPOD, sveti Sasko Politika, ne bil zadovolen so odgovor od strana na Arhiepiskopot, koj go narekuva vampir.
a crkvata ( nasa ) ja narekuva "bivsa"
Gruevski si go narekuva kako sto e naviknat, nema da mu sporam nitu komentiram,negov politicki stav.
No , nenormalen ozalosten GOLUM  i ne se zema za seriozen , povekje..sega i po Gospod  frla so drva i kamenja, zatoa sto Gospod ne go mrazel Gruevski kako sto toj saka..
..a za drzavata normalno, kako i negovite, misli deka e raspadnata .

ee, mojata cudesna zemja Makedonija.
nema da go "opejuvam" dovolno sam se prepeal..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Саб Јун 13 2015, 13:07

VOL ... вреди ли трошење време на лудакот?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Саб Јун 13 2015, 13:36

iskreno. ne.
radi zabava,
 a i da mu oteznam.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Пон Jул 06 2015, 19:49

Рецепт како да го изгубите кредибилитетот: медиумска хајка на соросовите медиуми со бран лаги без никаков демант


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=96182#.VZq-yEWaeUk

А што друго може да излезе од кујната на излудениот геросопапуљас ....
..лаги и само лаги ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Пон Jул 06 2015, 20:45

zar ima sto da izgubat...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Нед Дек 20 2015, 16:48

За независноста на нашето новинарство

 
Колегиумот на Вест до меѓународната: Смената на Михајловски е отворен обид од Владата да го скрши весникот

Уредничкиот Колегиум на Реадкција Вест упати апел до претставниците на меѓународната заедница во врска со последните случувања во весникот, а врзани со непродолжувањето на договорот на главниот и одговорен уредник Горан Михајловски.

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 10403631_10208013288878361_6013158833985964113_n-670x503


Во апелот се предупредува дека среде преговорите за слобода на медиумите според Договорот од Пржино, Редакцијата се соочува со политички обид да се затвори Вест, најпопуларниот дневен весник во Македонија.
„Се сомневаме дека тајмингот за политичкото преземање на Вест е намерно темпиран за време на престојните празници, за да се избегне вниманието на јавноста и особено на претставниците на меѓународната заедница во Македонија.
Колегиумот на Вест на чело со Михајловски стравува дека смената е отворен обид од Владата да го скрши вест како уште еден силен глас што успеа да даде приоритет на јавниот интерес пред партискиот и владиниот интерес и да промовира граѓански активизам.
Досега, Колегиумот на Вест истрпе политички притисок преку менаџментот на МПМ за многу објавени и необјавени теми и вести, а имаше и цензурирана насловна страна.
Стравуваме дека смената на Михајловски како главен уредник неминовно ќе значи и смена на уредничкиот Колегиум и ќе ја укине уредувачката политика водена од високите стандарди на балансирано новинарство и заштита на јавниот интерес, “ се вели во апелот од Колегиумот на Редакција Вест.

Дополнето:

Михајловски: Последните години имаше невидени притисоци и од власта и од менаџментот, што доведе дури и до повлекување на насловна страница

 http://www.libertas.mk/колегиумот-на-вест-до-меѓународната-с/
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Нед Дек 20 2015, 19:06

А каде тоа во кој закон пишува дека на некој мора да му биде продолжен договорот откога ќе му истече?

... Вест е приватен медиум и сопствениците може што сакаат да прават и кого и на колку време ќе го ангажираат...

.... колку што гледам сопствениците биле коректни и го испочитувале договорот за ангажман ... па сега можда се незадоволни (можда не остварил профит колку што најавувал, не донел доволно спонзори  итн ) од неговата работа и решиле да се разделат ... ништо чудно и ништо спорно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete on Нед Дек 20 2015, 20:08

..новинарите кај нас , како и политичарите  СЕ ЗАНЕСУАТ.  Очигледно забораваат дека се СЛУГИ на оние кои ги плаќаат или оние кои ги бираат. Се однесуваат ко тие да се центарот на светот илити свети крави. Независен може да биде само оној новинар кој никаде не е вработен , т.е. фриленсер  кој си ги продава текстовите на оној кој е спремен да ги плати и објави... Сите други се платени курви и мораат да мешаат како газда каже, за негово задоволство...
И политичарите, точно мора да се знае во која средина е предложен и избран, на основа на какви ветувања и кому мора во текот на мандатот да му објаснува што и како сработил по тој основ...Политичарот во основа мора да потекнува и преставува одреден простор, се друго е мучук и превара... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Вто Дек 29 2015, 09:30

Јас не гледам македонска телевизија често пааааа, шо било ова?

http://plusinfo.mk/vest/52668/poglednete-na-mirka-i-na-milenko-im-tece-niz-nogavici-video
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Саб Фед 06 2016, 09:33

Како како? ај пак... какви одреди?

http://www.libertas.mk/видео-ивона-и-јанко-биле-исплашени-и-за/

еми пилиња, јас сум ептен бе антифашистичи задоена бе.

сакате да си играме партизани и германци а?

 bounce bounce bounce bounce bounce

а баш ми беше досадно и немав ништо посебно да прам!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete on Саб Фед 06 2016, 11:02

...рука на срце Чучулига гица катица е избрана за да заврши на ченгел, затоа ниеден асален не се ни нафати со една таква богато наградена и лукративна во секој поглед позиција.
А прашани се  капацитети.
Затоа е и одбрана  госпожава у црна чипка со посебни потреби......
Инаку тешко да може, реално гледано ..некого да почеша и за муда, ако тоа не е намерно и иссилено убивање..т.е. злочин казнив по сите човечки о божји закони...што може ..со американциве позади неа и да биде ..сосема извесно.
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Саб Фед 06 2016, 11:22

Не е темава за неа конкретен... си има таја своја...

за овие шо сакат сега фашистички одреди да кажеше нешто можи?

Јас сум од кај партизанЦите, да се знај! Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Вто Фед 16 2016, 14:07

Соросоиди ...
после толку јадење брбушки немале гс да се претстават кои се ...
.... на такви ли медиуми мисли зајкото????

Скандал: Новинари на „А1он“ во Пустец се претставувале дека се новинари на „Република“

http://republika.mk/?p=555837„Република“: Наша новинарска екипа не е испратена во Пустец

http://republika.mk/?p=555848
..абе ... мери им го умот .... во земја во која се скоро секој со секого познава или го знае ... нашле лажно да се претставуваат ....
... до толку ли се очајни ... што прибегнуваат на такви будалаштини ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Сре Фед 17 2016, 13:33

a klen, priberi se be ljuspo edna
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Сре Фед 17 2016, 13:46

Само жолто комбе може да го прибере ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by ribar on Сре Фед 17 2016, 14:11

VOL напиша:a klen, priberi se be ljuspo edna


Абе СМРДЛЕ ЕДНО,шо бришиш, нели беше ова јавен форум ,или само за вас  што добивате сендвич,сокче и платен интернет.....багра БУГАРАШКА,КОПИЉАЦИ НЕИЖИВЕАНИ.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Сре Фед 17 2016, 14:15

ribar напиша:
VOL напиша:a klen, priberi se be ljuspo edna


Абе СМРДЛЕ ЕДНО,шо бришиш, нели беше ова јавен форум ,или само за вас  што добивате сендвич,сокче и платен интернет.....багра БУГАРАШКА,КОПИЉАЦИ НЕИЖИВЕАНИ.
Ај не се брукај и земи си лексилиумче ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Сре Фед 17 2016, 15:06

forumot e javen ama ne e javna kukja, kako mrtvacnicata od kade sto doagjas.
vidis, nikoj tebe ne te brise. kako zitel na javni ustanovi kako na primer javna kukja, javen sanatorium, ludnica itn..
ubavo ti kazaa zemi leksilium ovde um koristime za postovi, a ne panika...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by ribar on Сре Фед 17 2016, 16:16

Eво кој е независен новинар -цар !

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Jf9ggg

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Сре Фед 17 2016, 19:37

e bas se fati za sultanot, papa di tutti kapi Twisted Evil AL Latasi el veziri
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by ribar on Сре Фед 17 2016, 23:59

алал да му е на четников од Ваљево


ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Чет Фед 18 2016, 00:01

ne be. ovde se izvinuva za gafot.

se zaebal pred toa. pa se izvinil.

I?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 4 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот