Таканаречени „независни“ новинари

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec on Чет Апр 02 2015, 09:27

како бе прв крак не е наш!? намерно ова дека заеви купиле у мудања куќа : )))))протесна нота од сите патриоти кои престојните велигденски празници ке ги поминат во афитос до руската амбасада при нашата земја!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Пет Апр 03 2015, 22:22

Хихихи ...

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=91809#.VR71Wca6ucw


Опозициските новинари меѓусебно го докажаа постоењето на „фабрика два“

http://sitel.com.mk/opoziciskite-novinari-megjusebno-go-dokazhaa-postoenjeto-na-fabrika-dva-0

Опозицијата не сака незгодни прашања на прес-конференции (ВИДЕО)

http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/259469-opozicijata-ne-saka-nezgodni-prasanja-na-pres-konferencii

Толку од нивната независност, објективност и непристрасност ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 22:50

...а бе Кинг , јасно е....за тие џукели треба само шинтер , па успивање и закопуење длабоко со многу негасена вар....се друго е драпање мадиња... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec on Саб Апр 04 2015, 00:37

све ок али овој не беше од доказ.мк? од кога доказ.мк почнавте да го зимате за релевантен извор? мери ко што знам пишуе у фокус (според тоа задње шо сум читал) и баш ги критикуваше сдс-овциве за време на прес кога ќе праша некој некое прашање што не им е по кејф одма викаат уаа, ко другава сељачана. и праша нормлано прашање - кај е разликата од едните и другите? тоа што арпево се наапа на вакво прашање, си е прашање на нижа интелектуална моќ и фрустрација.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 00:40

Кузнај шо е то доказ... да сум од сдсм сигурно би зела за навреда афилијација со доказ...

аналититико стил...

ама шо па знам јас.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec on Саб Апр 04 2015, 00:44

така ти е тоа кај нас. нашол некое другарче од општина рекла казала и устана ко алапача. отворил вордпрес сајт за 10 долара. потрошил година дена да го преведе. пак му е каша. пишува глупости кој што стигне. сите станаа новинари.


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 00:47

Ептен сум реатрд ко така ... кузнај шо пара ќе напраев инаку...

... батали ми глупите муабети... се забавувам малку во стил шббкбб.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec on Саб Апр 04 2015, 00:48

прошле поред пара овие.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 00:50

Па не ги бивало...ама се трудат бе... види Латас, Миленко...

то е тој нивен пример мислам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec on Саб Апр 04 2015, 00:53

за дебелиот незнам ништо. а за лаки имаат многу леб да јадат да го стигнат у кеш праење. за ова поднебје им го најде лекот он, сеа калапи џебот више пуно години.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 00:54

Не навлегвам во методологијата... примерот ми е во фокус на темава.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Саб Апр 04 2015, 01:00

so znam pa jas.. nisto ne znam.. ja nisam odavde..

ama dokaz mi e u pod prst koj stiska enter. Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Прч on Саб Апр 04 2015, 01:20

Centarec напиша:за дебелиот незнам ништо. а за лаки имаат многу леб да јадат да го стигнат у кеш праење. за ова поднебје им го најде лекот он, сеа калапи џебот више пуно години.
Многу е важно човек да си има пример и модел на кој ќе му се восхитува и ќе се труди да го достигне неговото ниво.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete on Саб Апр 04 2015, 08:49

Centarec напиша:за дебелиот незнам ништо. а за лаки имаат многу леб да јадат да го стигнат у кеш праење. за ова поднебје им го најде лекот он, сеа калапи џебот више пуно години.
...хммм..ама секоја рука и нога му се за разни коњи врзани, ај што ќе тргнат на некое ди-коњче, ....кој ќе му го гледа гревот, ако на различни страни на светот тргнат...... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec on Саб Апр 04 2015, 09:30

дечкото е играч, можеме да паламудиме тука до 101на и назад. у странство би чистел wc-иња али за наше поднебје е измислен. и он тоа многу добро го знае и користи! нема уопште да ме чуди ако при било каква евентулна промена на власт дечкото засвири друга песна. а и другиве би имале ќар од неговите услуги. едноставно кај електоратот остаил впечаток дека знае све и дека неговата е задња, за жал.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete on Саб Апр 04 2015, 09:34

Centarec напиша:дечкото е играч, можеме да паламудиме тука до 101на и назад. у странство би чистел wc-иња али за наше поднебје е измислен. и он тоа многу добро го знае и користи! нема уопште да ме чуди ако при било каква евентулна промена на власт дечкото засвири друга песна. а и другиве би имале ќар од неговите услуги. едноставно кај електоратот остаил впечаток дека знае све и дека неговата е задња, за жал.
..у шталите на ергелите кои држат до себе и затоа нешто значат, таквите коњи ги праќаат за кобасици. Друга работа е кога си циганска черга ... Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Сре Мај 13 2015, 21:54

Да се потсетиме ... како некои известуваа на 9 мај...

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=93627#.VVOrUVK6ucw

брука и срамота ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Сре Мај 13 2015, 22:42

Абе ај... навистина брука... за Алфа.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Сре Мај 27 2015, 08:15

Ја ја ја .... овие борциве за слобода на говорот.... некако и не се баш тоа ... или под слобода на говор подразбираат дека слободно може да се збори само нивното ...

... а и овој директорот ... во завиена форма збори ...
... а бе, име и презиме имаат тие што му вршеле притисок ....!!!!!


КИРОВСКИ: Имаше притисок врз „Телма“ поради известувањето од митингот на власта

http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/276518-kirovski-imase-pritisok-vrz-telma-poradi-izvestuvanjeto-od-mitingot-na-vlasta

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Пон Јун 01 2015, 23:10

king напиша:
Kој ги плаќа независните новинари?

http://sitel.com.mk/koj-gi-plakja-nezavisnite-novinari-0

Независен новинар ... што е тоа?

Кај нас изгледа под тој термин се подразбира пискарало кое е платеник на  сорос ... и тука завршува секоја независност...
... т.е. си го продава газот и станува платеник на соросоидите .... и почнува да пишува по порачка ... односно ... само плукање по државата ...
..независен новинар НЕ ПОСТОИ кај нас ... се уште не сум чул да некој новинар е freelancer  и да своите поедини вести, сознанија, фотографии, концепт за емисии итн ...  ги продава на пазарот ...  односно, ко да више ...

..а тек за независни колумнисти т.е. свирачи излазеќем ..... ич да не отварам уста ...
...  еден независен ... и на гајби се качуваше ...
za da ja vratam temava vo "zivvot" go citiram "very" prviot post od King.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Пон Јун 01 2015, 23:21

vekje go spomenav nekade GOLUM Trickovski kako kuka po "maj preshs".
(..http://plusinfo.com.mk/vest/25619/branko-trickovski-ordite-na-gruevski-mi-go-ubija-djipot-%28foto%29  )
ama ovde mu e mestoto pa samo ke potsetam za VRVOT vo negovata zivotno-profesionalna kariera(kako gmizavec..)

http://daily.mk/Makedonija/naludnichaviot-trichkovski-im-oddade-pochit-zaginatite-1

mislev.. deka serel PRED nastanite, deka samo togas posakuval "policajcite da se oprostele od nivnite zivoti".. ama toj i na denot na pogibijata ne prestanal..isuse.

http://puls24.mk/Makedonija/vesti/trickovski-so-mnogu-nevkusen-status-na-fejsbuk-gi-ispluka-policajcite
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Пон Јун 01 2015, 23:32

Recently, Trickovski was heavily criticized in the press after comments deemed indecent he made about the police officers who took part in the operation against a group of armed insurgents in Kumanovo, in which eight officers were killed.

 In a comment that sparked outrage on social media, Trickovski wrote that the surviving officers will get another chance to be killed. -

See more at: http://www.independent.mk/articles/17442/Jeep+of+Journalist+Branko+Trickovski+Set+on+Fire#sthash.zCNnfNTK.dpuf
Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Branko%20Crvenkovski%20Branko%20Trickovski%281%29Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcSmLMrOC1gUnNCtMEIjpVHDaGNlWjSS2elo3R2MarFO5rjzoq1H
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига on Сре Јун 03 2015, 12:15

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL on Сре Јун 03 2015, 17:09

Бранко Тричковски: Ордите на Груевски ми го убија џипот!
Објавеново 06:50 13 мај 2015| Прочитано16852|


Ордите на Никола Груевски .................. сношти ми го запалија џипот, еден убав .............................
.......убав "ренџ ровер" римини боја, 2,7 литри 190 кс 2007 година!........ мојот џип .......................
.......eден прекрасен автомобил................."mojot...prekrasen..."--------------------------------------------------------------------------------

sekoja slicnost na likot em deloto na ozlojedjenoto lice so inicijali B.T -so likot em deloto na Golum e neverojatno-slicna , ama slucajno otkriena.. Cool


Последната промена е направена од VOL на Сре Јун 03 2015, 17:12. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king on Сре Јун 03 2015, 17:11

Ај па тој што толку кука ....
... сега од сорос, за заслуги, ќе му купат нов, подобар и поубав .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 3 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот