ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Атентатот врз Глигоров

+2
Фири
king
6 posters

Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Атентатот врз Глигоров

Пишување by king Пон Фед 16 2015, 19:50


Хаџија: Атентатот врз Глигоров го извршиле луѓе блиски до тогашниот албански претседател Сали Бериша

Атентатот на Претседателот Киро Глигоров во 1995та го извршиле луѓе блиски до тогашниот албански претседател Сали Бериша, открива Албанскиот мафијаш Изет Хаџија, во изјава за Албанскиот весник Дита.
Освен нарачател, според неговите тврдења, Бериша бил и заштитник на атентаторите кои во 1997ма побегнале во Албанија и биле заштитени од албанските служби.
 “Бериша со атентатот над Глигоров сакаше да постигне свои политички цели. Луѓето кои ја поставија бомбата и со неа се обидоа да извршат атентат беа припадници на тогашните албански служби и полиција“, изјави Хаџија за албанскиот весник.
,,Атентатот на Глигоров до ден денес останува мистерија. И покрај изјавите на тогашните власти дека обидот за ликвидација на сега веќе покојниот Претседател, ќе се разреши во најскоро време, Македонската јавност и по неколкуте истраги не ја дозна вистината и овој случај се уште не е заклучен.‘‘
Изет Хаџија  во периодот кога се случил атентатот  важел за близок на Бериша, а истовремено бил и бодигард на неговите најблиски соработници. Во моментов се наоѓа во бегство во Турција, каде се обидува да ја избегне казната за неколку убиства за кои е гонет од Албанските власти.
Во серија интервјуа за Дита, тој ги објавува најстрого чуваните тајни на Сали Бериша и албанското подземје.

http://sitel.com.mk/hadzhija-atentatot-vrz-gligorov-go-izvrshile-lugje-bliski-do-togashniot-albanski-pretsedatel-sali-0

Ај да видиме што ќе се испили од ова...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Пон Фед 16 2015, 20:56

Коj имаше интерес од ова и jас ни до сега не можам да наjдам одговор. Што би добил Бериша од ликвидиранjето на Киро?
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Пон Фед 16 2015, 20:57

А само штом Шител е автор и 90% има нешто гнило но се пак таа телевизиjа може понекогаш и да не манипулира примерно како кажува шо ке биде времето утреSmile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by king Пон Фед 16 2015, 21:05

Сител не е автор ... некој весник на албански јазик ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Пон Фед 16 2015, 21:14

Добро ама мене ме интересира каков би бил кjарот на Бериша да утепа Киро.Што би добил? Никоj не тепа вака без врска освен идиотите од ИД па дури и тие барат нешто понекогаш, пари ослободуванjе на уапсени терористи и така натаму.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Прч Вто Фед 17 2015, 12:42

Фири, ти си единствениот што се интересира да чита вести од Шител. Заслужуваш пофалба.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Вто Фед 17 2015, 13:04

Сакаш да кажаш дека Кини не е човек или не чита тоа што постира? Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by concrete Вто Фед 17 2015, 15:09

Фири напиша:Добро ама мене ме интересира каков би бил кjарот на Бериша да утепа Киро.Што би добил? Никоj не тепа вака без врска освен идиотите од ИД па дури и тие барат нешто понекогаш, пари ослободуванjе на уапсени терористи и така натаму.
...па доби , не одма , ама 5-6 години подоцна.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Вто Фед 17 2015, 15:39

Цигла квква врска има атентатот врз Киро и воjната од 2001 ако тоа имаш предвид? Сички знаеме дека воjната беше инспирирана од Косово дури и чисто технички и како луге кои ги пуштиа вашите добри приjатели србите. Ви нагласиjа како се кажуваSmile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by concrete Вто Фед 17 2015, 15:46

Фири напиша:Цигла квква врска има атентатот врз Киро и воjната од 2001 ако тоа имаш предвид? Сички знаеме дека воjната беше инспирирана од Косово дури и чисто технички и како луге кои ги пуштиа вашите добри приjатели србите. Ви нагласиjа како се кажуваSmile
..најнормално е некој со нос збрцан у коњска задница да не може да ја види, а и да мисли дека и сите други се сшти като него....
"сички "
....кои веруваат и во Дедо Мраз , не па во "војна" која се води на основа на инспирација ,  па уште и од косово  , меката на инспирациите... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by VOL Вто Фед 17 2015, 16:51

bugsaristanski narodni predanija by fifi Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 16:45

concrete напиша:

..најнормално е некој со нос збрцан у коњска задница да не може да ја види, а и да мисли дека и сите други се сшти като него....
"сички "
....кои веруваат и во Дедо Мраз , не па во "војна" која се води на основа на инспирација ,  па уште и од косово  , меката на инспирациите... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Циглари од Косово ви пуштиа 250 000 косовари и мегjу нив немало ни еден од УЧКSmile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 17:04

da, de. ne bea 250 000 tuku 1.3 milioni.
od niv bea 567,409 uck-i.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 17:05

Ми колку беа бе? 3-ца? SmileМноги ги мразиш числатаSmile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 17:42

Фири напиша:Ми колку беа бе? 3-ца? SmileМноги ги мразиш числатаSmile
Ниеден бе , учките дојдоа од европа, америка и швајцарија....локалните си се бајчиња, кои си прашуваа дали ќе ги бркаме..., па нели и тие се тука родени... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Morski galeb Пет Фед 20 2015, 22:39

Dimna bomba.

Koga gledash deka go gubish tloto pod noze izmisluvaj prikazni za NLO, marsovci i reptili.
Shteta shto poveke tie finti ne vi pominuvaat.

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентатот врз Глигоров Empty Re: Атентатот врз Глигоров

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот