Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 18:00

Си претставувам Меркел, Камерон и Оланд како доагjат во Скопие и молат Груjо на колена да се согласи да влезе во ЕУSmile Тоа е поголема фантастика и од Стар Трек Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 18:03

Фири напиша:Си претставувам Меркел, Камерон и Оланд како доагjат во Скопие и молат Груjо на колена да се согласи да влезе во ЕУSmile Тоа е поголема фантастика и од Стар Трек Smile
..иднината е пофантастична и од Стар Трек..., така да биди жив и здрав и биди стрплив. Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 18:06

Да не си нешто роднина на баба Ванга? Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 18:12

Фири напиша:Да не си нешто роднина на баба Ванга? Smile
....не сум, ама ние Македонците  сме такви, гледаме напред и далеку.., не се бавиме со бришење прашина и историја. Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 18:22

Да многу далеко гледате до Софиjа за пасоши Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 18:31

Фири напиша:Да многу далеко гледате до Софиjа за пасоши Smile
........увек наоѓаме некои да ни решава практични проблеми, со вас е наједноставно. Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 18:40

Кажува се секогаш на македонски не увек на српски SmileИ вие сами си го создавате проблемот да сте надвор од ЕУ па потоа го "решавате" со бугарски пасош Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 12 2015, 19:01

Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.

хан Ацо

Posts : 323
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 19:02

Фири напиша:Кажува се секогаш на македонски не увек на српски SmileИ вие сами си го создавате проблемот да сте надвор од ЕУ па потоа го "решавате" со бугарски пасош Smile
Што да правам  кога НЕ БИВА!!
Ние никому не создаваме проблем , некој си има ПРОБЛЕМ  со нас у својата глупава глава, а ние немаме време да се заебаваме и објаснуваме. За тоа се тука бугарите, тие се повеќе по глупирањето, а нивниот пасош ни ја врши нашата....работа. Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 19:04

хан Ацо напиша:Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.
Аj сега и ти до 5 години како влезе и Србиja па се некоj ке земи и српскиSmile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 19:04

хан Ацо напиша:Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
Ќе бидеме во Европа и ќе си ја имаме и понатака алтернативата да се договориме и со Русите.., а вие пак ќе си сисате прстињата Cool


Последната промена е направена од concrete на Чет Фед 12 2015, 19:06. Мислењето е променето 1 пати

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 12 2015, 19:06

concrete напиша:
хан Ацо напиша:Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
На магариньата и други работи са им големи Very Happy Very Happy Very Happy

хан Ацо

Posts : 323
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 19:07

concrete напиша:
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
А вие ке си останите лавови кои ке плакjат на мафиjаши за да добиjат магарешки пасош Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 19:07

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
На магариньата и други работи са им големи Very Happy Very Happy Very Happy
..вие сте по ушите едни други магариња се по другото... Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 19:08

Фири напиша:
concrete напиша:
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
А вие ке си останите лавови кои ке плакjат на мафиjаши за да добиjат магарешки пасош Smile
ситна пара Фири , ситна , со таква чачкаме зуби пред напојница за кенлерот..... Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 12 2015, 19:11

concrete напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
На магариньата и други работи са им големи Very Happy Very Happy Very Happy
..вие сте по ушите едни други магариња се по другото... Very Happy Very Happy Very Happy
Twisted Evil


хан Ацо

Posts : 323
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 19:27

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Никаков договор не треба да потписува Бугария со Македония!
Македонците ке влезат во ЕУ,ама еден по еден и со бугарски пасоши.
..и гледаш.., пак ќе изспаднете магариња со големи уши..., по кој пат само..да ми е да знам... Very Happy Very Happy Very Happy
На магариньата и други работи са им големи Very Happy Very Happy Very Happy
..вие сте по ушите едни други магариња се по другото... Very Happy Very Happy Very Happy
Twisted Evil

...како ги мереа???   сигурно со бугарски тестерки, најефтини се... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 19:56

concrete напиша:
ситна пара Фири , ситна , со таква чачкаме зуби пред напојница за кенлерот..... Very Happy Very Happy Very Happy
Знам ,знам 30% невработеност Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 19:57

Цигла мене ме нема на таа мапа со 18.5 сентиметри, мерено со многу тестерки некои студентки од вардарскиот дел но сите доволни Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 20:23

so fajde, travestiti i homosi , so prosek. Laughing Laughing Laughing
"nevestite" se merilo , za "onaa" rabota, a nivnite se poznato po toa sto begaat od nivnite "enormnosti" bilo kade, samo ne kaj niv Laughing

pa, nivnite omladinki se najdobar reper, pokazatel i svedok za toa koj-kolkav ima. ama ne e se u goleminata ima nesto i vo tehnikata,. umetnost e toa..

..

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Пон Фед 16 2015, 17:16

Еве шо пишува Заjко Србоманко :
Комисијата за надворешни работи на СДСМ, на својата денешна седница расправаше за односите на Република Македонија со соседните држави, во светлината на некои актуелни настани.
Комисијата на СДСМ ја изразува својата огорченост за несериозното и непрофесионално однесување на Министерството за надворешни работи, кога се работи за настани за кои граѓаните и медиумите на Република Македонија информации добиваат од странски функционери и медиуми, а се од суверен интерес за нашата држава.
Така, во врска со преговорите за билатералниот договор за пријателство со Бугарија, информации доаѓаат само од бугарска страна. Според едната информација, од 2 февруари, во преговорите нема никаков напредок. Додека на 12 февруари бугарската страна потенцира дека е определена дата за преговори. Вчудоневидува дека Министерството за надворешни работи на Република Македонија за оваа значајна национална и државна тема не дава никакви информации. Особено заради инсистирањето на бугарската страна „дека Декларацијарта од 1999 година и нејзиниот дух и содржина треба да се прелеат во соодветен договор, кој ќе се подготви“.
Комисијата на СДСМ, без можност да ги провери овие наводи за тоа дали Македонија прифаќа „духот и содржината“ да се прелеат во Договор, смета дека некои елементи  треба да се допреговараат за - Македонија и Бугарија во него да добијат рамноправен статус како два меѓународни субјекта.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Пон Фед 16 2015, 17:19

Се праша што во декларациjата од 1999 година не е мегjу два РАМНОПРАМНИ субекти? И не се ли мегународни, да не би да пишува во декларациjата дека ова е договор мегу Бугариjа и неjзиниот jугозападен дел?

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by VOL on Пон Фед 16 2015, 17:20

sega pak zajko mu cini Laughing Laughing Laughing
ah, bree.. PROZIRNO glupo bugaristance... zarem navistina mislis deka nekoj se interesira sto ti mislis za Zaev, Gruevski...
..ti, prvata prilika, ke go batalis glupiranjevo i ke pocnes so navredi kon makedoncite. stoko edna .

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Пон Фед 16 2015, 17:24

Jас не можам да навредувам македонци оти сум македонец. Види со србоманите немам вакви проблеми ти например си толку изкомплексиран оти мислиш дека прва цел се ми некакви навредиSmile
Ама убаво напиша прозрачни, а не транспарентни Wink

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Laba on Пон Фед 16 2015, 17:25

пак караници?

Laba

Posts : 388
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот