Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by king on Чет Фед 12 2015, 12:04

Митов: Договорот за добрососедство со Македонија ќе се базира на Декларацијата од 1999 година

http://24vesti.mk/mitov-dogovorot-za-dobrososedstvo-so-Makedonija-kje-se-bazira-na-deklaracijata-od-1999-godina

Која бе декларација ..онаа од изродот љубчо ...
... па тој уште „утре“ би потпишал дека сме дел од бугаристан... мме...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 12:07

Мислам дека нема потреба од договор. Се едно Струмица да бара договор за добрососедство со Благоевград, нема никаква логика.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by king on Чет Фед 12 2015, 12:12

Фири напиша:Мислам дека нема потреба од договор. Се едно Струмица да бара договор за добрососедство со Благоевград, нема никаква логика.
Е ееее ..нешто паметно и од тебе ....
..иди кажи им го тоа на оние твоите ... каракачанов и компанија ...
..какво бе добрососедство ..па 100 и кусур амандмани против нас поднесовте во ЕУ ...
... скапани бугаристанци, на јужноциганските педери им го дувате ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 12:26

Не бе они го барат договорот зарад ваквите како тебе дека не навредуватSmile ако нормалните беа на власт од договор нема потреба Wink
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 12:28

Фири напиша:Не бе они го барат договорот зарад ваквите како тебе дека не навредуватSmile ако нормалните беа на власт од договор нема потреба Wink
... со што ве навредуваат???? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 12:32

скапани бугаристанци за тебе да не е комплимент? Smile Имам чувство дека на кинг се едно сум му изедел десертот, толку ме мразиSmile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 12:59

Фири напиша:скапани бугаристанци за тебе да не е комплимент? Smile Имам чувство дека на кинг се едно сум му изедел десертот, толку ме мразиSmile
..што па толку се сакалдисуваш..што па ти со бугаристанците имаш нешто заедничко???Ти си само Македонец кој не се бања редовно, па коа ќе се видиш во огледало си заличуваш на тоа бугаристанците....
Сеа баш пред некој ден гледав клипче каде една овца си мисли дека е куче. Дури проба и да лае ,ама не е, па само блее.
Дури и кучињата и се чудат. ..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by king on Чет Фед 12 2015, 13:00

Фири напиша:Не бе они го барат договорот зарад ваквите како тебе дека не навредуватSmile ако нормалните беа на власт од договор нема потреба Wink
Па кај вас единствен нормален во власта беше Ѓорги Димитров
..одтогаш па навака ... се сами ѓубриња...

... тебе и другите бугари никој не ве ниту мрази ниту сака .... вашите ставови во однос на се што е македонско се предмет на гнасење и омраза ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 13:15

Каj вас единствениот нормален беше Лjубчо другото сето србомански одпади Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by king on Чет Фед 12 2015, 13:16

Фири напиша:Каj вас единствениот нормален беше Лjубчо другото сето србомански одпади Smile
Да си го земеш дома кај тебе ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 13:23

А вашите ставови кои не се и ваши туку се едно се зети од српските окупационни власти се повод за радсни празници по целата земjаSmile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 13:24

king напиша:
Фири напиша:Каj вас единствениот нормален беше Лjубчо другото сето србомански одпади Smile
Да си го земеш дома кај тебе ...
Епа оди и ти каj баj Горги и се е решено Wink
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 13:27

Фири напиша:
king напиша:
Фири напиша:Каj вас единствениот нормален беше Лjубчо другото сето србомански одпади Smile
Да си го земеш дома кај тебе ...
Епа оди и ти каj баj Горги и се е решено Wink
кај да оди бе??? .., нешто си помешал лончиња...тој си е дома.., ти е нејасно каде си , па си вака фрустриран и со збунка у глава околу тоа кој си и каков си... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 13:29

А jас да не сум надвор? Дома сум си и воопште не сум фрустриран како некоj  коjшто бил на jугословенско образование особено во македонскиот му дел Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 14:19

Фири напиша:А jас да не сум надвор? Дома сум си и воопште не сум фрустриран како некоj  коjшто бил на jугословенско образование особено во македонскиот му дел Smile
..Фири бе човек, почни да си ползиш ко полжав без куќичка за каков те дал Господ, не туку скокај ваму таму ..ќе помисли народ...глумиш мајмун.. Very Happy Very Happy Very Happy
..Очигледно не те бидуе да одиш како човек, ај да не викам Македонец , да не кажат некои дека сум ептен претенциозен Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 14:53

Е за ваквите како тебе и 200 амандмани се малку Smile Нели и jас можам во ист правец дека си србоман и не си човек ама зошто ти е ова?
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 15:30

dete baegi ligavo ispadna nekako...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 15:53

Не бе ние сме воделе воjни со речиси сите си соседи, во некои има десетици илjади убиено и немаме ваква омраза помегу себе. Во ЕУ не сакаат земи кои ке се карат таму за секое нешто на маса. Нештата треба да се уладат предварително. Вие не сакате? Ваша волjа ЕУ не сака никоj присила да се зачлени.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 16:22

Фири напиша:Е за ваквите како тебе и 200 амандмани се малку Smile Нели и jас можам во ист правец дека си србоман и не си човек ама зошто ти е ова?
хммм....  ти дете дефинитивно не конташ дека некој може да биде МАКЕДОНЕЦ.., по твојата логика, ако не бугарин тогаш си барен србоман и нормално не си ни човек???? Cool
Навистина незнам со кои финти оние татарине ве држат така зомбирани.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 16:28

Фири напиша:Не бе ние сме воделе воjни со речиси сите си соседи, во некои има десетици илjади убиено и немаме ваква омраза помегу себе. Во ЕУ не сакаат земи кои ке се карат таму за секое нешто на маса. Нештата треба да се уладат предварително. Вие не сакате? Ваша волjа ЕУ не сака никоj присила да се зачлени.
..што очекуеш бе овчичке...бугарите пробаат ДА НЕ УБИЈАТ   за да не избришат буквално..., тоа не се простува...
Треба да паднат на колена и да молат за прошка , па да си провериме тогаш колку сме милозливи ...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 16:33

dali firi, svakjas, deka si megju makedonci, a ne bugaromani?
razlikata e vo okolu 1200 grama mozocna masa
ima razlika.kolku i da ne ti se dopadja..
mozes da razgovaras- ama so elementarna pocit i elementarni poznavanja. ti ili ednoto ili drugoto ili i dvete ne gi pokazuvas. zar mislis deka nekoj ke te tintari tuka...?
sloboden e forumot. nikoj ne te maltretira , ama razmisli, kolku povekje pametuvas tolku povekje pooazuvas nesto sto sakame da pokazes, ne ti teknalo?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 16:44

..што очекуеш бе овчичке...бугарите пробаат ДА НЕ УБИЈАТ   за да не избришат буквално..., тоа не се простува...
Треба да паднат на колена и да молат за прошка , па да си провериме тогаш колку сме милозливи ...
Jас мислев дека албанците сакат да ве убиjат , србите сакат да ви пуштат уште неколко стотици илjади албанци од Косово за морална подршка, а вие продолжувате со jугосрбоманската пропаганда наспроти Бугариjа. Да тогаш одело, ништо не ви се случи ама сеа ова се плакjа. Ама вие го гледате и со грците истото. Колку и да не ви се верува вие имате во наше лице подржник наjмалку зарад барем 2-та милиони со македонско потекло ама со вакви глупости и тие ке ги натерате да ви отврнат со омраза.А и право да ви кажам мегjу сите македонци наjпаметни се пиринските и се со по оклу пола кило повеке мозок од вардарските и со 250 грама повеке од егеjските Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 16:59

Фири напиша:
..што очекуеш бе овчичке...бугарите пробаат ДА НЕ УБИЈАТ   за да не избришат буквално..., тоа не се простува...
Треба да паднат на колена и да молат за прошка , па да си провериме тогаш колку сме милозливи ...
Jас мислев дека албанците сакат да ве убиjат , србите сакат да ви пуштат уште неколко стотици илjади албанци од Косово за морална подршка, а вие продолжувате со jугосрбоманската пропаганда наспроти Бугариjа. Да тогаш одело, ништо не ви се случи ама сеа ова се плакjа. Ама вие го гледате и со грците истото. Колку и да не ви се верува вие имате во наше лице подржник наjмалку зарад барем 2-та милиони со македонско потекло ама со вакви глупости и тие ке ги натерате да ви отврнат со омраза.А и право да ви кажам мегjу сите македонци наjпаметни се пиринските и се со по оклу пола кило повеке мозок од вардарските и со 250 грама повеке од егеjските Smile
Фири ..си влегуваш во уста , ќе се голтнеш...ќе се задавиш.., а би било штета.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 17:03

Ти ке се задавиш од антибугарска пропаганда но тоа нема да мине ако сакаш во ЕУ. Просто е.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 17:44

Фири напиша:Ти ке се задавиш од антибугарска пропаганда но тоа нема да мине ако сакаш во ЕУ. Просто е.
.....јас не сакам нигде..., Европа ќе дојде овде лазејќи на коленици.., а таквите како тебе ќе мораат да метат пред неа и зад неа за да не ни донесе или остави ѓубре... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Договор за добрососедство помеѓу Македонја и Бугарија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот