Вести од светот

Страна 4 of 30 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Сре Ное 19 2014, 08:06

YAS напиша:
concrete напиша:

...ако због грујо и компанија и нивното криминално владеење не ни ја бива државата тогаш је нешто труло у тој држави данској. Ти гарантирам дека ни 50 , а камо ли 100 дена не би опстанале тие у трула Данска, а пак тамошната данска влада би фатила уџум за недела дена од Македонија....
..затоа остај ти дал грујо се гледа или не у огледало , земи сепак ти погледни се дискретно и подразмисли...
Рекла казала приказни.Аргументи ни за лек.Остај што македонија не е Данска.Можеш  да престанеш да релативизираш.Инаку јас слободно можам да се погледнам во огледало.Клептоманиве не се дојдени на власт со мој глас.Можеш ли ти да кажеш дека со чиста совест гласаш за Грујо?И со чиста совест да се погледнеш во огледало?
Чудно како некој никогаш не можат да ја сватат поентата.
Грујо е дојден на власт дека е подобар од неговиот конкурент.
Дали е ова јасно?
Грујо за неговите конкуренти е како Карпов за покојни Ристо Ничевски,или Бјорн Дејли за Ѓоко Динески.
Знаеш ли зошто?
Затоа што тој човек работи.
Многу повеќе работи од сите останати негови конкуренти заедно.
Дали до овде е јасно?
Ако е јасно ќе продолжам

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Ное 19 2014, 08:47

Ајдееее ... и овде ја затеравте за Грујо ...
... ко ноќна мора да е .... Cool Laughing
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 09:30

кнез напиша:

Чудно како некој никогаш не можат да ја сватат поентата.
Грујо е дојден на власт дека е подобар од неговиот конкурент.
Дали е ова јасно?
Грујо за неговите конкуренти е како Карпов за покојни Ристо Ничевски,или Бјорн Дејли за Ѓоко Динески.
Знаеш ли зошто?
Затоа што тој човек работи.
Многу повеќе работи од сите останати негови конкуренти заедно.
Дали до овде е јасно?
Ако е јасно ќе продолжам
Ај сега убаво запрашај се зошто ти се најде погоден.Да нема случајно врска со совеста и огледалото? Twisted Evil

А сега од почеток.Грујо е дојден на власт како мачка во вреќа,со претпоставка дека како технократ ке поведе државата во вистински правец.А он се разбира ја утна работата.Јасно ти е ова?

Ако е јасно одиме понатаму.За разлика од неговите конкуренти Грујо е клептоман, мало диктаторче кое кога ќе порасне сака да биде голем диктатор.Што нема да се случи.

Знаеш ли зошто?Затоа што е мегаломан кој не знае да си ги процени можностите.И тоа еден ден скапо ке го чини.Бледото копирање на Ердоган и Орбан, а пред се на Путин повеке е жално и смешно,отколку импознтно.

Сега смири се ,земи здив, внимателно прочитај што пишува,и кога сето тоа ќе го свариш ,јави се ,па лекцијата ќе продолжи.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Сре Ное 19 2014, 09:40

YAS напиша:
кнез напиша:

Чудно како некој никогаш не можат да ја сватат поентата.
Грујо е дојден на власт дека е подобар од неговиот конкурент.
Дали е ова јасно?
Грујо за неговите конкуренти е како Карпов за покојни Ристо Ничевски,или Бјорн Дејли за Ѓоко Динески.
Знаеш ли зошто?
Затоа што тој човек работи.
Многу повеќе работи од сите останати негови конкуренти заедно.
Дали до овде е јасно?
Ако е јасно ќе продолжам
Ај сега убаво запрашај се зошто ти се најде погоден.Да нема случајно врска со совеста и огледалото? Twisted Evil

А сега од почеток.Грујо е дојден на власт како мачка во вреќа,со претпоставка дека како технократ ке поведе државата во вистински правец.А он се разбира ја утна работата.Јасно ти е ова?

Ако е јасно одиме понатаму.За разлика од неговите конкуренти Грујо е клептоман, мало диктаторче кое кога ќе порасне сака да биде голем диктатор.Што нема да се случи.

Знаеш ли зошто?Затоа што е мегаломан кој не знае да си ги процени можностите.И тоа еден ден скапо ке го чини.Бледото копирање на Ердоган и Орбан, а пред се на Путин повеке е жално и смешно,отколку импознтно.

Сега смири се ,земи здив, внимателно прочитај што пишува,и кога сето тоа ќе го свариш ,јави се ,па лекцијата ќе продолжи.
Ааааааааа, слаба работа .
Пак ништо.Изгледа немаш материјал за анализа освен за партиски памфлети.
Има некој такви ко тебе такви се родени и неможат понатаму од памфлетарење ,па и памфлетите се баш за таквите како тебе и создадени,за  да ги репродуцираат.
Значи,ништо не си сватил па нема место за продолжување.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 09:56

Држи се ти до своите памфлети за сесловенско месечарење ,а политиката остај им ја на оние кои знаат нешто за тоа.Изгледа дека таа материја е претешка за тебе.Сепак тоа не треба да те обесхрабри.Потруди се и можеби понекогаш од матните води на македонската политичка бара ке чуеш крекет на некоја од жабите кои пливаат или се дават во згаденоста.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Сре Ное 19 2014, 10:00

Што се трудиш за џабе.
Тебе не те бива, и за тоа нема лек.
Да имаше овие твоиве сега што протестираат против испитот нема да протестираа.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 10:04

Кнезу остај таа работа.Кога немаш аргументи едноставно не реплицирај.Верувај ми не сакаш јас да почнам да занимавам со твојот лик,ник и дело,како што ти се обидуваш да го правиш тоа.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Сре Ное 19 2014, 10:06

Ајде да видам позанимавај се малку со мојот ник лик и дело

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 10:21

Примено на знаење, не грижи се.И немој да бидеш нестрплив.Нема да биде интересно ако не биде изненадување. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by reiter on Сре Ное 19 2014, 10:23

зар во "ликот" и "делото" на Груевски сеуште некои гледаат позитивно?господе боже и светилка од 1000w да им ја светеш пред очи нема да ја видат..проклетие некое
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Сре Ное 19 2014, 10:29

YAS напиша:Примено на знаење, не грижи се.И немој да бидеш нестрплив.Нема да биде интересно ако не биде изненадување. Twisted Evil
Ќе ја чекаме бомбата од Зајко ли?
Ај мори мајко, и јас со кого влегувам во муабет. Shocked

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 10:36

Те мачи неизвесноста?Убаво.Тоа е само доказ за твојата свесност дека си ранлив.Стрпи се.Можеби тебе исчекувањето ти предизвикува страв, нервоза и нелагодност, но јас се чувствувам одлично. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Сре Ное 19 2014, 12:19

кнез напиша:Чудно како некој никогаш не можат да ја сватат поентата.
Грујо е дојден на власт дека е подобар од неговиот конкурент.
Дали е ова јасно?
Грујо за неговите конкуренти е како Карпов за покојни Ристо Ничевски,или Бјорн Дејли за Ѓоко Динески.
Знаеш ли зошто?
Затоа што тој човек работи.
Многу повеќе работи од сите останати негови конкуренти заедно.
Дали до овде е јасно?
Ако е јасно ќе продолжам
Не е така.
На власт е зарада поголемиот број на гласој. Е какви се тие, како се добиени е друга тема.

А остатокот.... па... секој има право да си верва шо му душа сака.
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Сре Ное 19 2014, 15:59

чучулига напиша:
кнез напиша:Чудно како некој никогаш не можат да ја сватат поентата.
Грујо е дојден на власт дека е подобар од неговиот конкурент.
Дали е ова јасно?
Грујо за неговите конкуренти е како Карпов за покојни Ристо Ничевски,или Бјорн Дејли за Ѓоко Динески.
Знаеш ли зошто?
Затоа што тој човек работи.
Многу повеќе работи од сите останати негови конкуренти заедно.
Дали до овде е јасно?
Ако е јасно ќе продолжам
Не е така.
На власт е зарада поголемиот број на гласој. Е какви се тие, како се добиени е друга тема.

А остатокот.... па... секој има право да си верва шо му душа сака.
Поголемиот број на гласови е поради тоа што луѓето како здраворазумски битија мислат дека тој за нив и нивната заедница е најдобар избор  од понуденото да ги води заедничките работи.
Имаше и 300 000 луѓе кој мислеа дека тој не е најдобриот избор ама  имаше и 400 000  што мислеа дека тој е најдобриот избор од понуденото.
Политиката е избор на реално можното.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 16:55

YAS напиша:
OSA напиша:

sega pa i "PU sram da vi e ke im praime na bugarite ",i oni ne poprecuvale za vlez u EU ...koj da vleze ?  nie ?
nema shansa vakva BAGRA koj saka ?  ...a i bogami site bea ednoglasni :da se reshi imeto !!!...a vidi ovie od vlasta   razbrale deka  kletite grchishta i prokletite bugari   NI GO POPRECHUVALE    VLEZOT !!??..
Е па ако не сакаат да им правиме ,,ПУ" нека престанат со обидите за бугаризација на Македонија и Македонците.И да не се прават недоветни во однос на ОМО Илинден.Стопати судот во Стразбур  ја осуди Бугарија за кршење на правата на македонското малцинство.И најважно од се ,нека престанат да се солидаризираат со грците и да го условуваат влезот на Македонија во НАТО и ЕУ.
Колку пати треба да пишуваме дека според Уставот на Бугария не можат да  постоят  партии на етничка основа?!За разлика од Уставот на Македония кой допушта партии  на етничка основа,ама за бугарска партия "Ратко", дозвола нема Laughing
Та судот во Стразбург ако сака нека уште 100 пати да осудува Бугария,мало морген да си го прекршиме Уставот.
А со Грците не се солидаризираме,ние сме првата држава во светот коя призна Македония под уставното име,ние си имаме други спорови со Македония.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 17:47

...кои спорови бе Хане???... вие си имате спор со самите себе  и несигурноста длабоко во душата. Најдобро за вас е да почнете да ги барате и кај ќе ги најдете, посебно по Софија , да им бакнувате рака на Македонците....и се така додека не се исчистите и просветлите.
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 17:57

Е па тие спорови ке ги решиме кога ке сватите дека македонскиот народ и македонската држава постојат и дека залудни се вашите жални обиди за бугаризирање.Посебно со такви подли потези како што е вршењето на валканите работи за сметка на Грција.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 18:27

concrete напиша:...кои спорови бе Хане???... вие си имате спор со самите себе  и несигурноста длабоко во душата. Најдобро за вас е да почнете да ги барате и кај ќе ги најдете, посебно по Софија , да им бакнувате рака на Македонците....и се така додека не се исчистите и просветлите.
Нашиот претседател на државата е Македонец,од ова по големо бакнуванье на рака здравйе му кажи Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 18:30

хан Ацо напиша:
concrete напиша:...кои спорови бе Хане???... вие си имате спор со самите себе  и несигурноста длабоко во душата. Најдобро за вас е да почнете да ги барате и кај ќе ги најдете, посебно по Софија , да им бакнувате рака на Македонците....и се така додека не се исчистите и просветлите.
Нашиот претседател на државата е Македонец,од ова по големо бакнуванье на рака здравйе му кажи Very Happy
Па има ли уште Бугари во Бугарија??? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 18:48

Нема,чекаме увоз од Македония Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 18:54

До кога бе, до кога??? ...кога веќе еднаш ќе застанете на нозе како треба , џабе ли Русине потрошија 200.000 козаци за да ви напраат држава???
Не гледаш ли нас сиромашните  Македонци ???  Не само државата туку и децата сами си ги праиме..., да не е така одамна турцине пак ќе ве навасаа...без тие кои ви ги праќаме Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 19:01

Айдееее,вртиме се около првото користенье на изразот "две црвени" на форумот,на срекьа да ни е Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 19:18

Кои бе две црвени, остави тоа на фолклорната историја...., мислам дека зборевме дека нема кај да чепнеш битен човек во  Бугарија кој не е МАКЕДОНЕЦ со потекло или барем по   дедо-баба од МАКЕДОНИЈА...
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 19:24

И истиот овой, со потекло од Македония се осекьа како Бугарин Smile
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 19:32

Според постапките и изјавите на Росен,повеќе се чини дека се осеќа како малоазиски циган.   Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 30 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот