Вести од светот

Страна 27 of 30 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пет Фед 05 2016, 14:37

УНИЦЕФ: Над 200 милиони девојчиња и жени подложени на генитално осакатување

http://www.libertas.mk/уницеф-над-200-милиони-девојчиња-и-жени-п/

Бројката е само за 2015 г. и то само од земји кај шо прибират такви податоци.

Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad

Дај бе Господе Боже види во тефтерот или шо и да имаш за распореди дали можда му е дојден редот на некој друг за еволуција па да го превземи приматот на земјава чунки од нас луѓе не бива.

Еве ја, ако дури и бубашвабите не би биле поарни.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Фед 07 2016, 13:05

http://makfax.com.mk/svet/vesti/s-koreja-objavi-uspesno-lansiranje-od-svetot-osudi

.... а некои испорипаа ко попарени ....
... е па господа ... редно е да сфатите дека вселенската технологија не е веќе привилегија на два-тројца ....

... а најгласни во осудите се баш оние кои имаат ... море и самите не знаат колку сателити и балистички проектили имаат ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Фед 17 2016, 13:52

Вака се затнуваат усти ....

..... дома сме си и што сакаме ќе си прајме а вие гледајте си ја вашата работа ... и ич да не ве боли...

http://telma.com.mk/vesti/kina-legitimno-e-da-rasporeduvame-raketi-na-svoja-teritorija

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 07:01

Го убиле зашто не знаел исламска молитва
 .... терористи на Ал каеда убиле петгодишно момче, кое падна на колена и молеше за својот живот за време на терористичкиот напад во туристичкото место во Брегот на Слоновата Коска, изјавија очевидци.
kakva vi e taa :molitva: I religija koja ubiva 5-godisni deca, i e pricina za najgolemoto zlo na planetava vo momentov...
5 godisno dete, ne znaelo..I go ubile.
koi pacienti, masovni..
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=0E377F158745A94FB195C3419C62DAC0
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 13:47

Северна Кореја го осуди американскиот студент на 15 години присилна работа зашто украл плакат

http://www.mkd.mk/svet/vesti/severna-koreja-go-osudi-amerikanskiot-student-na-15-godini-prisilna-rabota-zashto-ukral

Е не ќе се заебаваме ....
... 15 години ... е па иди сега кради ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Чет Мар 31 2016, 12:00

Хаг и онаа лакрдија од суд во него ...
.... Шешељ не е виновен за злосторства .....

...па добро бе мајку му ... ќе одговара ли некој за долгогодишно малтретирање и затварање на „недолжни“ луѓе ...

... кога сме веќе кај неговото судење .... тој мама им еба на сите по ред таму ... гомна ги направи и судии и институцијата што ја претставуваат

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Мар 31 2016, 22:10

sega ke im bara osteta Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Апр 05 2016, 08:45

На светот му предстојат најмалку 30 години тешки немирни времиња и војни се до некоја нова Јалта.
Русија се милитаризираше за да се спротивстави на најмилитаризираната држава во историјата,и нивните судири ќе ги има насекаде низ светот.Се до новата Јалта......

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пон Мај 02 2016, 07:41


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Jул 09 2016, 09:49

vo pozadina se krie nesto drugo
instalacija na vakvi sistemi , na istok ( koga vekje vidovme vo evropa I se znae "od kogo tie ke stitat") e vekje agresivna politika koja ja opkoluva I- Kina a ne samo Rusija
Кинезите застанаа во одбрана на Русија: Остар протест поради ракетниот штит, итно е повикан американскиот амбасадор
http://tocka.com.mk/1/201382/kinezite-zastanaa-vo-odbrana-na-rusija-ostar-protest-poradi-raketniot-stit-itno-e-povikan-amerikanskiot-ambasador
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Саб Jул 09 2016, 10:21

Џабе трошат пари на некакви си штитови ....
... во масовен ракетен напад доволно е да пројде барем една од сто боеви глави (а ќе пројдат многу повеќе) па да бидеме вратени во ледено доба ...

... или сите овие глупости се само продолжување на политиката „рамнотежа на стравот“

.... ебем ли го ... америве ќе се борат до последниот еуропеец .... Twisted Evil Twisted Evil

...тураат штит во источна Европа ... а што ако нападот им дојде од север, југ или запад (атлантикот, пацификот и поларните области вријат од успиени подморници, ....можда некои и со перископ ги разгледуваат туристичките атракции во големите амерички градови Twisted Evil Twisted Evil ).... го лажат народот Русија е до вас .... а не му кажуваат дека од орбитата проектилите може да се “приземјат“ скоро и по вертикала ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Саб Jул 09 2016, 10:44

..се тоа нема веза со некаква друга логика освен БИЗНИС.
Мора да се измислуваат разно разни закани и да се  вработуваат луѓе.....Но веќе почна со забегување , повеќе од пола на таканаречен развиен свет, а и полуразвиен исто....е вработен во војноиндустрискиот комплекс.., земен како поширок поим.
Црнчугине еве по африка ..немаат што да јадат , ама ги убедиле дека треба да имаат миражи, леопарди и незнам колку војници. А после сите тие, со рефлексот за одржување и саморепродукција  почнуваат со множење и барaње причина да постојат... Cool
Гледај слична појава во Македонија....: од обезбедувачи не можеш веќе никаде да поминеш , а да не се сопнеш од некој од нив.., било државен кој глуми alfa-нинџа и се шета со пиштол на појас и у супермаркет или приватен кој веќе изгледа ко самоходна изложба на оружје и пригодна опрема.... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Чет Jул 28 2016, 22:51

http://www.kurir.rs/planeta/britanska-premijerka-preti-moskvi-upotrebila-bih-nuklearno-oruzje-protiv-rusije-da-ih-zastrasim-clanak-2373855

Таја ќе застрашувала со нуклеарно оружје... женава треба да се лансира негде под итно и за пример

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Jул 28 2016, 23:29

чучулига напиша:http://www.kurir.rs/planeta/britanska-premijerka-preti-moskvi-upotrebila-bih-nuklearno-oruzje-protiv-rusije-da-ih-zastrasim-clanak-2373855

Таја ќе застрашувала со нуклеарно оружје... женава треба да се лансира негде под итно и за пример
...у задње време многу будали испливаа на површина во англија , што стана со тоа фундаменталниот талибанец кој го избраа за градоначалник на Лондон.., дали точно слушам дека заглавил ќорка због финансирање на исил-терористи??? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Чет Jул 28 2016, 23:39

concrete напиша:
чучулига напиша:http://www.kurir.rs/planeta/britanska-premijerka-preti-moskvi-upotrebila-bih-nuklearno-oruzje-protiv-rusije-da-ih-zastrasim-clanak-2373855

Таја ќе застрашувала со нуклеарно оружје... женава треба да се лансира негде под итно и за пример
...у задње време многу будали испливаа на површина во англија , што стана со тоа фундаменталниот талибанец кој го избраа за градоначалник на Лондон.., дали точно слушам дека заглавил ќорка због финансирање на исил-терористи??? Shocked
хмммм...

не знам, не сум чула за то апсење а гледам на интернетов нема ништо во тој контекст... кај го чу то нешто?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 18:13

чучулига напиша:http://www.kurir.rs/planeta/britanska-premijerka-preti-moskvi-upotrebila-bih-nuklearno-oruzje-protiv-rusije-da-ih-zastrasim-clanak-2373855

Таја ќе застрашувала со нуклеарно оружје... женава треба да се лансира негде под итно и за пример
treba da se zavrti okolu sebe I da svati deka zivee na eden ostrov, od koj polovina od teritorijata ne e nivni I ne saka da ima nisto so niv..
..a.. ostrovite se podlozni na cunami, vetrista em vijulici, tonenje, Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 23:11


koi moroni se I dvajcava...
Што би за мене била брејкинг њуз? Веселило ми ме да нетко заувијек избрише церек са лица оне Американке која годинама упорно и заљубљено држи за руку мужа иако је тај господин истресао своју сперму на хаљину младе женске пред читавим свијетом
aaahahahahahahaa!!!!

klingonovci

hahaha!
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 23:12

ovaa RETARDIRANA lezbejka I ovoj dibek ...
ovaa li be za preCedatel?
pa, poarno I ne zalsuzuvaat
Tramp e za ovie , Amdi Bajram !
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Саб Jул 30 2016, 11:04

VOL напиша:ovaa RETARDIRANA lezbejka I ovoj dibek ...
ovaa li be za preCedatel?
pa, poarno I ne zalsuzuvaat
Tramp e za ovie , Amdi Bajram !
103%!!!!!
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 19:41

http://a1on.mk/wordpress/archives/639358

.... америте се таму над десет години и фијаско ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Сеп 01 2016, 22:34

Канаѓаните им објаснија на муслиманите зошто нема да го укинат свинското месо во кантините во училиштата

http://tocka.com.mk/1/204868/kanagjanite-im-objasnija-na-muslimanite-zosto-nema-da-go-ukinat-svinskoto-meso-vo-kantinite-vo-ucilistata
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Сеп 01 2016, 23:55

VOL напиша:
Канаѓаните им објаснија на муслиманите зошто нема да го укинат свинското месо во кантините во училиштата

http://tocka.com.mk/1/204868/kanagjanite-im-objasnija-na-muslimanite-zosto-nema-da-go-ukinat-svinskoto-meso-vo-kantinite-vo-ucilistata
....свака част , не како оние француските судии на врховниот суд....љигави педерчини Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Сеп 04 2016, 13:58

Упссс...

НАСА призна за прскање со тешки метали од воздухот!


.... абе .... сумљиво е ... во последно време многу авиони прелетуваат над Скопје .... и премногу често ... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Нед Сеп 04 2016, 14:49

king напиша:Упссс...

НАСА призна за прскање со тешки метали од воздухот!


.... абе .... сумљиво е ... во последно време многу авиони прелетуваат над Скопје .... и премногу често ... Very Happy
....третманот им успева , во светот сега веќе се во мнозинство таканаречените неупотребливи луѓе : ништо не прават, јадат лоша храна, постојано се болни и се лечат со фалшиви лекови, трошат пари кои ги немаат за купување работи кои не им требаат, а за да импресионираат некого кога мразат , но и не се размножуваат бидејќи или не се ебат или се педери или лезбејки........
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Сре Сеп 07 2016, 19:41

otprvin si rekov- vidi go ti nego..
pa uste saveti ke daval...koja arogancija
ama koga e zacitas  ponatamu- ebati smeata Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
cesive se carevi!avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 30 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот