Вести од светот

Страна 26 of 30 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пет Дек 11 2015, 08:54

VOL напиша:hm. ambasadata na sad.
ima mnogu sliki od taa zemja, Ii pred 1980 godina , t.e 1979, a mnogu imam I nekade na HDD doma.. nebitno.
nebitno e sto napravile amerikancite. vekje e dosadno da im se merat "grevovite", a i koj sme nie, neli...
bitno e deka niv ne im smeta da , blagodarejki na nivnata direktna i indirektna pomos stvorija nindzi so burki, i eksplozivni eleci pod mantiite, i kasapi glavoseci so bradista nezimieni i satari vo race.
toa ne im smeta, narpotiv.
..одамна НЕМА луѓе во тоа соединетите држави, само зомби со сварени мозоци, така да ко што велиш , џабе е да се прави муабет...
..гледај сега што и прават на Европа...мајка и ебат.....
Единствена магловита надеж ни е Кнезот Владимир, колку е вистинска надеж, а колку јалова бомо видели, а може и нема...
..темната страна е секогаш во предност, зошто за светлина треба многу енергија , личен напор да се разнесува и упорност во тоа, а нив некако ги нема....народ е  оперисан од тоа. Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Нед Дек 13 2015, 00:22Ми се гледа мене дека утре чоеков нема поќе да биди шериф ко ќе оди на работа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Нед Дек 13 2015, 14:11


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Дек 13 2015, 16:01

Е не ќе ги ебаваат ...
..туку русиве испаднале увиѓавни ... не пукале во „месо“

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Нед Дек 13 2015, 17:36

ijaa..
https://www.youtube.com/watch?v=DJ6RRgb_JiY

Nov zeland -so novo zname?
eve gi "kandidatite"


eve :
http://www.bbc.com/news/world-asia-35059898

epa so srekja.
pa da se mnozite, SKotska, Severna Irska, Vels, I uste positno..
more I Folklandite da se Malvini-ziraat Twisted Evil , pa Gibraltar...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Нед Дек 13 2015, 17:52

hehehe


ne se soglasuvam samo za Severna korea I amerikenjcive
I ednite I drugite se diktaturi koi ne im trpepnuva oko da pritisnat na ckrapec po domasni separatisti amerive ne se za tuka., a za Kina pak ic..
a Spanija , engleska em belgique.. se u seriozni problem.
najrealno e za -Maldivite: ke potonele Laughing  u more.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Дек 14 2015, 01:23

Тоа е Америка ... му ебаа мамата на чоекот... начисто го изрешетаа...

http://www.mkd.mk/svet/vesti/policajci-vo-kalifornija-pukaat-vo-ranet-chovek-dodeka-toj-polzi-po-zemja-video

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пон Дек 14 2015, 01:36

peecki.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Вто Дек 15 2015, 16:14

Масакр во Нигерија, 1000 мртви

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=12&dd=15&nav_category=78&nav_id=1074787

аман бре луѓе, аман... 21ви век е... аман!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Јан 13 2016, 22:52

Кој се оние со рацете горе? Very Happy Twisted Evil

 http://www.mkd.mk/svet/vesti/objaveni-snimki-od-apsenjeto-na-amerikanskite-marinci-fotovideo#1

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Чет Јан 14 2016, 05:43


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Јан 14 2016, 08:53

...почело је исил...........   т.е. кошер американци освајају свет, почнуат да го ставаат под штикла.  Кога јас скромно реков дека уште на мирисот на и , а не па исил , се тоа требаше да се потепа до дете у колевка.....јадев трици.. Evil or Very Mad
Али курви индијански...тие ќе му дојдат до акот на светот....уште од Библијата ,  нивната прва пропагандна книжурина се гледа со кого си имаме работа....
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Јан 14 2016, 08:57

concrete напиша:...почело је исил...........   т.е. кошер американци освајају свет, почнуат да го ставаат под штикла.  Кога јас скромно реков дека уште на мирисот на и , а не па исил , се тоа требаше да се потепа до дете у колевка.....јадев трици.. Evil or Very Mad
Али курви индијански...тие ќе му дојдат до акот на светот....уште од Библијата ,  нивната прва пропагандна книжурина се гледа со кого си имаме работа....
Jok more..
"dok bude pucanja nasih pusaka na.....lJ.G...nemci nece proci.."" Smile
uupss.. partizani se malo zaigrali, "pusaka" porasnali Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Чет Јан 14 2016, 13:15


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Јан 14 2016, 16:13

taka de. koj znae-znae Wink
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Јан 14 2016, 16:39

VOL напиша:
concrete напиша:...почело је исил...........   т.е. кошер американци освајају свет, почнуат да го ставаат под штикла.  Кога јас скромно реков дека уште на мирисот на и , а не па исил , се тоа требаше да се потепа до дете у колевка.....јадев трици.. Evil or Very Mad
Али курви индијански...тие ќе му дојдат до акот на светот....уште од Библијата ,  нивната прва пропагандна книжурина се гледа со кого си имаме работа....
Jok more..
"dok bude pucanja nasih pusaka na.....lJ.G...nemci nece proci.."" Smile
uupss.. partizani se malo zaigrali, "pusaka" porasnali Twisted Evil
...а бе не се заебавај, свет се освојува со штикла, не со мегатони.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Јан 14 2016, 16:42

se osvojuva so drugo,neka e I stikla,
 ama se cuva so vakvi Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Јан 14 2016, 17:06

VOL напиша:se osvojuva so drugo,neka e I stikla,
 ama se cuva so vakvi Twisted Evil
...пацови VOL  пацови , внатре ти влегуваат , ај оди удри ги сега по Европа со мегатони. Треба штикла , па еден по еден...безмилосно, а не онаа бабата од хелсиншки да блада како требело... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Чет Јан 14 2016, 18:14

Мора да приметам дека вакви анализи има се' почесто

http://fortune.com/2016/01/13/analyst-here-comes-the-biggest-stock-market-crash-in-a-generation/?xid=soc_socialflow_facebook_FORTUNE

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 09:22


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пет Јан 29 2016, 09:55

чучулига напиша:Ја следи некој ситацијата со зика вирусот?

http://off.net.mk/zhivot-i-zabava/zdravje/shto-e-panikata-okolu-zika-virusot

https://en.wikipedia.org/wiki/Zika_virus
..уште еден експериментален проект за намалување на трендот на пораст на светската популација..така барем ми изгледа, ако се занемарат потребата , од време на време...на џаболебарски народ за сензации и можноста фармацеутската индустрија да направи некоја милијарда плус на своите банкарски сметки...
Но како се вика : волк,волк па волк на врата....кај и да е и такво нешто ќе се случи...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 09:59

и мене ми личи многу на обид за контрола за популација, да.

сакав да одам во Куба... сега ич не ми се гледа то паметно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 10:04

И налет и ние, Македонија сме сега ризични, то ме секира, многу... кај се погоди Ел Нињо година бе пу!!!....

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 10:05

alibi za nekoi drugi potezi..
jas razmisluvam vaka: op! nov virus, plus od nekoi egzoticni mesta koi ne se od arapskiot poluostrov ili Afrika, nesto dosega "neviGJeno"..
a vakcinata ja imaat samo - se znae koj
I aj sega , na primer, posto ne se vakcinirani, da gi vakcinirame tie sto ne se - sekoja vlast ke si vakcinira  prvo domasna omladina, ( mizi asan da ti baam) a potoa ke gi izvakcinira , da receme, napalenite, nevakcinirani dzukel  emigrant , neli, I onaka ne se od nisto vakcinirani, pa, ete, kako sleden cekor da dobijat status , da receme vo Danska, ke pominat pod tretman...posle koj, se nadevam, ke peat hipi pesnicki po ulici, ke im se istencat glascinjata, a pricinata za neplodnost najverojatno ke treba da si ja objasnat zbog zaradi smrznati muda , neli, nagla promena na geografska  sirina em dolzina, I ostali mi ti trakatanci Wink
  ova "scenario" ne e na odmet..
ako se znae deka vo Ceska ili misa, deka vo Slovacka bese - gi pelcuvaa romite za da ne se kotat ko zajaci pa da ziveat od socijalna pomos i na tovar na drzavata.. a vo Danska se steriliziraat pacientite so teski psiho dijagnozi..

 toa e edniot slucaj,da gi bocne cicko doctor protiv "najnoviot virus"
a vtorata varijanta e da NE gi bocnat, ako navistina e epidemija, pa da ispocrkaat ili se imaat posledici zaradi  odbivanje na:
- registracija I evidencija kako pacienti
- vakciniranje od strana na "nevernicki " doktori I gjavolski vakcini.

od prvoto begaat kako - islamisti od Tu-22. .. I gjaolot od krst ne bega tolku, neli. Smile

samo razmisluvanje.. nisto seriozno Wink
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пет Јан 29 2016, 10:20

...кај и да е ќе се испили вирус за светска смртоносна пандемија...прашање на време е...и желба на некои глобални свињи...
Тука ни Том Круз не помага.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 30 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот