Вести од светот

Страна 25 of 30 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пет Окт 30 2015, 21:30

VOL напиша:
Кина ги предупредува САД за провокациите на море
http://www.makdenes.org/archive/news/20151030/428/428.html?id=27336024

im "snema" neprijateli po svetov, sega si baraat rcka...
ќе ја добијат  рчаката секако , сега уште да видиме од која страна Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пет Окт 30 2015, 22:27

Не џабе кинезите го укинаа законот за едно дете .... мора да имаат некој план ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пет Окт 30 2015, 22:29

king напиша:Не џабе кинезите го укинаа законот за едно дете .... мора да имаат некој план ... Twisted Evil
...кинези и план ..не им треба бе план ..тие се со логиката на инсекти... Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Ное 04 2015, 21:56


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Ное 04 2015, 21:59

И ова е Америка

... ова бе ... на секои два три дека се некој се распукува или касапи по школите и универзитетите во Америка

http://plusinfo.mk/vest/46077/petmina-studenti-probodeni-so-noz-na-univerzitet-vo-kalifornija

... и после нашите школи биле небезбедни за децата...
... е добро де ... понекогаш понекој ќе изеде ќутек и толку ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Чет Ное 05 2015, 20:16


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Чет Ное 05 2015, 22:20

http://www.1.mk/index.php/svet/891-amrikanski-polkovnik-rusite-bi-ne-unistile-vo-direkten-sudir

Се спомнува ...буџет... и ... уништување ....

... дали тоа некој плаши овци и сака повеќе пари ..?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Ное 08 2015, 16:50

http://www.mkd.mk/svet/vesti/ministerot-za-odbrana-na-sad-rusija-i-kina-go-zagrozuvaat-svetskiot-poredok

Види мајката ... Русија и Кина ...
...  а тие што веќе повеќе од пола век нон стоп се во две три војни и истовремено потпалуваат по уште три четири  насекаде по светот  се ангелчиња ....
... вакви моронски изјави проаѓаат само кај нивните измиени мозоци  ... уствари изјавата и е наменета за домашната му публика ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Ное 10 2015, 09:55

Вчера нашиве гласаа за прием на КиМ во Унеско.
Кога прават вакви свињарии секогаш ќе најдат некој ненормален изговор.Сега го нема Буџаку кој ѓоамити сам решил за кого да гласа(како да не може да оди министерот и тој да биде шеф на делегација и да гласа во наше име).

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Вто Ное 10 2015, 16:33

кнез напиша:Вчера нашиве гласаа за прием на КиМ во Унеско.
Кога прават вакви свињарии секогаш ќе најдат некој ненормален изговор.Сега го нема Буџаку кој ѓоамити сам решил за кого да гласа(како да не може да оди министерот и тој да биде шеф на делегација и да гласа во наше име).
....имам некој впечаток дека шипатарес веќе забегаа ненормално, прееска влагувам во улицата Словенија и возам  накај Железара, избројав преку десет минариња. Па у Мека и Медина заедно ги нема ни десетинка толку на кв. километар... Very Happy
Башка изгледа почнува да се симиња шминката и лакот од ова вмровциве, па излегуе на видело дека се исти курац ко сдсм-соросоиди , а се разликуваат само со љубовта кон палмите и Пратер-тркалата.... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Ное 10 2015, 18:17

concrete напиша:
кнез напиша:Вчера нашиве гласаа за прием на КиМ во Унеско.
Кога прават вакви свињарии секогаш ќе најдат некој ненормален изговор.Сега го нема Буџаку кој ѓоамити сам решил за кого да гласа(како да не може да оди министерот и тој да биде шеф на делегација и да гласа во наше име).
....имам некој впечаток дека шипатарес веќе забегаа ненормално, прееска влагувам во улицата Словенија и возам  накај Железара, избројав преку десет минариња. Па у Мека и Медина заедно ги нема ни десетинка толку на кв. километар... Very Happy
Башка изгледа почнува да се симиња шминката и лакот од ова вмровциве, па излегуе на видело дека се исти курац ко сдсм-соросоиди , а се разликуваат само со љубовта кон палмите и Пратер-тркалата.... Evil or Very Mad
Никаде во светот ги нама толку на толкава територија.
Јас пред некој ден одам на Дижонска и таму насадиле џамија во тоа кур-место каде нема каде две коли да се разминат.Бев кај точкарине-турци на битпазар кој се веднаш до џамијата и има уличка која оди накај саат кулата.Таму е само за снимање тукрска серија од 19 век со тесни сокаци и се разбира и таму бувнале две џамии.
А што се однесува до луѓето кој го водат ВМРО тие се поопасни од сдсмовските предавници зошто имаат задача да го артикулираат незадоволството на најздравиот и најпатриотскиот дел од македонскиот народ.
Грујо ти е македонски Ципрас

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Вто Ное 10 2015, 22:43

кнез напиша:
concrete напиша:
кнез напиша:Вчера нашиве гласаа за прием на КиМ во Унеско.
Кога прават вакви свињарии секогаш ќе најдат некој ненормален изговор.Сега го нема Буџаку кој ѓоамити сам решил за кого да гласа(како да не може да оди министерот и тој да биде шеф на делегација и да гласа во наше име).
....имам некој впечаток дека шипатарес веќе забегаа ненормално, прееска влагувам во улицата Словенија и возам  накај Железара, избројав преку десет минариња. Па у Мека и Медина заедно ги нема ни десетинка толку на кв. километар... Very Happy
Башка изгледа почнува да се симиња шминката и лакот од ова вмровциве, па излегуе на видело дека се исти курац ко сдсм-соросоиди , а се разликуваат само со љубовта кон палмите и Пратер-тркалата.... Evil or Very Mad
Никаде во светот ги нама толку на толкава територија.
Јас пред некој ден одам на Дижонска и таму насадиле џамија во тоа кур-место каде нема каде две коли да се разминат.Бев кај точкарине-турци на битпазар кој се веднаш до џамијата и има уличка која оди накај саат кулата.Таму е само за снимање тукрска серија од 19 век со тесни сокаци и се разбира и таму бувнале две џамии.
А што се однесува до луѓето кој го водат ВМРО тие се поопасни од сдсмовските предавници зошто имаат задача да го артикулираат незадоволството на најздравиот и најпатриотскиот дел од македонскиот народ.
Грујо ти е македонски Ципрас
...хммм  изгледа џамииве за некои шипатарес се ко тоа палмите за вмровциве??? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пон Ное 16 2015, 18:28

avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Ное 22 2015, 22:51

http://republika.mk/?p=517727

ај, ај, ај ...
 демек сила демонстрираат

абе, јадници ... ко да Путин го боли таквото за нивните санкции...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Вто Ное 24 2015, 12:48

http://www.mkd.mk/svet/vesti/chlenka-na-nato-prvpat-urna-ruski-avion-kako-kje-reagira-rusija-video

... сега на ред е некој дебело да плати за ова ...
...или јавно во име на повисоки интереси ќе го заташкаат и нема да креваат голема галама ... а тоа, пазарот,  што ќе биде зад затворени врати никогаш нема да го дознаеме ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Вто Ное 24 2015, 14:47

Кинезите не се заебаваат со апсења и судења ...

http://www.mkd.mk/svet/vesti/kineski-specijalci-so-plamenofrlachi-izbrkale-teroristi-od-peshtera-a-potoa-gi-kompletno

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Саб Ное 28 2015, 19:00

Покрај толку кобили со две нозе  им удриле мерак на тие со четири ... Twisted Evil Twisted Evil

http://www.plusinfo.mk/vest/49129/vo-shvajcarija-se-povekje-slucai-na-polovo-nasilstvo-vrz-konjite

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Нед Ное 29 2015, 09:19

king напиша:Покрај толку кобили со две нозе  им удриле мерак на тие со четири ... Twisted Evil Twisted Evil

http://www.plusinfo.mk/vest/49129/vo-shvajcarija-se-povekje-slucai-na-polovo-nasilstvo-vrz-konjite
...јеботе благи бог што станува со светов, мора да е од некои додатоци во храната и овие ГМО заебанции...време е за нов потоп.... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Дек 02 2015, 22:11

Тоа е Америка ...кој како и кај стигне се распукува ...

http://faktor.mk/2015/12/02/video-masakr-vo-kalifornija-20-litsa-zaginaa-vo-vooruzhen-napad-na-golf-teren/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Дек 10 2015, 07:09

ups:zabaven e , nema sto.
daj boze da im stane preCednik, Twisted Evil im odgovara najmnogu.. dodusa, malce e prepameten (za niv.) ,ama..Smile

http://telma.com.mk/vesti/izjavata-za-muslimanite-tramp-mozhe-da-go-chini-kandidatura
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Дек 10 2015, 12:26

VOL напиша:ups:zabaven e , nema sto.
daj boze da im stane preCednik, Twisted Evil im odgovara najmnogu.. dodusa, malce e prepameten (za niv.) ,ama..Smile

http://telma.com.mk/vesti/izjavata-za-muslimanite-tramp-mozhe-da-go-chini-kandidatura
Tрамп е ПРВА ЛИГА, надеж дека уште има луѓе со здрава логика во уса. Нормално е дека ќе урликаат против него и ќе собираат фундаменталистички потписи по англија и каде не.
Искрено не верувам дека кошерите кои сега владеат со америка , кои всушност и ги измислија муслиманите пред  иљада и кусур години , ќе допуштат типов да стане председател. Попрво ќе го убијат , ко Кенедиевци... без око да им трепне. Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Дек 10 2015, 17:27

Laughing a be nema sansi da stane..
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Дек 10 2015, 17:52

VOL напиша:Laughing a be nema sansi da stane..
...кој ти вика .....чоекот има информации , а тиекажуваат дека сега е многу слушлива таа идеа... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Arhimed on Пет Дек 11 2015, 01:05

Амбасадата на САД на твитер објави слика на протест од Авганистанки од 1980-та.
https://twitter.com/USEmbassyKabul/status/674797677696188416
Повеќето коментари на твитер се дека токму тие го уништија Авганистан (со помагање на муџахедините)  и жените таму немаат права.
1980 - https://pbs.twimg.com/media/CV1c6U6WEAALtFm.jpg
2015 - https://pbs.twimg.com/media/CV5njMRWwAAfjEi.jpg:large

Има разлика!!!

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Дек 11 2015, 01:22

hm. ambasadata na sad.
ima mnogu sliki od taa zemja, Ii pred 1980 godina , t.e 1979, a mnogu imam I nekade na HDD doma.. nebitno.
nebitno e sto napravile amerikancite. vekje e dosadno da im se merat "grevovite", a i koj sme nie, neli...
bitno e deka niv ne im smeta da , blagodarejki na nivnata direktna i indirektna pomos stvorija nindzi so burki, i eksplozivni eleci pod mantiite, i kasapi glavoseci so bradista nezimieni i satari vo race.
toa ne im smeta, narpotiv.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 30 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот