Вести од светот

Страна 24 of 30 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Окт 05 2015, 11:34

Чоеков почнува да ми се допаѓа ...

http://tocka.com.mk/1/172718/tramp-da-bea-zivi-husein-i-gadafi-bliskiot-istok-nemase-da-bide-vo-haos

... а онаа калаштурата Клинтон почна веќе и будала од себе да прави ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пон Окт 05 2015, 16:32

zar e mozno da napravi pogolema budala odosto genetski e..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Вто Окт 06 2015, 12:34

Тоа е Америка ...


Единаесетгодишно момче уби осумгодишно девојче во САД

http://republika.mk/?p=492649

Се деген до деген ... па нека и натаму чуваат оружје во секоја фиока ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Вто Окт 06 2015, 16:35

king напиша:Тоа е Америка ...


Единаесетгодишно момче уби осумгодишно девојче во САД

http://republika.mk/?p=492649

Се деген до деген ... па нека и натаму чуваат оружје во секоја фиока ....

netocno!
oruzjeto , SLOBODNO moze da se seta po ulicite. Wink
DEGENITE treba da se zatvorat u fioka.
..fiokata u metalen sef..
metalniot sef u bazen...
bazenot so se sef u spej satl..
spejs satlot -pravec mars.

oruzjeto ne puka NIKOGAS,
degenite pukaat. semkata da im se sotre nivna orospijska.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Окт 11 2015, 00:18

Се почесто пукаат бомби во Турција ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Нед Окт 11 2015, 08:21

skoro stotina mrtvi a nekolku stotini povredeni. Shocked ...
...Најмалку 95 лица загинаа...уште 246 луѓе се ранети во експлозиите, од кои 48 се во критична состојба. Покрај тоа повредени се и 9 полицајци, ......
http://makfax.com.mk/svet/region/brojot-na-zrtvite-od-eksploziite-vo-ankara-se-iskaci-na-95


turcive se povekje razocaruvaat....
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Нед Окт 11 2015, 09:41

VOL напиша:skoro stotina mrtvi a nekolku stotini povredeni. Shocked ...
...Најмалку 95 лица загинаа...уште 246 луѓе се ранети во експлозиите, од кои 48 се во критична состојба. Покрај тоа повредени се и 9 полицајци, ......
http://makfax.com.mk/svet/region/brojot-na-zrtvite-od-eksploziite-vo-ankara-se-iskaci-na-95


turcive se povekje razocaruvaat....
турција е повеќеслојна ... има едно слојче скоца и конопца, па курди и на крај најголемиот слој..останати по разни основи од византија, но  со нова вера и јазик. Секогаш и секаде оние скоца и конопца сјебуат ствар. Џукелите се секогаш во предност. Немаат ни морал, ни чест ниту пак некоја идеа...освен базичен, најдолен порив за деструкција...грабеж и насилие...работи кои природно одат со такви ликови.
А глобалистичките свињи последниов век и кусур интензивно ги користат насекаде... Mad
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пон Окт 12 2015, 12:39

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Чет Окт 15 2015, 23:23

http://mk.voanews.com/content/voa-macedonian-un-new-members-election-security-council/3009039.html

Некој се заебава ... Украина во советот за безбедност ... па таа е полураспадната држава ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Саб Окт 17 2015, 12:42

Тоа е Америка

http://faktor.mk/2015/10/17/video-politsaets-sedum-pati-zastrela-tinejdher-oti-ne-mu-pokazhal-vozachka/

(ќе треба посебна тема  „Тоа е Америка“) Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Саб Окт 17 2015, 12:57

king напиша:Тоа е Америка

http://faktor.mk/2015/10/17/video-politsaets-sedum-pati-zastrela-tinejdher-oti-ne-mu-pokazhal-vozachka/

(ќе треба посебна тема  „Тоа е Америка“) Very Happy
...мислам дега веќе е дегутантно да се дискутира на вакви вести.., треба само да се евидентираат. Американците одамна се полудени....и со нив и за нив , нормален човек нема што да збори.........
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 13:02

ke bide toa, mracna, morbidna tema...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Саб Окт 17 2015, 19:28

Во ЕУ  изгледа има недостаток на непопедерени мажи па жените мора да се снаоѓаат која како знае и умее .... Twisted Evil Very Happy Very Happy
.... е, е, еееее ... кај отиде светот ... жените ни ебач да не може да си најдат ...


Шведска отвори ургентен центар за силувани мажи


http://www.radiomof.mk/shvedska-otvori-urgenten-centar-za-siluvani-mazhi/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 19:32

Е од кај па ти е заклучокот дека се работи за жртви на жени?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 20:23

чучулига напиша:Е од кај па ти е заклучокот дека се работи за жртви на жени?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 20:40

Од то како е напишан коментарот ми е извлечено прашањето.

Немој за џабе да лупаш по ѕид.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 20:53

smajlito se mava.
 ja uglavno se drzam za stomak.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 20:59

од смеење се надевам... ако е друго, пиј чај од кора на калинки.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 21:02

чучулига напиша:од смеење се надевам... ако е друго, пиј чај од кора на калинки.

ne, ne e od smeenje. ne e za kori od drvja bre.. Shocked
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 21:03

Не кора од дрвото, од плодот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 21:12

nebitno,ne me boli stomak od smeenje, de, go utna lekot, toa ti kazuvam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Вто Окт 20 2015, 14:56


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Нед Окт 25 2015, 14:50

OVA  e ona sto me predizvikuva da gi opisuvam na forumov TOCNO onaka kako sto gi -narekuvam:"ameriKENJci, amerigovna, engleski pudlici, linguri .." I slicni socni zamenki.

Поранешниот британски премиер Тони Блер се извини за грешките што во коалицијата со САД ги направиле во текот на војната во Ирак во 2003 година и призна делумна одговорност за „успонот на терористичката  организација Исламска држава (ИД)“,
http://telma.com.mk/vesti/blerse-izvini-za-greshkite-vo-vojnata-vo-irak
znaci arogantnive ameribritanski pedercinja, sega smetaat deka mozat I PU-PU ne vazi da napravat, I deka nivniov gest "izvin'te, malku ve sramnivme so zemja I napravivme teroristi.. ." treba da naide na blagonaklonost em razbiranje??

a be MEGJUNARODEN sud za vakvi govna se organizira, mamiceto ameribritansko da vi go.. sekoj izmaltretiran na planetava

ovaa STOKA treba da se obesi samiot vo nekoj klozet, a ne da ja pojavuva muckata po mediumi. zatoa sto e za zalenje. I toj i negovite uste poglupi amerigovnarski gazdi.

za "vakvi" stvorovi e Hag, da pominat niz celiot process, sega, zaradi zlostorstva protiv covestvoto, plus, ovie si priznavaat samite javno.
------------------------------------
za zal odlicno im go poznavam mentalniot sklop, kako retko koj mozebi I posiroko.. I so pravo mozam da kazam deka se vo najmala raka - zaostanati i mentalno poremeteni vodeni od arogancija...pa neka se luti koj saka. se dodeka postojano dokazuvaat deka se tokmu takvi, nemam ni potreba da go smenam mislenjeto nitu vokabularot za stvorovive..

od sto se paranoicno suetni, i da ima isklucoci - tolku se betonirani vo glavite- tie isklucoci ne mozat da napravat ama bas nisto, za da smenat vo diktatorskiot nacin na vladeenje vo ameribritanoutopija.
znae li nekoj za BILO KAKVA OPOZICIJA vo ju es end ej ili vo britanija???

nema. ne smee da ima. pravo na razmisluvanje ima samo... samo... najverojatno nekoj kompjuter.,
se' drugo e onaka kako ke im kazat, nema levo-desno.
ama zatoa MILUVAAT da im organiziraat opozicii na drzavite koi sakaat da gi -rasturat.
nasekade po svetot
semkata da im se sotre-orospiska!
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Окт 26 2015, 20:02

Упс

http://tocka.com.mk/1/174938/tramp-svetot-ke-bese-podobro-mesto-dokolku-gadafi-i-husein-ostanea-na-vlast

...овој изгледа заборавил на која земја сака да биде председател ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Окт 30 2015, 19:40

Кина ги предупредува САД за провокациите на море
http://www.makdenes.org/archive/news/20151030/428/428.html?id=27336024

im "snema" neprijateli po svetov, sega si baraat rcka...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 30 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот