ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

+7
Прч
ribar
concrete
хан Ацо
VOL
чучулига
king
11 posters

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by хан Ацо Чет Фед 05 2015, 18:19

чучулига напиша:Да.

А ќе ми кажиш каква/чија инсталација беше Љубчовото дпмне?
На Гоце,Даме,Тодор и Ванче.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete Чет Фед 05 2015, 18:21

хан Ацо напиша:
чучулига напиша:Да.

А ќе ми кажиш каква/чија инсталација беше Љубчовото дпмне?
На Гоце,Даме,Тодор и Ванче.
не булазни , би ти рекле пријателите срби.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by хан Ацо Чет Фед 05 2015, 18:22

Не лупай Wink
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 18:46

vidi ja mizerijava bugaristanska...
ama ke dozirame so lazicka.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


"vojvodata" se naljutil na srpska muzika.. ama vnuckoto LjuBGce ne mu se luti na dedo mu sto bil srpski dzandat vo Kralska Jugoslavija.

a I kako da se ljuti: pa bugaristancite u stvari prosto obozavaat sumadijska folk kultura.

znaci... spomnav,,Ceca..100 000 bugarcinja debelo platile na srpskata pejacka da gi posrbi si srpska muzika..
pa Brena.. 100 000 bugarcinja debelo platile da go primat srpsko-sumadijskiot...melos..


I toa ne  e se: vo euforijata na umobolnite LjuBGcovisti, nema mesto za um... um caruva um daruva..

tradicijata prodolzuva..

a  "sada u vasem gradu Laughing Laughing Laughing .."

Miiillleeeee KITIIICC! Laughing Laughing Laughing Laughing





ozezi ga braleee!! kako lupa sumadinac po sred bugaristan!!

cekaj malce.pa neli..
bilbordi se lepea so " nejkeme srpska muzika "  po Skopje

kaj isceznaa bugaroimanskive zunzari na LjuBGco...? Laughing Laughing

pa OVOJ u Makedonija ne ide da pee, nema koj da po slusa, ali vo bugaristaan.. a be devojcinja kinat Himeni , po Mileta..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 18:49

Mile Kitić oduševio publiku u Bugarskoj, nastupio pred 20.000 ljudi! (Video)

Mile Kitić tročasovnim koncertom oduševio je preko 20.000 ljudi, koji su sinoć imali prilike da uživaju u najvećim hitovima svog omiljenog pevača.


http://www.svetplus.com/vesti/42636/mile-kitic-odusevio-publiku-u-bugarskoj-nastupio-pred-20000-ljudi-(video)
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by ribar Чет Фед 05 2015, 18:51

Чудна игра ми играат врховистичко-балистичка влада.Зошто него затвараат Бубе за шовинизмот и да речат сакат да го рушит уставниот поредок?
Ајдее Јанкуловска и Пастирос апс за Бубе ....што чекате ?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 18:53

vidi vidi..
za bugarcinja

effendi Mile SUMADINAC e PRAZNIK na BALKANOT!! Laughing Laughing Laughing



Празник на Балкана - Копиловци - Mile Kitic 2014
ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Photo
Cvetomir Cvetanov

SubscribeSubscribedUnsubscribe


6

Subscription preferences



I Mladi bugarcinja pagjaat  u TRANS peejki SUMADIJSKI AKORDI Laughing Laughing Laughing


     


I dodeka MILE SUMADINAC ja PALI bugarija, raja dole rika li rika po srpskive sumadijski pesni , I toa na site 7 padezi. Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 18:56

ribar напиша:Чудна игра ми играат врховистичко-балистичка влада.Зошто него затвараат Бубе за шовинизмот и да речат сакат да го рушит уставниот поредок?
Ајдее Јанкуловска и Пастирос апс за Бубе ....што чекате ?


ni Branko, ni Hari Kostov, ni Bucko, ni Radmila, ni.. ne go uapsija
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига Чет Фед 05 2015, 18:57

ribar напиша:Чудна игра ми играат врховистичко-балистичка влада.Зошто него затвараат Бубе за шовинизмот и да речат сакат да го рушит уставниот поредок?
Ајдее Јанкуловска и Пастирос апс за Бубе ....што чекате ?
На втора страна од темава го прашав истото прашање.

Кинг ми даде разумен одговор.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by ribar Чет Фед 05 2015, 19:01

чучулига напиша:
ribar напиша:Чудна игра ми играат врховистичко-балистичка влада.Зошто него затвараат Бубе за шовинизмот и да речат сакат да го рушит уставниот поредок?
Ајдее Јанкуловска и Пастирос апс за Бубе ....што чекате ?
На втора страна од темава го прашав истото прашање.

Кинг ми даде разумен одговор.
Ако е владин одговор го прифакам ако е приватен не.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 19:01

..spored zakonite na RM.. umobolnite ke treba da "otsluzat" vo soodvetna psihijatriska ustanova,

zatoa sekogas koga ke se zaprasa covek: pa zasto ovaa vlast ne go apsi... treba da se zaprasa zosto i onaa vlast ne go apsese Wink
odgovorot e tazen..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 19:05

zosto ovoj pacient ne e "makedonofil" ??
ama potrca da kaze deka e bugarofil.. isuse.

I psihijatrite dignale race od "ova"
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига Чет Фед 05 2015, 19:14

Јас ова го немав видено.

Овај е сериозно кинисан. Треба некој да го прибери.

За поддржувачите негови, немам збор.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 19:23

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 1fb32c20


zosto ne e vo zatvor?
zatoa sto e lud.


Во 2002-ра Љубчо Георгиевски имаше бројни здравствени проблеми, со дијагностицирана шизофренија. Веста долго време беше чувана од неговата партија, но поради тоа што не ги земал редовно лековите, Георгиевски даде неколку бизарни интервјуа за неколку локални телевизии, пишува во текстот. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ потоа го исклучи од партијата. Сепак и во приватниот живот, пишува Фокус, тој продолжи со бизарностите. Познат по неговата љубов кон поезијата, тој дури напишал детски песни во кои зборува за сечење на глави на децата. Ова дополнитилено ја иритирало партијата, но и покрај понудената помош, Георгиевски секогаш одбивал.
И покрај неговите изјави против Македонија, макдонските власти никогаш не го обвиниле. Во нормални услови, заклучува бугарската агенција, требало да интервенираат и покрај тоа што биле свесни за неговата ментална ситуација.
 http://evesti.mk/2012/07/02/fokusljubco-georgievski-senzacija-vo-grcija/
http://www.focus-fen.net/index.php?id=n281981

izvorot e bugarski Shocked

da ne recat nekoi deka e "srbokomunjarska makedonisticka manipulacija" Cool
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 19:50

A SEGA... SPECIJALNO ZA NASITE OSiLeni drugarcinja od bugaromanskiot del na sanatoriumot..

Ljubco- SRBOMANOT koj zboruva SRPSKI , podobro od negoviot "majcin bugaristanski" Laughing

LjuBGco- eden od POSLEDNITE sto go SRETNAL  Slobodan Milosevic vo HAG i razgovaral so nego - Laughing , eee jadni moji bugaromancinja, 

LjuBGco , koj SAKAL da ja deli Makedonija so ...SRBITE!! vlegol vo muabetot so srbinot premierot Zoran Djindjic -puuu, eve kazuva LjubGCo deka "nazalost Djindjic zaginal steta, ne uspeale da ja podelat Makedonija".. zali kopilevo uste za edna propustena sansa..

LjuBGco,- koj JAVNO siri po svetot deka makedoncite se lazgovci, falsifikatori, kradci..




----------------------------------------------------------------------------

ovoj li mentalno bolen i negovite OSIleni idioti ke lepat bilbordi...?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by хан Ацо Чет Фед 05 2015, 20:15

ribar напиша:Чудна игра ми играат врховистичко-балистичка влада.Зошто него затвараат Бубе за шовинизмот и да речат сакат да го рушит уставниот поредок?
Ајдее Јанкуловска и Пастирос апс за Бубе ....што чекате ?
Зато што зад него стои Бугария Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 20:21

VOL напиша:A SEGA... SPECIJALNO ZA NASITE OSiLeni drugarcinja od bugaromanskiot del na sanatoriumot..

Ljubco- SRBOMANOT koj zboruva SRPSKI , podobro od negoviot "majcin bugaristanski" Laughing

LjuBGco- eden od POSLEDNITE sto go SRETNAL  Slobodan Milosevic vo HAG i razgovaral so nego - Laughing , eee jadni moji bugaromancinja, 

LjuBGco , koj SAKAL da ja deli Makedonija so ...SRBITE!! vlegol vo muabetot so srbinot premierot Zoran Djindjic -puuu, eve kazuva LjubGCo deka "nazalost Djindjic zaginal steta, ne uspeale da ja podelat Makedonija".. zali kopilevo uste za edna propustena sansa..

LjuBGco,- koj JAVNO siri po svetot deka makedoncite se lazgovci, falsifikatori, kradci..




----------------------------------------------------------------------------

ovoj li mentalno bolen i negovite OSIleni idioti ke lepat bilbordi...?


mozebi treba da odime nie, makedoncite da objavime na bilbordi vo Sofija,
"spasete gi bugaristancinjava od srbistansko vlijanie- godisno na srpskosumadijski koncerti odat povekje bugaristanci otkolku sto Makedonija ima ziteli!" Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Прч Пет Фед 06 2015, 01:03

Што си со толку стегнато срце? Што лошо има во тоа, ако Блгарин сака да пее српски песни? Тоа се два толку блиски народи, зошто е потребно брат на брата очи да му вади?
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Пет Фед 06 2015, 07:06

Prc. Neka tie dva topli bratski narodi, drzejki se za racinja trgnat kon zajdisonceto i taka srekni i veseli...

A be ovie vrtikapesti mizerii li najdoa komu da mu solat pamet.?ovie li ke lepat plakati po Skopje za neslusanje na srpski muziki....?ako go stavam tuka spisokot na srpski sumadijski pevaci em pevaljki sto postojano ja obrazuvaat bugaristanskata omladina ke se vidi deka ima povekje publuka godisno odosto makedonci vkupno vo Makedonija. Prosto ljubat sosedive "da pevaju" po srbijanski i da "mavtaju" sa zroski zastavi..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 13:45

KAKO TEMPIRANO.


LJuBGco Georgievski i tajfata ludaci ispolepija plakati po bildbordi so antisrpska sodrzina- taman ova srbistancive da zbesnat i da se zainatat so prakjanje na humanitarna i tehnicka pomos za poplavite.
kako podjaduvaat bugaropederive, e cudo.
Prvata na pomos se ponudo Hrvatska, BiH e tuka nekade se organizirale.
Od Makedoncite vo Srbija treba da se ocekuva pomos za koj den.. se organizirale..

a  domasnive pederoidi, uspeaja da ispratat "jasna " poraka kon srbive, taman koga mozebi trebase prvi da ispratat pomos, so ogled kolku nie im pomognavme koga tonea pod voda.

znaci, ne samo sto ne pomagaat- tuku gledaat da userat sto e mozno povekje.. nema pomos od "istok" . ama gledaat da snema no id "sever"

koj izrodi ..semkata da im se sotre.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by king Саб Фед 07 2015, 16:48

Зошто шекерната не одвои една рата од онаа киријата за помош на поплавените?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 16:53

dobro prasanje
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига Саб Фед 07 2015, 16:58

А оти би морала да објавува..

денес на пример донирав ме прашаја име да ме запишеле бе?! јас му реков неќам да ме запишват.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 17:00

zatoa sto po tebe nema ni petelot na komsijata da zakukurika a donirala a ne donirala
ama po Radmila, buljuk fotoreporteri ima da i se zagnat ako ja vidat vo takva uloga.. ili nekoja kompromitiracka.

ima razlika.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига Саб Фед 07 2015, 17:01

Е а шо ако донирала анонимно?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП  ... шовинизмот на дело - Page 3 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот