ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Пет Апр 24 2015, 19:57

Што е тоа “шо“? Не разбирам...глуп сум.

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 20:00

Твој проблем.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Пет Апр 24 2015, 20:24

Грешка си, ТВОЈ проблем....И точно по темава....Јазикот, културата, традицијата, обичаите, се дел од  идентитетот на народот, што  е индиректно во корелација со насловот на темата....а тоа бугарите го немаат. Затоа мислам, дека нема дискусија за нешто што е спорно во секој поглед, и лкраде од соседните држави историја, култура и слично.Како што тоа го прават бугарите.
Кога веќе Ве прочитав, (што не се изнакажавте,алал да ви е за фактите ) едно време добив желба да ја раздвижам дебатава....ама некако нагло спласна желбата... друг пат...се  е кажано за бугароманската стока.
Зошто со билбордите не го дадовте и објаснувањето на некои “зошто и за кого се однесува....“ А  требаше  да, компарирате со бугаристанија и народот таму кој (ако не ме лаже умот) од 2005 година си има држава и нема денес проблеми ни со име, идентитет, ЕУ, НАТО....е ај не пукни.....сеуште не се дефинирани како народ туку како племе..
и покрај тоа што секаде ги примија, бадијала се радуваат, племе си е племе. стока бугарска.

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 20:36

Знајш шо????

Ептен трагично.... и така брат ми вози, иии шабанерија...

го убив од зафрkавање... за женаму му било,

ти одговара?


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Пет Апр 24 2015, 20:46

Одсекогаш сум велел, да си вицкаст е вродена работа, талент..., ама ако не те бива (а не те бива), не се труди..ИЧ, ОСТАЈ таа работа...Кога се трудиш да се претставиш тоа што не си, обично гротеска е епилогот... а Дадо е ЦАР... Дуетот со Цеца, па,па... тоа е нешто... bom
српската музика ми е во душата.а посебно овие од Нови Пазар  во Санџак-Србија и Шумадија.

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 20:49

Во ред.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Прч on Пет Апр 24 2015, 22:54

Vistina (is back) напиша:... Бугарија и народот таму кој (ако не ме лаже умот) од 681 година си има држава 
Сакаш да кажеш од 1908 година?
avatar
Прч

Posts : 218
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 23:07

Не ....
..бугаристан постои уште и пред  големиот бинг-бенг...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 23:36

Ама уште поарно, овај ко и ти, кинг, кажва шо и како е смешно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Саб Апр 25 2015, 08:39

А, бре со кого сум нашол да муабетам, и јас будала... останете во добро здравје.. јак е сајтов... Успех Ви пожелувам... И така само сакав на кратко да се најавам (свесно, и веднаш да се “укинам“), само да Ви кажам ...Ама, како се вели, со сила на некого да му дадеш нешто тешко, ебете ми мајката да земеш можеш...Па така, верувајте ,јас сум будала. најдете си прифатлив таргет, ебете ми мајката.. сите среќни задоволни.. јаc.. Cool silent ... Останете во убаво расположение...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Саб Апр 25 2015, 08:43

Sad Sad Sad Sad Sad

шо изнапишаааааа...

(шмрц шмрц)
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Саб Апр 25 2015, 08:59

Ај во твој неинтелигентен, тапоглав стил....

Што се чавката изнапишааа (не прогресирала во нешто понапредно, страчка на пример)..шмрц, шмрц.....

Sad Sad Sad Sad Sad Sad .. ха,аха, ха.... дебилна работа.не се исплати за дебили како бугароманите да е напише нешто. Нешто за темава да напишеше...ха,ха, ха...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Саб Апр 25 2015, 09:01

Одма:

ЉуБчо треба да се самозапали.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Саб Апр 25 2015, 09:06

Само после тебе... Very Happy ...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Саб Апр 25 2015, 09:08

И јас велам дека е будала!... 

(конечно да се сложиме во нешто)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by VOL on Саб Апр 25 2015, 22:06

Drzi se do temata do cuculiga ne ti e temata.
Prodolzis li so ligavenje ke prodolzat i sankciite.
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by king on Саб Апр 25 2015, 22:44

Нема, нема ... па од негде ќе изникне некој да изиграва адвокат на изродот бугарски ...
.. а бе името треба да му се заборави ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Саб Апр 25 2015, 22:51

Чуден ментален склоп се на се.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by king on Саб Апр 25 2015, 23:00

Тој, Љубчо, ти е изгубен случај ....
..откако ко последно гомно го шутнаа од ВМРО-ДОМНЕ ... тој веќе не знае ни на која страна да се сврти ...
.. те сам, те со едни, те со други ... и од сегде откако ќе го искористат како крпа за една употреба, го добива најдолгото од најдолгите ....
... да имаше малку достојанство ... веќе никогаш немаше да се јави во политиката... ќе си накривеше капа и ќе си уживаше ко средно богат еуропејски бизнисмен ......
... но јбг ... црвот не му седи мирен ... глеам срамежливо и бц ... тргнал по негови стапки

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 11:57

П.С. Имаче личност,да не ја именувам, заколнат СДСМ-ец, ако не се лажам, од Утопеница која на слична тема, на крај со нормало поведение во дебатата, прифати доста работа, “ се ослободи од омразата“, која е всушност генератор на лоши работи, и со име се запознавме на крај.. Муабетот ми е не дека јас ја натерав да засака некого, или радикално да го смени мислењето ама барем почна од друг агол да ги гледа работите.. Пред фактите нели и Боговите молчат... Убав ден на сите... Cool I love you I love you.. Мислам ако се има (или кога ќе се има) желба, со сила ништо.. Јасно..


Последната промена е направена од Vistina на Нед Апр 26 2015, 12:08. Мислењето е променето 1 пати

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 12:06

????  не сум знаел дека сме имале апостол на форумов , продавач на темјан за света љубчовистичка магла,очатена од него водица  и маст за помазание.. која и заколната сдсм-овца док кажеш кекс ја ослобидува од омразата кон ближните просечни трговци  и тескобата на душата воопшто....
Па света вистино , ако не се лажам вчера или завчера прочитав дека одиш да проповедаш меѓу папуанците???..го испушти авионот или нешто друго е???
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 12:10

Цигла, постот е јасен, за тебе специјално полека го пишував...за специјалец, специјално... Wink Мислам, дај па више, ееее...

Вистина, само да те предупредам: внимавај како се обраќаш.
чучулига

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 12:18

Мојот предпоследен пост Е ЈАСЕН, така чучулига? Никого не навредив, апостол,продавач на темјан...не пишав професии...Ако не сакате дебата, или друго мислење, ... да си кинисам, по кроце....??? Sad Sad Sad

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 12:18

Да прашам само, спремни сите со нафта за пиење?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 12:23

Vistina напиша:Мојот предпоследен пост Е ЈАСЕН, така чучулига? Никого не навредив, апостол,продавач на темјан...не пишав професии...Ако не сакате дебата, или друго мислење, ... да си кинисам, по кроце....??? Sad Sad Sad

Пиши си ти... само имај на мукает шо пишиш на форумските колеги.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот