Македонија во блиска иднина...

Страна 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 09:00

Фири напиша:А ти Чучи помисли како без барем 2 деца ке спречиш албанците да ве преземат.

Не, ич.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 09:04

firi pak nesto kafe si lapnal apcinja za proliv odsabajle?

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 09:11

Теле замисли се оти македонките не сакаат да имат деца не ми треси зелени Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 09:12

Фири напиша:Теле замисли се оти македонките не сакаат да имат деца не ми треси зелени Smile

А кој рече дека македонките неќат да имат деца?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 09:12

Епа ти не си ли македонка?

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 09:14

Сум, а кај прочита то за неќење деца шо го тврдиш?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 09:21

fifi a ti sestra imas?

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пет Фед 13 2015, 09:23

...и јас се мислам уште од вчера...што г'жње црево ќе да имаше овој фири , се празни веќе 48 саата и не покажуе знаци на намалување интензитет туку само се поводњикаво проливчево....кај и да е ќе мора да интервенира хирургот.....

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 09:27

Абе, шо па толку му обраќате внимание на Фири... толку му е.

На то не би требало да се замерва... така му се паднало.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 09:32

firi zamisli sega nekoj turcin da dojde kaj tebe doma, a gi imate skoro milion ipol, i da ja pobara sestrati za zena za da go zgolemuval natalitetot. ionaka isceznuvate. ke se radyvas neli? sto se sekiras ti za makedonkite gledaj be brat kaj tebe doma kaj nas e ok. glej si go dvorot . ostaj ti cucyliga muculiga vol ovoj onoj. propagjate kako pleme nie sme postoele i vo najtesko a sega ne e najtesko..

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:21

чучулига напиша:Абе, шо па толку му обраќате внимание на Фири... толку му е.

На то не би требало да се замерва... така му се паднало.
Да бе се едно сум рекол дека ке го опнам телето вака реагира Smile И шо сеа не треба да сум загрижен за вардарските македонци како ке ги преземат албанците тоа ли сака да ми кажа? Па загрижен сум и точка!
Колку до турците не се милион и полувина 588,318 илjaди 8.8% од населението се.Етничките бугари се 5,664,624 .Проблемот го има и каj нас тоа не го оспорувам  но просто ние сме 5-6 пати поеке и поеке ке издржиме,а вие ке се стопите пред очите ни. И освен тоа имате албанци тоа е полошо од турци, еве реално сте федерализирани.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:22

Да го кажаме вака не сум загрижен за србоманите во РМ така да за телето и циглата ич не ми е грижа да се спокоjни Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 10:24

Фири, арно ти напиша Вол, пули си го дворот, посебно ко ги препознаваш вашите проблеми.

Гледаш, овде ние не се потресваме за вашата ситуација. Не ви се опулваме бе.

Пу шо безврска комшии сте... малограѓани!

ц ц ц

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:31

Не бе како протераме србоманите од власт и ке бидеме не само комшии туку и приjатели па ке се интересираме еден од друг. Само таа гнаса да пукне еднаш дека ни трови односите Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 10:33

Поооооо колку ми си досаден со твојата опсесија - србите....

абе нема да те читам поќе не па да муабетам ако продолжиш вака.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:34

Чучи не се србите никаков проблем. Проблем се србоманите во РМ Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 10:35

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пет Фед 13 2015, 10:35

Фири напиша:Чучи не се србите никаков проблем. Проблем се србоманите во РМ Smile
..чив проблем  Финосеру????

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:38

Па на нормалните македонци се наjвеке проблем.Тие сакаат приjателство и взаимно почитуванjе, не сакат 5 србомана да плукат по Бугариjа па таа зарад нив да поставува услови и да бара договор.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 10:38

Фири напиша:
Да бе се едно сум рекол дека ке го опнам телето вака реагира Smile И шо сеа не треба да сум загрижен за вардарските македонци како ке ги преземат албанците тоа ли сака да ми кажа? Па загрижен сум и точка!
Колку до турците не се милион и полувина 588,318 илjaди 8.8% од населението се.Етничките бугари се 5,664,624 .Проблемот го има и каj нас тоа не го оспорувам  но просто ние сме 5-6 пати поеке и поеке ке издржиме,а вие ке се стопите пред очите ни. И освен тоа имате албанци тоа е полошо од турци, еве реално сте федерализирани.
Ова ти го кажаа во бугаристанското

Министерство за труд и социјална политика

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 10:42

king напиша:
Фири напиша:
Да бе се едно сум рекол дека ке го опнам телето вака реагира Smile И шо сеа не треба да сум загрижен за вардарските македонци како ке ги преземат албанците тоа ли сака да ми кажа? Па загрижен сум и точка!
Колку до турците не се милион и полувина 588,318 илjaди 8.8% од населението се.Етничките бугари се 5,664,624 .Проблемот го има и каj нас тоа не го оспорувам  но просто ние сме 5-6 пати поеке и поеке ке издржиме,а вие ке се стопите пред очите ни. И освен тоа имате албанци тоа е полошо од турци, еве реално сте федерализирани.
Ова ти го кажаа во бугаристанското

Министерство за труд и социјална политика

Официјални бугарски податоци користи за пропаганда велиш???

Види го ти Фириииии

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:44

Ова се официални податоци од попис . Кини зошто толку не мразиш па дури не можаш да кажеш бугарското ами употребуваш полутурски збор? Smile


Последната промена е направена од Фири на Пет Фед 13 2015, 10:44. Мислењето е променето 1 пати

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 10:44

чучулига напиша:
king напиша:
Фири напиша:
Да бе се едно сум рекол дека ке го опнам телето вака реагира Smile И шо сеа не треба да сум загрижен за вардарските македонци како ке ги преземат албанците тоа ли сака да ми кажа? Па загрижен сум и точка!
Колку до турците не се милион и полувина 588,318 илjaди 8.8% од населението се.Етничките бугари се 5,664,624 .Проблемот го има и каj нас тоа не го оспорувам  но просто ние сме 5-6 пати поеке и поеке ке издржиме,а вие ке се стопите пред очите ни. И освен тоа имате албанци тоа е полошо од турци, еве реално сте федерализирани.
Ова ти го кажаа во бугаристанското

Министерство за труд и социјална политика

Официјални бугарски податоци користи за пропаганда велиш???

Види го ти Фириииии
Грешни податоци имаат

од тие

5,664,624  бугари бар 3 милиони се разбегани по ЕУ ... кој во лоповлук кој по курвалук... па сега види колку бугаристанци има во бугаристан

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:46

Не бе ова се податоци од попис-или пишуваш од дома од компJутер или доагат луге и ти пишуваш едни формулjариSmile Тие шо не се во државата не се броени.Но можеш да  додадеш уште 2 милиони надвор Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 10:48

Фири напиша:Не бе ова се податоци од попис-или пишуваш од дома од компJутер или доагат луге и ти пишуваш едни формулjариSmile Тие шо не се во државата не се броени.Но можеш да  додадеш уште 2 милиони надвор Smile

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот