Македонија во блиска иднина...

Страна 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:51

VOL напиша:zosto samo bugaristancite se optereteni so srbive.. na makedoncite neim teknuva za srbi, a ovie, obozavatelive na sumadijski pevaci i pevaljki, se opsednati so srbive.. hmm.
Па како да им текне по националните им канали нема  поеке од 60% програми на српскиSmile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:55

Фири напиша:
VOL напиша:zosto samo bugaristancite se optereteni so srbive.. na makedoncite neim teknuva za srbi, a ovie, obozavatelive na sumadijski pevaci i pevaljki, se opsednati so srbive.. hmm.
Па како да им текне по националните им канали нема  поеке од 60% програми на српскиSmile
a ti strasno se nerviras zaradi toa?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:00

VOL напиша:
a ti strasno se nerviras zaradi toa?
Зощто да се нервирам , просто ти обjаснувам на коj поеке може да му текне нешто српско еве циглата дури веке пцуе по српски Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:02

Ти Воле нели дури 90% српска програма да има ти ке штитиш македонштината како плукаш по Бугариjа Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 22:04

Фири напиша:Ти Воле нели дури 90% српска програма да има ти ке штитиш македонштината како плукаш по Бугариjа Smile
razlikata e vo toa sto mene ne me interesira nikakva bugaristanija a ti si opsednat so potrebata od vnimanie-od makedonci Laughing ..za zal... go nemas.

mene srbi ne me interesiraat. ama tebe, srpstvoto ti e vo krvta povekje i od samite srbi.

blazesi im na srbite.. so vakvi "bugari" Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:08

VOL напиша:
razlikata e vo toa sto mene ne me interesira nikakva bugaristanija a ti si opsednat so potrebata od vnimanie-od makedonci Laughing ..za zal... go nemas.

mene srbi ne me interesiraat. ama tebe, srpstvoto ti e vo krvta povekje i od samite srbi.

blazesi im na srbite.. so vakvi "bugari" Laughing Laughing
Како да не те интересира, дури си отворил тема првин за потеклото на бугарите, секоj трет збор ти е некакво плуканjе по Бугариjа и бугарите SmileВиди вака се градела кариера по србоjугословенско време или ти си како оние во Сибир дека пукале по воз во 90-тите години оти не разбрале дека револуциjата победила през 1917 -та Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 22:10

znaci: sto ne se zaimavas so srbistancive na tamu, vasite zunzarobugaristanski forumi? Laughing
pa ovde nikoj ne se zanimava so srbite, nitu gi interesiraat, osven vas, bugaristancite Laughing

iskreno, zdosadivte bre so tie srbi,aman.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 12 2015, 22:13

Садимо врби,йебимо срби.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:17

Е како да не се занимава тоj збори полусрпски, знае за сообракjаjките во Шабац, но не се занимавалSmile Jас сум се занимавал дека одкако порнофолкот го дозволиjа и каj нас дури не можам да слушнам некоjа српска песна вака случаjно ако не барам намерно Пинк под броj мегу 145 и 156 не памтим веке каде беше Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 22:19

a be.. idioti
vaka li "sadite vrbi" - srpski znaminja vo racete na bugari sred sofija Laughing Laughing Laughing

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 22:20

А нешто друго да кажите?

Досадно е ова срби па срби...

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 22:21

prosto.... posle OVAA bugaristanska masovna pojava, na SADENJE ZNAMINJA srpski sred bugaristan..... NEMA sto povekje da se komentira..bla..blaaa..

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:25

чучулига напиша:А нешто друго да кажите?

Досадно е ова срби па срби...

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Чучи па темата е озбилна и нема ништо убаво за кажуванjе. Ти например ке родиш ли барем 2 деца?
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 22:25

Не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 22:27

Фири напиша:
чучулига напиша:А нешто друго да кажите?

Досадно е ова срби па срби...

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Чучи па темата е озбилна и нема ништо убаво за кажуванjе. Ти например ке родиш ли барем 2 деца?
mali.
da ne seres ti malce?


Последната промена е направена од VOL на Чет Фед 12 2015, 22:30. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:29

VOL напиша:prosto.... posle OVAA bugaristanska masovna pojava, na SADENJE ZNAMINJA srpski sred bugaristan..... NEMA sto povekje da se komentira..bla..blaaa
Па шо да се коментира Скопие и околината се како српска анклава Smile Нели Чаир е албански изклjучок Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 22:31

Фири,

бре, навистина е досадно ова твојава опсесија со србите.

Ќе клам клуч на темава дур не се инспирираш за нешто поинтересно!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 12 2015, 22:31

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 22:31

чучулига напиша:Не.
Е можеме да ставиме катанец на РМ и да чекаме Илирида докле Волот тепа некакви бугаристански ветерници Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 00:12

VOL напиша:nisto strasno, vo sporedba so zastrasuvackiot broj na iseleni bugaristanci..

vi fali cel milion - a so izdavanje na pasosi, nema da go nadoknadite, tuku samo dozvoluvate da ve iskoristuvaat koj stigne ..
Не викаш 3 милиони

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 00:13

хан Ацо напиша:Садимо врби,йебимо срби.
А дупето вас ве боли! Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 08:23

king напиша:
хан Ацо напиша:Садимо врби,йебимо срби.
А дупето вас ве боли! Twisted Evil
От штитиш србите бе Кини, ако има некоj да го боли дупето ова сте вие 25 години хард српски и потоа 50 години помек jугословенски не ти ли стигаат? Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 08:41

Имам чувството дека тоа вие така набиено во сознанието па е како некаква аутоматска реакциjа нарекува се стокхолмски синдром.Моjот дедо бил во Србиjа но вака како се били србите каj вас, како началник. Командарел српските селjаци, ебел србинки и слично. Ова е една од големите разлики мегjу пиринските и вардарските македонци. За нас србите се ништо како занзибарци, до еден да пукнат утре ке ми е преко курот, а вие поеке донации направивте за поплавите во Србиjа одколку за тие во РМ.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 08:48

А ти Чучи помисли како без барем 2 деца ке спречиш албанците да ве преземат.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 08:55

ti so srbite toa da si go resis koga ke gi precekas nakurcenite srpsko sumadijski pevaci vo bulgaristan , so srpska trobojka peejki sumaijski hitovi..
a pomosta e solidarnost kolku sto znam bugatustanskata drzava za poplavite vo Makedonija nisto ne pomogna a srbistancive ispratija 100 000 evra..
nie makedoncite sme humani ne sme kako vas..azijatsko tatarski podmolni licemeri.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот