Македонија во блиска иднина...

Страна 2 of 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:01

ti pocituvaj si go samoopredeluvanjeto kolku sakas i kako sakas.

ako pocnes da se zelenis povtorno, pak ke si se nerviras, i taka vo krug.
treba da svatis i naucis da gi pocituvas makedoncite, jazikot, nacijata, drzavata , istorijata , tradicijata. ne mora da gi sakas, toa e tvoj problem. moze da gi -posakuvas, toa e vas-generalno problem. ama da drobis protiv, e toa e i moj problem. a jas problemite ne gi sakam, pa gi resavam
mislam deka sme ok.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:03

Но неможам да се сдржим -вие така добро "работите" дека  илjадници веке барат двоjно државjанство и декларират пред нотар дека се Бугари.Smile На мене тоа не ми е цел.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:05

Историjата нема како да ви почитувам, повекето е лажна, да не кажам смешна. Но самоопределуванjе, jазик воопште не ми пречат. Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:06

treba da si glup za da ne svakjas
ne svakjas?

najeftin i najlesen nacin da se vleze vi EU po rabota e da se kupi nekakov si pasos.i toa ti e dovolno jasno, i ne ednas razjasneto. zatoa ne se zanesuvaj i ne glumi golizdravec ...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:07

ako ti ne ja pocituvas istorijata, togas nemoj da ocekuvas neok vasata vestacka drzava i istorija ( koja ja nemate) da ja picituva.
a toa deka postoite, , dodusa ne se znae uste kolku, no nekako postoite, e fakt i mene toa ne mi smeta.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:08

чучулига напиша:

Како пресмета?
Не морам да сметам, вашиот завод за статистика кажа дека минатата година се родиле поеке немакедонци од македонци.Па 30% се невработени, платите се мали, изселуват се лугето.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:11

nisto strasno, vo sporedba so zastrasuvackiot broj na iseleni bugaristanci..

vi fali cel milion - a so izdavanje na pasosi, nema da go nadoknadite, tuku samo dozvoluvate da ve iskoristuvaat koj stigne ..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:13

VOL напиша:ako ti ne ja pocituvas istorijata, togas nemoj da ocekuvas neok vasata vestacka drzava i istorija ( koja ja nemate) da ja picituva.
a toa deka postoite, , dodusa ne se znae uste kolku, no nekako postoite, e fakt i mene toa ne mi smeta.
Погледни малку статистика па ке видиш коj ке постои поеке но тоа не е причина за гордост. Ние со Ацо се чудиме како да не ве преземат албанците, Вол  ке ми докажува коj бил вештачки, аj да не отворим уста оти пак ке има "прочистуванje" Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:15

Воле бе вие сте пола Софиjа луге бе Smile Ке ви преземат тие албанци па нема да можам да прашам кое каде е во Охрид кога одам Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 21:17

Фири бе, албанците се ориентирани кон ЕУ... глејте си вие таму дома.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:17

ne se sekiraj de..

temava ja otvoriv za druga cel, a ne da pravis olelejnica od veternica.

ovde nyama potreba od bugaristanski drndupki, za da skoka zunzarana od radost em srekja sto nekoj i posvetil vnimanie.
Vol nema potreba NISTO da ti dokazuva, posto citira bugaristanski DOKAZANI izvori, kolku i da ne ti odgovara.

Nisto dobro ne mislite nitu ste napisale za makedoncite.. se obiduvate od petni zili da propagirate nihilizam, hedonizam, "crni armagedonski scenarija" za makedoncite.a vo sustina tolku ste supli i prazni
sto mi e keif da pisuvam vaka , repliki, zatoa sto ke ostanat , za da citaat i drugi i da vidat kolku ste lesni..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:18

Фири напиша:Воле бе вие сте пола Софиjа луге бе Smile Ке ви преземат тие албанци па нема да можам да прашам кое каде е во Охрид кога одам Smile
ke go najdes lesno de. toa e onoj grad so turisticki brodovi vo endzeroto. Twisted Evil
na jarbolite ima makedonski znaminja.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 21:22

Фири напиша:Воле бе вие сте пола Софиjа луге бе Smile Ке ви преземат тие албанци па нема да можам да прашам кое каде е во Охрид кога одам Smile
Фири , можеме да бидеме и 300 , ама Македонци.., а тоа вие никогаш и со букви НИКОГАШ..,  нема да можете да бидете. Ќе си останете , па нека ве има и 100 милиона  само обожаватели на татарски коњски опашки... Very Happy .
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:24

Море jас знам да пливам, а на тебе не ти држи вода тезата дека си "хуманен" ако мислиш на пензионерите дека се издавиjа поради глуп печалбар без опрема Smile Кажувам ти ке стане како Тетово нема да има ни едно ваше знаме Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:29

concrete напиша:
Фири напиша:Воле бе вие сте пола Софиjа луге бе Smile Ке ви преземат тие албанци па нема да можам да прашам кое каде е во Охрид кога одам Smile
Фири , можеме да бидеме и 300 , ама Македонци.., а тоа вие никогаш и со букви НИКОГАШ..,  нема да можете да бидете. Ќе си останете , па нека ве има и 100 милиона  само обожаватели на татарски коњски опашки... Very Happy .
Многу филмови гледаш, мене 300 не ми се допагjаSmile Ниту да бидем етнички Македонец. Jас сум си регионален македонец Бугарин по народ,македонец по регионSmile Но пак бегате од темата. Таа не е како ке направите од Фири етнички Македонец шо може да стане само како со Гоце Делчев демек после моjата смрт да кажете дека сум бил етнички, туку е иднината на Македониjа или поточно на вардарскиот и дел.Шо ке праиме со албанците кажано попросто, jугословените ке измрат до 10-20 години со нив нема да се замараме Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:29

ne mislam ja na nisto sto ti..kahm...mislis.
inaku kolku sum human  i dobar, samo da znaes...
da ne bev dosega, se ke bese poinaku Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:33

VOL напиша:ne mislam ja na nisto sto ti..kahm...mislis.
inaku kolku sum human  i dobar, samo da znaes...
da ne bev dosega, se ke bese poinaku Twisted Evil
Генералче без пагони си ти Воле Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 21:35

Фири напиша:
concrete напиша:
Фири напиша:Воле бе вие сте пола Софиjа луге бе Smile Ке ви преземат тие албанци па нема да можам да прашам кое каде е во Охрид кога одам Smile
Фири , можеме да бидеме и 300 , ама Македонци.., а тоа вие никогаш и со букви НИКОГАШ..,  нема да можете да бидете. Ќе си останете , па нека ве има и 100 милиона  само обожаватели на татарски коњски опашки... Very Happy .
Многу филмови гледаш, мене 300 не ми се допагjаSmile Ниту да бидем етнички Македонец. Jас сум си регионален македонец Бугарин по народ,македонец по регионSmile Но пак бегате од темата. Таа не е како ке направите од Фири етнички Македонец шо може да стане само како со Гоце Делчев демек после моjата смрт да кажете дека сум бил етнички, туку е иднината на Македониjа или поточно на вардарскиот и дел.Шо ке праиме со албанците кажано попросто, jугословените ке измрат до 10-20 години со нив нема да се замараме Smile
хе,хе што нема да чуеш , регионален македонец ..што нема да измислите јебове благи бог и слатки римски папа, со грциве, србиве и шипатарите. Комедија жива , да си жив и здрав ме изнасмеа... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:43

Па Македониjа е регион во Бугариjа и Грциjа не си го измислувам, факт си е.Исто Тракиjа и така.SmileНа мене исто ми е комично етнички Македонец но се обидувам да ви го почитувам правото на самоопределуванjе Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:44

Konkrit. nauceni se na "kako duva veterot.."
bez koren. pa samiot termin "bulgar" znaci melez... mesanica..

ete sega si izmisli i termin, regionalen makedonec Laughing
za zal.. tikva bez koren.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:44

Фири напиша:
Генералче без пагони си ти Воле Smile
Ck. ja sum samo eden obicen covek. nisto povekje..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:46

А ти цигло пцуеш како србин, ние македонците пцуеме на маjка ама на бог никогаш Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 21:48

VOL напиша:
Ck. ja sum samo eden obicen covek. nisto povekje..
Заостанат во 70-тите си како и циглата, не почитувате правото на самоопределуванjе на другите ама сакате вас да ве почитуват Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:49

zosto samo bugaristancite se optereteni so srbive.. na makedoncite neim teknuva za srbi, a ovie, obozavatelive na sumadijski pevaci i pevaljki, se opsednati so srbive.. hmm.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 21:49

Фири напиша:
VOL напиша:
Ck. ja sum samo eden obicen covek. nisto povekje..
Заостанат во 70-тите си како и циглата, не почитувате правото на самоопределуванjе на другите ама сакате вас да ве почитуват Smile
aj kvici, malce. mozda ke ti olesni Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот