Македонија во блиска иднина...

Страна 5 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:48

Но темата не е за Бугариjа иако кини, вол и циглата се поголеми стручнjаци за бугарските проблеми одколку за македонските Wink
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:50

А заборавив имаме неколку десетици илjади нов државлjани претежно од РМ Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 10:51

Фири напиша:А заборавив имаме неколку десетици илjади нов државлjани претежно од РМ Smile
Чекај сега ... пак лажеш ...
..нели тие не се во бугаристан ... зошто ги броите ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 10:56

Тие не се во пописот бе кини таа е броjката на издадените пасоши:
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 10:58

Ау колкав пакосен лажго си бииииииил Фири...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 11:00

И шо излажав Чучи? Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 11:03

Се' бе фири, се'.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пет Фед 13 2015, 11:09

SmileМислиш со институциjaта Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 11:11

Ти покрај шо си злонамерен пропагатор си и трол ...

тебе бе само лоши работи ти се погодиле...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 13 2015, 11:42

А попис во МК кога?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 11:49

Во иднина.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 13:19

cekaj da da izvadam jas bugaristanski pasos i da vi dojdam malce da vi rovaram pa ke vidis koga ke ima popis . samo sto nema da ti bide prijatno bas, od popisot. prvo je ti napraime cakozuki finta vo pirinska paralelno i istovremeno so braca turci a posle ke se cudis od kaj da uvezes blgarotatari za da ostvaris bar 49% od vkupnoto naselenie..
vestackata bugaromongolska tvorba e sozdadena za da prestane da postoi..otkako ke bide upotrebena.

tolku hak drzaven aparat tolku pari frlate po propagandi represii falsifikati laziranja krajno eksyrembi avanturi od fasizam do komunizam i pak nemozete da odrzite vestacka tvorba..zalam no krajno dobronameren sum i vistinit
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 13 2015, 13:58

Демек попис во МК никогаш,зато што ке се обелодени дека шиптарите веке са станали 50 проценти од населението!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 14:00

Тебе навистина те интересира бројот на албанци во Македонија?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 14:02

хан Ацо напиша:Демек попис во МК никогаш,зато што ке се обелодени дека шиптарите веке са станали 50 проценти од населението!
a be spored bugaristanska "logika" najvetojatno i ti ne postois , mislis znacelo postois...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 13 2015, 17:01

чучулига напиша:Тебе навистина те интересира бројот на албанци во Македонија?
А тебе не те интересира?!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 17:04

Не, не гледам зошто би ме интересирало.

А попис треба... за подобрување на животот на граѓаните на Македонија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 13 2015, 17:12

чучулига напиша:Не, не гледам зошто би ме интересирало.

А попис треба... за подобрување на животот на граѓаните на Македонија.
Со болдираното се согласувам.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 17:31

..prosto, da se nasolzi covek..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Пон Фед 16 2015, 08:15

VOL напиша:
хан Ацо напиша:Демек попис во МК никогаш,зато што ке се обелодени дека шиптарите веке са станали 50 проценти од населението!
a be spored bugaristanska "logika" najvetojatno i ti ne postois , mislis znacelo postois...
Ти значи не постоиш оти не мислиш Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пон Фед 16 2015, 09:31

Ne se okupiraj so mene. Ic ne ti treba toa
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Morski galeb on Пет Фед 20 2015, 22:54

Makedonija e kolonija na Zapadot toa e fakt!

E sega mnogu e bitno koj ke menagira.

So reformatorov vo zaminuvanje do sega odevme po staza na Formula 1, a so strumicanecot koloniziranjeto ke odi bajagi usporeno, po tesna kaldrma na magare.
Toa e shansa da izgradime mali/sredni kompanii i so toa obezbedime egzistencija i opstanok, a ne ko sega shto e pushti UJP udri po Makedonecot udri po maliot biznis, a narodecov prodavaj si go kako eftina robovska sila na strancite.


Последната промена е направена од Morski galeb на Пет Фед 20 2015, 22:58. Мислењето е променето 1 пати

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 22:55

a-a doprva ke gradime dukjancinja. i raj ke cvetal....
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 23:01

А где је печат?

Кредитите како ќе се враќат?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 23:09

чучулига напиша:А где је печат?

Кредитите како ќе се враќат?
..па за тоа ти, Шеќерната и Зајко ќе мора да размислите, коа ќе дојдете на власт.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот