Русија ја купува Грција

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:30

so e be ova!
http://republika.mk/?p=380082

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13650
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:36

VOL напиша:so e be ova!
http://republika.mk/?p=380082
...ништо посебно, ......картата , која, ако ја потргнеш..паѓа кулата од карти. Иако не верувам дека русите се толку злобни Smile
Но..ако се земе во обзир нивната вековна тајна врска , се е можно...

concrete

Posts : 6124
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 00:37

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12712
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:38

rusite tuka igraat povekje na blef.. da ispratat signal- "vi vlegovme vo toplo more"... na EU I NATO .
ne veruvam da se slucat 240 milijardi ...

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13650
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:47

VOL напиша:rusite tuka igraat povekje na blef.. da ispratat signal- "vi vlegovme vo toplo more"... na EU I NATO .
ne veruvam da se slucat 240 milijardi ...
.......русите се во топломорска врска со грција уште од пред почетокот на минатиот век...пазарот трае до ден денешен, а грците се познати ко јагне кое од две мајки цица. Тиле беше шармер и кицош, па паѓаше у очи на таа тема , а овие доле се поише мижи-бутај. Very Happy Very Happy
..... а и не мора да се случат 240 милијарди  , доволна е банкарска гаранција.... Wink

concrete

Posts : 6124
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:49

samo grckata crkva e zaljubena vo ruskata mokj...
.. a bez zapad, nemase ni da ima grcija.

realno, nikakva toplomorska ljubaff nema, inaku ke imaa rusite barem nekoja sredozemnomorska grcka vuko-seksacina od ostrov dosega.za pari ili od ljubav.
pa ima toku jako grcko lobi vo amerikejnija sto rusite mozebi treba da podrazmislat so kogo si imaat rabota..

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13650
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:53

VOL напиша:samo grckata crkva e zaljubena vo ruskata mokj...
.. a bez zapad, nemase ni da ima grcija.

realno, nikakva toplomorska ljubaff nema, inaku ke imaa rusite barem nekoja sredozemnomorska grcka vuko-seksacina od ostrov dosega.za pari ili od ljubav.
...не бе човек, подморниците ги сервисираа во Југославија , а сеа кај наследниците.. Не се толку луди да ја обзануваат таа љубав и да се издаваат..без да имаат потреба... 
... а сега веќе имаат.., замисли ја само паниката на некои места.... Very Happy Very Happy
...а за лобито ?? да сум американец би се замислил.., посебно и тоа дека првата дама им ја зедоа како трофеј за украс за на јахта... Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6124
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:56

Lobito e proamerikenjsko a ne prorusko.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13650
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:58

VOL напиша:Lobito e proamerikenjsko a ne prorusko.
......и Чучулига така мисли , ама јас знам дека е прогрчко... Very Happy

concrete

Posts : 6124
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by Sponsored content Today at 02:36


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот