Русија ја купува Грција

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:30

avatar
VOL

Posts : 14836
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:36

VOL напиша:so e be ova!
http://republika.mk/?p=380082
...ништо посебно, ......картата , која, ако ја потргнеш..паѓа кулата од карти. Иако не верувам дека русите се толку злобни Smile
Но..ако се земе во обзир нивната вековна тајна врска , се е можно...
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 00:37

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13317
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:38

rusite tuka igraat povekje na blef.. da ispratat signal- "vi vlegovme vo toplo more"... na EU I NATO .
ne veruvam da se slucat 240 milijardi ...
avatar
VOL

Posts : 14836
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:47

VOL напиша:rusite tuka igraat povekje na blef.. da ispratat signal- "vi vlegovme vo toplo more"... na EU I NATO .
ne veruvam da se slucat 240 milijardi ...
.......русите се во топломорска врска со грција уште од пред почетокот на минатиот век...пазарот трае до ден денешен, а грците се познати ко јагне кое од две мајки цица. Тиле беше шармер и кицош, па паѓаше у очи на таа тема , а овие доле се поише мижи-бутај. Very Happy Very Happy
..... а и не мора да се случат 240 милијарди  , доволна е банкарска гаранција.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:49

samo grckata crkva e zaljubena vo ruskata mokj...
.. a bez zapad, nemase ni da ima grcija.

realno, nikakva toplomorska ljubaff nema, inaku ke imaa rusite barem nekoja sredozemnomorska grcka vuko-seksacina od ostrov dosega.za pari ili od ljubav.
pa ima toku jako grcko lobi vo amerikejnija sto rusite mozebi treba da podrazmislat so kogo si imaat rabota..
avatar
VOL

Posts : 14836
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:53

VOL напиша:samo grckata crkva e zaljubena vo ruskata mokj...
.. a bez zapad, nemase ni da ima grcija.

realno, nikakva toplomorska ljubaff nema, inaku ke imaa rusite barem nekoja sredozemnomorska grcka vuko-seksacina od ostrov dosega.za pari ili od ljubav.
...не бе човек, подморниците ги сервисираа во Југославија , а сеа кај наследниците.. Не се толку луди да ја обзануваат таа љубав и да се издаваат..без да имаат потреба... 
... а сега веќе имаат.., замисли ја само паниката на некои места.... Very Happy Very Happy
...а за лобито ?? да сум американец би се замислил.., посебно и тоа дека првата дама им ја зедоа како трофеј за украс за на јахта... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 00:56

Lobito e proamerikenjsko a ne prorusko.
avatar
VOL

Posts : 14836
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:58

VOL напиша:Lobito e proamerikenjsko a ne prorusko.
......и Чучулига така мисли , ама јас знам дека е прогрчко... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Русија ја купува Грција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот