ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Сре Фед 25 2015, 10:42

king напиша:Се јави и близначката на климактеричната најчевска

http://alsat.mk/News/8549/taseva-najavuva-nova-prijava-protiv-stavreski

...оваа ли беше со десетина работни места, незаменливата ...?
..некои луѓе имаат многу заебан крст кој како и сите мораат го носат низ животот, но кој наместо од  "дрво" е направен од тешки комплекси и трауми од детството Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Сре Фед 25 2015, 18:28

Зајко??   уште е невина девица???  ..го гледам..,  постојано или барем секој втор збор му е : ијууу!!
И нешто друго ме заинтригира.., новинарот Младенов , ако , еве да претпоставиме иако е неверојатно , ако го кокнал некој тоагаш тоа се оние кои се дрзнуваат бескрупулозно и цел Ербас да спичкаат , а аферава со овега им е ко кец из рукава....кој очигледно  сеа ќе почнат да го играат.
Пак се враќам на констатацијата..... Македонската влада очигледно уште не скопчува кој всушност проба да не сјебе....се однесуе како збунета гуска у магла со расипан GPS... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Сре Фед 25 2015, 22:23


cyclops

ja, nisto ne razbrav Embarassed
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Сре Фед 25 2015, 23:44

Четвртава бомба ... пувеж ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Сре Фед 25 2015, 23:48

Да видиме што ќе каже зајкото .... на ова признание и нагодба ...

... јбг .. чоекот си спасувал своето дупе .....

.... кој е следен кој ќе пропее?


Случај „Пуч“: Изречена првата пресуда

Прва пресуда за еден од обвинетите во „Пуч“. Три години затвор доби вработен во МВР којшто го призна делото. Кривичната пријава беше за шпионажа и за неовластено прислушување. За 30 дена му е продолжен притворот на првоосомничениот, екс-разузнувачот, Верушевски...

Казна затвор од три години за еден од обвинетите за шпионажа  и  неовластено прислушување, вработен во МВР. Се договориле спогодбено со скопскиот кривичен суд за двете дела на предлог на основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Судија на претходна постапка со пресуда ја верификувал спогодбата со која полицискиот службеник бил обвинет за овие кривични дела. Обвинетиот, кој неодамна беше уапсен со уште еден поранешен вработен во министерството, бил дел од мрежата на поранешниот директорот на УБК, Зоран Верушевски во случајот „Пуч“. Двајцата на распитот признале дека работел за пари за странски служби.
„Давјцата биле ангажирани и работеле во корист на странска служба, превземајќи активности и чекори за кои биле богато финансики нагардени. Од првично направените проверки имотот на двајцата е несразмерно зголемен, односно анализите кои досега се направени покажуваат дека станува звор за  стотици илјади евра во готовина, но и во акции кои завршиле кај нив“, изјави Иво Котевски, помошник министер за односи со јавност во МВР.
Полицијата во нивните домови пронајде и одзеде лаптоп-компјутери,  мобилни телефони, сим картички, хард дискови и 9 штедни книшки со поголема сума девизи. А, нови 30 дена притвор му се определени на првосомничениот, екс разузнавачот Зоран Верушевски.
На барање на обвинителството, сега му е определен притвор за делата шпионажа и насилство спрема највисоките државни органи, а претходната мерка беше за поседување пиштол кој не бил пријавен во МВР. Образложението на судијата за новите 30 дена притвор било дека Верушевски ќе влијаел на сведоците и постоела опасност од бегство.


http://mrt.com.mk/node/20867

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 13:33

SDSM и soros bandata повторно фатени како безочно лажат ....
(намено се пишани на латиница)Oпозицијата и СДСМ фатени во лага, демант од Ксукла: Неточно е дека сум побарал мониторинг за Македонија во СЕ


Само зли/нечесни мисли би може да изнесат таков заклучок од мојата изјава, вели Ксукла.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Чет Фед 26 2015, 16:31

mene ova mi otvori ..
..odnosno ne mi otvori..

404 - Компонентата не е најдена
Не можете да ја посетите страницата поради:

  1. застарена белешка/фаворит
  2. трагачка машина која има застарени податоци за оваа страница
  3. погрешна адреса
  4. Немате пристап до оваа страница
  5. Бараниот податок не е најден.
  6. Се појави грешка при реализација на вашето барање.

Пробајте една од следниве страници:


Ако постојат проблеми контактирајте го Системскиот Администратор на страницава.
Компонентата не е најдена
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 22:56

На бихаќка на некого ќе му ја дерат кожичката ...

http://fox.mk/aktuelno/Makedonija/vrie-na-bihacka-del-od-clenostvoto-go-napadna-zaev/


Последната промена е направена од king на Чет Фед 26 2015, 23:08. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Чет Фед 26 2015, 22:57

king напиша:На бихаќка на некого ќе ми ја дерат кожичката ...

http://fox.mk/aktuelno/Makedonija/vrie-na-bihacka-del-od-clenostvoto-go-napadna-zaev/
Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 23:08


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 23:09

VOL напиша:
king напиша:На бихаќка на некого ќе ми ја дерат кожичката ...

http://fox.mk/aktuelno/Makedonija/vrie-na-bihacka-del-od-clenostvoto-go-napadna-zaev/
Laughing Laughing Laughing
поправено ...

ебемлига ...  и, у .. се едно до друго на тастатура ... а каква збрка прават ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Чет Фед 26 2015, 23:13

taman si e Laughing Laughing
ko o gleam od linkovive, ne se zadovolni i vo esdees od zajko
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 23:22

Тие никогаш ни не биле задоволни со него ...

..неговиот избор беше нужно зло ...
... кога никој неќеше ... беше единствена „будала“ која фрлаше пари во таа партија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 23:28

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=90130#.VO-d9Ixhqcw

Сега овој ко ќе сведочи ... некој ќе биде реш печен ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Чет Фед 26 2015, 23:33

Овој ќе треба да патентира .... метод за „развлекување“ на времето ...

Шокантно тврдење на Сашо Ордановски дека ги преслушал сите разговори што ги поседува Заев

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пет Фед 27 2015, 05:14

se si mislam, deka i nego nekoj ke go preslusa, "uz" kafe i sokce, na drzaven trosok.
i ne samo nego,
mozebi i podobro. Ke se procisti toj "eshalon" od vakvi "samurai" za da nema povekje politicko harakiri na partijata.
kojznae  kolku se srekni em veseli vo partijata sto vecnite im lideri vaka gi voshituvaat i prosto magepsaat , so ovie lidersko politicki vestini i vratolomii. 
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 09:21

king напиша:Овој ќе треба да патентира .... метод за „развлекување“ на времето ...

Шокантно тврдење на Сашо Ордановски дека ги преслушал сите разговори што ги поседува Заев
...до сега слушнавме само трапа лапа муабети, секојдневни испади на женска и друга суета и слични глупости...има ли овој зајецов нешто у руки или него краставици му се причинуат бомби??? изгледа така му кажале ..... па затоа???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by ribar on Пет Фед 27 2015, 10:16

king напиша:Овој ќе треба да патентира .... метод за „развлекување“ на времето ...

Шокантно тврдење на Сашо Ордановски дека ги преслушал сите разговори што ги поседува Заев
Кини батка што викаш за разговорите кога Мијалков му се јавува на Латас и му наредува во колку саат да се вестите и што да пренесуваат на Сител ,како го наместиле тулумбата Љубе,и многу други нечисти работи.
Мене не ме интересира кој снимал како снимал,мене ме интересира дали тие ВЛАСТА што ја злоупотребиле службената должност ке завршат во Шутка за наместени избори ,тендери ,убиства...итн
Да не пишувам новинарски текстови, било кој, јас или ти во денешно време можеме да прислушкуваме ,едино НАТО и Русите имаат техника ( 15 миљони евра коштат) за заштита на нивните разговори,мегјутоа и тоа не им е 100 посто сигурно ...за тоа другпат-отом потом.
Дали ти и понатаму ја подржаваш оваа антимакедонска -криминална влада?Да или Не?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 12:55

ribar,  еве јас ДА! 
Додека некој не ме убеди дека е подобар од неа, клучен збор е УБЕДИ.  Не само јас , туку и 90% гласачи ќе гласаат за него.
Ќе гласаат на избори, никој од народ.., а народ е попаметен од грст будали...не помислува да гласа на улица...ко што некои од будалетинките би сакале.
За сега се држам за старото добро правило дека кога нема подобар , не го зманувај оној кој вака така функционира сосема добро.... Very Happy
Ќе се сложиш ли или не дека минатите комунаристички говеда кои не донесоа на дереџе кое ни кучиња со маст не го јадат, па уште и не урамија, треба да се замаат за нешто поозбилно отколку испраќање у кафилерија???
Значи давај некој бољи предлог, идеа што ли, па да праиме муабет....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by ribar on Пет Фед 27 2015, 13:12

concrete напиша:ribar,  еве јас ДА! 
Додека некој не ме убеди дека е подобар од неа, клучен збор е УБЕДИ.  Не само јас , туку и 90% гласачи ќе гласаат за него.
Ќе гласаат на избори, никој од народ.., а народ е попаметен од грст будали...не помислува да гласа на улица...ко што некои од будалетинките би сакале.
За сега се држам за старото добро правило дека кога нема подобар , не го зманувај оној кој вака така функционира сосема добро.... Very Happy
Ќе се сложиш ли или не дека минатите комунаристички говеда кои не донесоа на дереџе кое ни кучиња со маст не го јадат, па уште и не урамија, треба да се замаат за нешто поозбилно отколку испраќање у кафилерија???
Значи давај некој бољи предлог, идеа што ли, па да праиме муабет....
Сите се бољи од овие ,полоши нема ,Дури и Бубе ке беше бољи ако не ја наместеше војната,
него давај одговор(ако сакаш не мораш)дали треба да одат Шутка Јанкуловска,Саша , Ставревски,Гвујо ,Латас...од тоа што го слушнавме досега( батали барем 5 мин тендери ,и интерес,  )

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by izotop on Пет Фед 27 2015, 13:29

ribar напиша:
Сите се бољи од овие ,полоши нема
Kako za kogo.  Ima mnogu lugje koi videle i poloso.

izotop

Posts : 24
Join date : 2014-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 15:55

ribar напиша:
concrete напиша:ribar,  еве јас ДА! 
Додека некој не ме убеди дека е подобар од неа, клучен збор е УБЕДИ.  Не само јас , туку и 90% гласачи ќе гласаат за него.
Ќе гласаат на избори, никој од народ.., а народ е попаметен од грст будали...не помислува да гласа на улица...ко што некои од будалетинките би сакале.
За сега се држам за старото добро правило дека кога нема подобар , не го зманувај оној кој вака така функционира сосема добро.... Very Happy
Ќе се сложиш ли или не дека минатите комунаристички говеда кои не донесоа на дереџе кое ни кучиња со маст не го јадат, па уште и не урамија, треба да се замаат за нешто поозбилно отколку испраќање у кафилерија???
Значи давај некој бољи предлог, идеа што ли, па да праиме муабет....
Сите се бољи од овие ,полоши нема ,Дури и Бубе ке беше бољи ако не ја наместеше војната,
него давај одговор(ако сакаш не мораш)дали треба да одат Шутка Јанкуловска,Саша , Ставревски,Гвујо ,Латас...од тоа што го слушнавме досега( батали барем 5 мин тендери ,и интерес,  )
..нема .., што би се рекло блага веза, Бај Љубчо можда е гњида , ама местач на војни сигурно не. Сепак тоа се некои изроди кои со тоа станаа калиф наместо калифот,  Незнам како ти, очигледно љубител на соросоидиве не се држиш за основната нивна нитка: следи ги парите..илити чив, кај кого е интересот. Кому беше битно да ја снема  ДРЖАВАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД???...за да ја замени со глобалистичка мулти-култи заебанција, која урамена ќе може да ја обадинтеруе од која сака страна, колку годе сака???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by ribar on Пет Фед 27 2015, 16:31

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:ribar,  еве јас ДА! 
Додека некој не ме убеди дека е подобар од неа, клучен збор е УБЕДИ.  Не само јас , туку и 90% гласачи ќе гласаат за него.
Ќе гласаат на избори, никој од народ.., а народ е попаметен од грст будали...не помислува да гласа на улица...ко што некои од будалетинките би сакале.
За сега се држам за старото добро правило дека кога нема подобар , не го зманувај оној кој вака така функционира сосема добро.... Very Happy
Ќе се сложиш ли или не дека минатите комунаристички говеда кои не донесоа на дереџе кое ни кучиња со маст не го јадат, па уште и не урамија, треба да се замаат за нешто поозбилно отколку испраќање у кафилерија???
Значи давај некој бољи предлог, идеа што ли, па да праиме муабет....
Сите се бољи од овие ,полоши нема ,Дури и Бубе ке беше бољи ако не ја наместеше војната,
него давај одговор(ако сакаш не мораш)дали треба да одат Шутка Јанкуловска,Саша , Ставревски,Гвујо ,Латас...од тоа што го слушнавме досега( батали барем 5 мин тендери ,и интерес,  )
..нема .., што би се рекло блага веза, Бај Љубчо можда е гњида , ама местач на војни сигурно не. Сепак тоа се некои изроди кои со тоа станаа калиф наместо калифот,  Незнам како ти, очигледно љубител на соросоидиве не се држиш за основната нивна нитка: следи ги парите..илити чив, кај кого е интересот. Кому беше битно да ја снема  ДРЖАВАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД???...за да ја замени со глобалистичка мулти-култи заебанција, која урамена ќе може да ја обадинтеруе од која сака страна, колку годе сака???
Ти пак ми вртиш ко киша око Крагуевца,не ми одговараш на прашањето дали треба да одат Шутка Јанкуловска,Саша , Ставревски,Гвујо ,Латас...од тоа што го слушнавме досега?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 16:43

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:ribar,  еве јас ДА! 
Додека некој не ме убеди дека е подобар од неа, клучен збор е УБЕДИ.  Не само јас , туку и 90% гласачи ќе гласаат за него.
Ќе гласаат на избори, никој од народ.., а народ е попаметен од грст будали...не помислува да гласа на улица...ко што некои од будалетинките би сакале.
За сега се држам за старото добро правило дека кога нема подобар , не го зманувај оној кој вака така функционира сосема добро.... Very Happy
Ќе се сложиш ли или не дека минатите комунаристички говеда кои не донесоа на дереџе кое ни кучиња со маст не го јадат, па уште и не урамија, треба да се замаат за нешто поозбилно отколку испраќање у кафилерија???
Значи давај некој бољи предлог, идеа што ли, па да праиме муабет....
Сите се бољи од овие ,полоши нема ,Дури и Бубе ке беше бољи ако не ја наместеше војната,
него давај одговор(ако сакаш не мораш)дали треба да одат Шутка Јанкуловска,Саша , Ставревски,Гвујо ,Латас...од тоа што го слушнавме досега( батали барем 5 мин тендери ,и интерес,  )
..нема .., што би се рекло блага веза, Бај Љубчо можда е гњида , ама местач на војни сигурно не. Сепак тоа се некои изроди кои со тоа станаа калиф наместо калифот,  Незнам како ти, очигледно љубител на соросоидиве не се држиш за основната нивна нитка: следи ги парите..илити чив, кај кого е интересот. Кому беше битно да ја снема  ДРЖАВАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД???...за да ја замени со глобалистичка мулти-култи заебанција, која урамена ќе може да ја обадинтеруе од која сака страна, колку годе сака???
Ти пак ми вртиш ко киша око Крагуевца,не ми одговараш на прашањето дали треба да одат Шутка Јанкуловска,Саша , Ставревски,Гвујо ,Латас...од тоа што го слушнавме досега?
..., јас околу Крагуевац???...а зошто тоа да одат??? затоа што не ти се по ќејф тебе и на некои таму сдсм зелки??? што скривиле на словото на законот за да одат???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот