ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Morski galeb on Пет Фед 20 2015, 19:33

Dajte be komunjari edni dostate so podli trikovi da se sluzite daj zemete napishete programa kako cel normalen svet, da ne se znaelo da se pobedi na izbori so sposobnost. cccccccccccccccccc..

Inaku!


PAK KE IMA VONREDNI IZBORI DO KRAJOV NA GODINAVA I PAK KE POBEDI VMRO TOA SITE GO ZNAEME NELI? Smile Smile

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 19:35

Мислиш галебу дека опозицијата би излегла на избори со тековната власт ко нивни спроведувач?

Јас не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Morski galeb on Пет Фед 20 2015, 19:41

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1560869494164910&set=a.1387282098190318.1073741827.100007256226292&type=1&fref=nf&pnref=story

@concrete fino drushtvo si fatil.
Ova najiskreno go kazuvam me ubi sram shto se osudiv da citam.

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 19:46

чучулига напиша:Мислиш галебу дека опозицијата би излегла на избори со тековната власт ко нивни спроведувач?

Јас не.
...а зошто не??? па зар се полоши од сдсм кога им ја зедоа власта???  мислиш беа пофини од овие???..дамбетер два пута... Месец дена не можеа да се свестат дека извиселе  , ко шашардисани беа...претходно сигурни 200% у себе.
Се плашат Чучулига се плашат зошто знаат дека за к.. не ги бива , ако џукеливе од надвор не ги донесат на власт.
А бе Меркелка ја прислушуваа и во WC   какви звуци испушта
 
.....па никој не спомна дека прислушкувањето е проблем , па или ќе се реши кризата или америчко-педифилистичарски..протекторат....   зар тоа не ти звучи познато уште од 2001???
До толку си слепа???  И што сега , нова РАМКА за Македонија и Македонците??? Сега треба уште да не прогласат за племе и да ни определат резерватче и жута ѕвезда на ракав???  Па да бидете задоволни??? Cool
Само мислам неќе моќи.., имаме некои други планови.... Wink


Последната промена е направена од concrete на Пет Фед 20 2015, 19:51. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 19:47

Morski galeb напиша:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1560869494164910&set=a.1387282098190318.1073741827.100007256226292&type=1&fref=nf&pnref=story

@concrete fino drushtvo si fatil.
Ova najiskreno go kazuvam me ubi sram shto se osudiv da citam.
..кој ти е овој , јеботе благи бог??? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 19:52

concrete напиша:
чучулига напиша:Мислиш галебу дека опозицијата би излегла на избори со тековната власт ко нивни спроведувач?

Јас не.
...а зошто не??? па зар се полоши од сдсм кога им ја зедоа власта???  мислиш беа пофини од овие???..дамбетер два пута... Месец дена не можеа да се свестат дека извиселе  , ко шашардисани беа...претходно сигурни 200% у себе.
Се плашат Чучулига се плашат зошто знаат дека за к.. не ги бива , ако џукеливе од надвор не ги донесат на власт.
А бе Меркелка ја преслушуваа и во WC   какви звуци испушта
 
.....па никој не спомна дека прислушкувањето е проблем , па или ќе се реши кризата или америчко-педифилистичарски..протекторат....   зар тоа не ти звучи познато уште од 2001???
До толку си слепа???  И што се , нова РАМКА за Македонија и Македонците. Сеа треба да не прогласат за племе и да ни определат резерватче и жута ѕвезда на ракав???  Па да бидете задоволни??? Cool
Само мислам неќе моќи.., имаме некои други планови.... Wink

Конкрит, 

само екстремно глуп чоек би прифатил избори организирани и спроведени од дпмне.

Не разбирам зошто сдсм ги мислиш за воопшто глупи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Morski galeb on Пет Фед 20 2015, 19:54

Не заборавај дека Гордана Јанкуловска не поднесе оставка кога до смрт беше претепан Мартин Нешковски
Не заборавај дека Иво Котевски и МВР пробаа да го прикријат убиството на Мартин Нешковски
Не заборавај дека она што ДПМНЕ го нарекуваат странски директни инвестиции се всушност работни кампови субвенционирани од државата
Не заборавај на окупацијата на медиумскиот простор
Не заборавај на затворањето на Кежаровски
Не заборај ја смртта на Никола Младенов
Не заборавај го судењето на новинари поради “нанесената душевна болка” на политичари
Не заборавај го тепањето на активистите од Плоштад Слобода
Не заборавај на патните трошоци на Бонева air
Не заборавај ги сите млади луѓе кои се одселија од Македонија за да можат да најдат работа и да живеат пристоен живот, а чиви работни позиции беа пополнети од партиски плакатолепачи
И не заборавај на болката на родителите чии деца живеат на друг континент
Не заборавај ги сите пари потрошени на капмањи кои директно се мешаат во нашата матка
Не заборавај го именувањето на лица за министерска позиција кои завчера излегле од градинка
Не заборавај го државниот рекет кој е насловен како закон за хонорари
Не заборавај на неспособноста да се направи попис
Не заборавај го Пустец
Не заборавај ги трите изборни круга и покрај тоа што вољата на народот “Жерновски повеќе од Тодоровиќ” беше јасно изразена
Не заборавај на дебаклот со МАНУ
Не заборавај го учебникот по граѓанско кој не учи на послушност
Не заборавај ги лошите реформи во средното образование кои се користат за пресметка со професорите – неистомисленици
Не заборавај ги уште полошите реформи во високото образование кои повторно се користат за пресметка со професорите – неистомисленици
Не заборавај го намалувањето на квалитетот на високото образование преку вработување на партиски плакатолепачи како академски кадар
Не заборавај како високи и ниски функционери и плакатолепачи на ДПМНЕ “завршија” факултет
Не заборавај дека Латас е доктор на науки, а Урко магистер
Не заборавај го етикетирањето и демонизирањето на сите неистомислениците
Не заборавај го организирањето на сите контра-протести
Не заборавај на намерата за силување на Охрид со Субрата Рој како главна порно улога
Не заборавај дека македонските работодавачи се ставени во понеповолна позиција во однос на странските инвеститори
Не заборавај го милиончето на Ивона Талевска
Не заборавај го А4 форматот на Миле Јанакиевски
Не заборавај дека немаше оставка после давењето на бугарските туристи
Не заборавај ги сите испади на Хорхе и ноншалантното потпишување на закони
Не заборавај на исфрлањето на опозицијата од парламент на 24-ти декември
Не заборавај на малечката Тамара и уште повеќе непонесувањето на одговорност на одговорните
Не заборавај на Скопје 2014 и целиот барок-шут
Не заборавај како се мобилизираа сите луѓе со price tag на достоинството да ги бранат криминалците, како Латас, Мирка, Јанко, Боцевски, Каракамишева, Миленко, Сарма, Влајко итн.
Не заборавај како преку ноќ Васко Наумоски стана професор на Правен Факултет
Не заборавај на легалниот рекет кој се спроведува преку УЈП. Народната е “мора да ги најдеме грешка, еве ќе ја пишеме помалата”
Не заборавај на националистичкиот дискурс
Не заборавај на изедначувањето на државата со партијата
Не заборавај на сите “испитувања на јавното мислење” од Павел Шатев
Не заборавај на огромната јавна администрација и кој се тоа се вработува таму
Не заборавај на “15 гласачи на список”
Не заборавај ги сите кои трпеле закани за да не излегуваат на граѓански протести
Не заборавај на селективната правда, селективната примена на законите, кршењето на Уставот и непочитувањето на презумцијата на невиност
Не заборавај на оние граѓани кои се вработиле за време на Југославија на свои 19 години и на кои постојано им е зголемена законската граница за стекнување со право на пензија. Овие луѓе едвај имаат душа да се движат, но мора да работат за да има администрацијата од каде да зема плата
Не заборавај на тенденциозното дезинформирање, спинување и оглупување на народот со емисиите, вестите и сериите кои се емитуваат на медиумите на ДПМНЕ
Не заборавај го игнорантскиот однос на владата кон вољата на народот
Не заборавај го криминалот за кој сеуште не сме ни свесни дека постоел, но сме го чувствувале кога драматично го намалувал квалитетот на нашиот живот
Не дозволувај за 3 дена да се заборават прислушувањата

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 20:00

Латас испаѓа и советник на Мијалков по последниве снимени муабети.

И то да се има на мукает.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 20:00

чучулига напиша:
Конкрит, 

само екстремно глуп чоек би прифатил избори организирани и спроведени од дпмне.

Не разбирам зошто сдсм ги мислиш за воопшто глупи.
само ВИСТИНСКА МАКЕДОНСКА   партија кога е во прашање Македонија , влегуе на избори организирани и од Сатаната и со Луцифер како председател на Државна изборна комисија, кога е во прашање МАКЕДОНИЈА и се бори до последниот здив..... Само глупави ИСКЛУЧИВО и плус тоа љигави педерчиња предводени од  издајнички зајак, слуга на кралицата, со председател од својата партија на таа иста изборна комисија, бараат партијата на власт да им потпише на нотар дека ќе ги изгуби исборите во нивна корист и продаваат дупе и наша иднина на педери и педофили белосветски за да им гарантираат ако треба и геноцидна поддршка.
Искрено речено до судњи дан можат да се џавкаат, се потивко и потивко додека не замрат... Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 20:09

Конкрит...

ти пропагираше некни демократија...

сега кога картите се отворени јасно е дека демократија нема а за избори дими треба демократија.

Немој сега демократија за дпмне е ок а за сдсм е немакедонски.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 20:16

чучулига напиша:Конкрит...

ти пропагираше некни демократија...

сега кога картите се отворени јасно е дека демократија нема а за избори дими треба демократија.

Немој сега демократија за дпмне е ок а за сдсм е немакедонски.
немој сеа да извртуваш..., ако било демократски за вмро тогаш , зошто истото не е демократски за сдсм сега.
Или тоа спаѓа у онаа категорија о рџавом к..цу???
Факт е една работа..во Македонија проблемите мораме САМИ ДА СИ ГИ РЕШАВАМЕ. Секој кој ќе се потпира на други е немакедонска џукела. Неважно од која и како партија.
И второ , се мора  и најформално да биде во рамките на институциите...се друго е велеиздајство и мора да заврши со омастуење на јуженце... небитно кој е тој. Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 20:24

Morski galeb напиша:Не заборавај дека Гордана Јанкуловска не поднесе оставка кога до смрт беше претепан Мартин Нешковски
Не заборавај дека Иво Котевски и МВР пробаа да го прикријат убиството на Мартин Нешковски
Не заборавај дека она што ДПМНЕ го нарекуваат странски директни инвестиции се всушност работни кампови субвенционирани од државата
Не заборавај на окупацијата на медиумскиот простор
Не заборавај на затворањето на Кежаровски
Не заборај ја смртта на Никола Младенов
Не заборавај го судењето на новинари поради “нанесената душевна болка” на политичари
Не заборавај го тепањето на активистите од Плоштад Слобода
Не заборавај на патните трошоци на Бонева air
Не заборавај ги сите млади луѓе кои се одселија од Македонија за да можат да најдат работа и да живеат пристоен живот, а чиви работни позиции беа пополнети од партиски плакатолепачи
И не заборавај на болката на родителите чии деца живеат на друг континент
Не заборавај ги сите пари потрошени на капмањи кои директно се мешаат во нашата матка
Не заборавај го именувањето на лица за министерска позиција кои завчера излегле од градинка
Не заборавај го државниот рекет кој е насловен како закон за хонорари
Не заборавај на неспособноста да се направи попис
Не заборавај го Пустец
Не заборавај ги трите изборни круга и покрај тоа што вољата на народот “Жерновски повеќе од Тодоровиќ” беше јасно изразена
Не заборавај на дебаклот со МАНУ
Не заборавај го учебникот по граѓанско кој не учи на послушност
Не заборавај ги лошите реформи во средното образование кои се користат за пресметка со професорите – неистомисленици
Не заборавај ги уште полошите реформи во високото образование кои повторно се користат за пресметка со професорите – неистомисленици
Не заборавај го намалувањето на квалитетот на високото образование преку вработување на партиски плакатолепачи како академски кадар
Не заборавај како високи и ниски функционери и плакатолепачи на ДПМНЕ “завршија” факултет
Не заборавај дека Латас е доктор на науки, а Урко магистер
Не заборавај го етикетирањето и демонизирањето на сите неистомислениците
Не заборавај го организирањето на сите контра-протести
Не заборавај на намерата за силување на Охрид со Субрата Рој како главна порно улога
Не заборавај дека македонските работодавачи се ставени во понеповолна позиција во однос на странските инвеститори
Не заборавај го милиончето на Ивона Талевска
Не заборавај го А4 форматот на Миле Јанакиевски
Не заборавај дека немаше оставка после давењето на бугарските туристи
Не заборавај ги сите испади на Хорхе и ноншалантното потпишување на закони
Не заборавај на исфрлањето на опозицијата од парламент на 24-ти декември
Не заборавај на малечката Тамара и уште повеќе непонесувањето на одговорност на одговорните
Не заборавај на Скопје 2014 и целиот барок-шут
Не заборавај како се мобилизираа сите луѓе со price tag на достоинството да ги бранат криминалците, како Латас, Мирка, Јанко, Боцевски, Каракамишева, Миленко, Сарма, Влајко итн.
Не заборавај како преку ноќ Васко Наумоски стана професор на Правен Факултет
Не заборавај на легалниот рекет кој се спроведува преку УЈП. Народната е “мора да ги најдеме грешка, еве ќе ја пишеме помалата”
Не заборавај на националистичкиот дискурс
Не заборавај на изедначувањето на државата со партијата
Не заборавај на сите “испитувања на јавното мислење” од Павел Шатев
Не заборавај на огромната јавна администрација и кој се тоа се вработува таму
Не заборавај на “15 гласачи на список”
Не заборавај ги сите кои трпеле закани за да не излегуваат на граѓански протести
Не заборавај на селективната правда, селективната примена на законите, кршењето на Уставот и непочитувањето на презумцијата на невиност
Не заборавај на оние граѓани кои се вработиле за време на Југославија на свои 19 години и на кои постојано им е зголемена законската граница за стекнување со право на пензија. Овие луѓе едвај имаат душа да се движат, но мора да работат за да има администрацијата од каде да зема плата
Не заборавај на тенденциозното дезинформирање, спинување и оглупување на народот со емисиите, вестите и сериите кои се емитуваат на медиумите на ДПМНЕ
Не заборавај го игнорантскиот однос на владата кон вољата на народот
Не заборавај го криминалот за кој сеуште не сме ни свесни дека постоел, но сме го чувствувале кога драматично го намалувал квалитетот на нашиот живот
Не дозволувај за 3 дена да се заборават прислушувањата
..одличен список , ај сеа почни точка по точка да ги образложуеш, само така вреди , вака ќе остане Зајачка петарда...и фина ала Гебелс пропаганда..т.е. лага у која има мнооогу вистина прередена на посебен начин..што ја става у категорија ГОЛЕМА ЛАГА Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 20:25

concrete напиша:
чучулига напиша:Конкрит...

ти пропагираше некни демократија...

сега кога картите се отворени јасно е дека демократија нема а за избори дими треба демократија.

Немој сега демократија за дпмне е ок а за сдсм е немакедонски.
немој сеа да извртуваш..., ако било демократски за вмро тогаш , зошто истото не е демократски за сдсм сега.
Или тоа спаѓа у онаа категорија о рџавом к..цу???
Факт е една работа..во Македонија проблемите мораме САМИ ДА СИ ГИ РЕШАВАМЕ. Секој кој ќе се потпира на други е немакедонска џукела. Неважно од која и како партија.
И второ , се мора  и најформално да биде во рамките на институциите...се друго е велеиздајство и мора да заврши со омастуење на јуженце... небитно кој е тој. Cool

За чоек кој не ги слушал снимените муабети... ова....

Кои институции конкрит? приватните на дпмне? Слушни ја Јанкуловска и нејзиниот наум за сотрување на сите кои се со различна партиска определба.

Ај слушни ги еднаш снимките на Заев па ќе муабетиме.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 20:29

concrete напиша:и фина ала Гебелс пропаганда..т.е. лага у која има мнооогу вистина прередена на посебен начин..што ја става у категорија ГОЛЕМА ЛАГА Cool

Знајш која е такава порака:

"Ако немаш шо да криеш, нема од шо да се плашиш."

Гебелс, 1933 г.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 21:19

ne mi se jasni ovie demokratski prdez.. uups.. vetrista Laughing ..


se' sto napisa morska cavka stoi, i e taka. nemam zabeleska za niedna  stavka vo dolgava lista.

cuculiga... ne treba da se zeme za seriozna,za skoro nisto do sega, ne gledam diskutant vo nea vreden za pisuvanje povekje od dva reda so po dva zbora vo recenica.seriozno , i bez navredi.

no.

eve, samo eden "fakt" ke spomenam
morsk e vo pravo . za listata. nisto novo, nisto nepoznato. potsetnik, od pedanten zapisuvac.

ke imalo predvremeni izbori.

a sega , golemoto, impozantnoto, semokjnoto i arogntno - razdraznuivacki..


i?


(da ne se cudi posle nekoj od za ona "drustvoto" na konkrit. mozes toa i vo pp da mu napises, ako ne ti se dopagjam Wink . )
 
ne mi ckrtaj po postovite,

Vol


Последната промена е направена од VOL на Пет Фед 20 2015, 21:32. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 21:28

OVOJ li ZAJAK pretendira za Premierska fotelja?

obicno zboruvaat na majcin jazik, a odozdole ide titl na nekoj jazik, kad ei da se na gosti.. Srbistancite, ne zboruvaat Makedonski kaj nas... a ZAJKOVO  mozese barem ovaa kratka izjava ( koja ne e kratka) da ja kaze na makedonski.
se obiduva da gi ubedi i srbistancive deka e vo pravo, da osvoi simpatii..?
moi , ne osvoil sigurno. mozebi na voditelkava. Ama ke treba da dojde vo Makedonija za da me ubedi deka e vistinskiot covek za Makedonija.
Zasega ne mu ide. premnogu me smee. so golema doza na sozaluvanje.
Ne e ovoj, A. Milosevski pa da "miliuva da govori na blgarski..." toj se ispostra umilkuvajki im se..
a ovoj treba da .. bide.. premier?


Ova e snimano vo negovata kancelarija
A taa se naogja vo SKOPJE
SKopje e glaven grad, adminstrativna prestolnica na Republika Makedonija

MAKEDONSKIOT JAZIK po USTAV e oficijalen jazik.
Intervju ne e dadeno vo Belgrad, ne otisol Zaev tamu, pa da mora da im "docara" za makite, na srbive.

Tuku TIE dosle vo Makedonija. I ovoj, na srpski.

ete toa e. i IC ne e montirano.
a se nadevav deka e. Evil or Very Mad ...za zal.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Morski galeb on Пет Фед 20 2015, 22:37

Zbori na srpski, zbori na strumicki.. jas ne znam shto se ceka?
Besilka!

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 22:41

king напиша:

А бил портпарол на Обединети за Македонија?

 Сплинтер ‏
[ltr]@sinisa_goliOtok[/ltr]


Тони Михајлоски беше портпарол на „Обединети за Македонија“ му лижеше газ на Љубе, плукаше по #Ж и Мијалков, сега таму лиже. 
Тажно човече.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Саб Фед 21 2015, 00:00

сдсм-оФци .... кои ли крокодилски солзи леат по човекот кој сесрдно го испратија во Хаг .. за да и се суди на Македонија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:05

a be glej go Zaeff kako veze na srboistanski,vezba za "mlada zaev-cana bombu bacala" Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Фед 21 2015, 00:06

Вол... уште колку те дели од то да ги прозвеш ко бугарофили?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:10

Mlada Zaevcanka

Mlada Zaevcanka konja jahala 2x
Hej nek se cuje cuje, hej nek se zna
Da je mlada Zaevcanka konja jahala

Mlada Zaevcanka bombe bacala 2x
Hej nek se cuje cuje, hej nek se zna
Da je mlada Zaevcanka bombe bacala

Mladu Zaevcanku policija vodila 2x
Hej nek se cuje cuje, hej nek se zna
Da je mlada Zaevcanka policija vodila


..sekoja slicnost so odredeni licnosti so bombobacacki nameri vo Makedonija e slucajna..
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:12

чучулига напиша:Вол... уште колку те дели од то да ги прозвеш ко бугарофили?
a tebe uste kolku te deli da propsues sve po re d. " o-yeah fuk" od "amerokenjska nedovezbana "smirenost" Laughing Laughing "
aj , otkotrljaj se nisto ne razbiras.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Фед 21 2015, 00:13

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:15

ne se kezi, de, pusti si Foks Lajf ima desprit hausvajf. epizoda -beli mecki.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот