ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

+15
sprinter007
Morski galeb
reiter
gestapo
ribar
кнез
Laba
defo
Прч
хан Ацо
jambo
чучулига
VOL
concrete
king
19 posters

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пон Фед 09 2015, 23:44

Нека ги извадат судските налози за снимање конкретен па нема муабет.

Дур не се случи то, џабе ти секакво релативизирање.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пон Фед 09 2015, 23:47

VOL напиша:americkite krtovi i nivnite evropski kurvi ke izlezat na povrsina koga togas. 
nu zaec pogodi

Полски или украински?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Пон Фед 09 2015, 23:48

od eftinite, sporet, mikrovalna, friziderce...


imav i link negde..majku mu..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пон Фед 09 2015, 23:50

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Пон Фед 09 2015, 23:53

чучулига напиша:Нека ги извадат судските налози за снимање конкретен па нема муабет.

Дур не се случи то, џабе ти секакво релативизирање.
..не релативизирам , судски налог за да се  употреби како доказ....Зар ти со цел памет мислиш дека постојано и константно можат да се следат во реално време 30.000 пациенти, барем овде во Македонија.., не зборам за подрумите у Вирџинија...?????
Одамна не постојат бар масовно бакарните жици.....денес се е КОМПЈУТЕР .. И се се запишува на ГОЛЕМАТА ТАБЛА..со брзина на светлината, ама тоа не е следење...треба многу работа за да се направи да биде тоа.
Заев може својот пензиониран претседател да го праша колку ја платиле на времето ЛАЖНАТА БАЗНА..(БАЗНИ) станица на ГОЛЕМОТО УВО???
А тоа било пред скоро 10 години, знаеш ли каде е отиден од тогаш  светот....??? Денес се е една голема "јавна тајна".
Кажњиво е кога ќе почнеш да ја правиш реална прича.
Па посебно , ако ти ја сервираат странски душмани , нафилувана и стокмена баш како што ним им треба.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Пон Фед 09 2015, 23:56

a.. eve ja..
zaradi ovakvi govna

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 290px-Kla_members
i nivnite "noze-siroko -otvoreni" domasni orospii, ke patime.


so PUSKA e "borecov za sloboda" pred americkiov JEBAC. okrvaril race od makedonska krv, ama toa ne mu smeta na "najubavite i najpametni jebaci na planetava". 
semkata da im se sotre na site.
za zal.. 
E posle snimale, e ke snimaat. ke snimaat, za da ne ni se sitat orospiive.za da ja zacuvaat drzavata..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Вто Фед 10 2015, 00:01

concrete напиша:..не релативизирам , судски налог за да се  употреби како доказ....Зар ти со цел памет мислиш дека постојано и константно можат да се следат во реално време 30.000 пациенти, барем овде во Македонија.., не зборам за подрумите у Вирџинија...?????
Одамна не постојат бар масовно бакарните жици.....денес се е КОМПЈУТЕР .. И се се запишува на ГОЛЕМАТА ТАБЛА..со брзина на светлината, ама тоа не е следење...треба многу работа за да се направи да биде тоа.
Заев може својот пензиониран претседател да го праша колку ја платиле на времето ЛАЖНАТА БАЗНА..(БАЗНИ) станица на ГОЛЕМОТО УВО???
А тоа било пред скоро 10 години, знаеш ли каде е отиден од тогаш  светот....??? Денес се е една голема "јавна тајна".
Кажњиво е кога ќе почнеш да ја правиш реална прича.
Па посебно , ако ти ја сервираат странски душмани , нафилувана и стокмена баш како што ним им треба.
Аааааа си немаме со така.

Прво, ако Уставот и законите не важат за државата, следствено не важат и за мене.

Второ, не знам за другите ама јас не ја зборајв аферата со изгубената опрема... Ременски ја одржуваше жива и секоја и чест.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Вто Фед 10 2015, 00:05

VOL напиша:a.. eve ja..
zaradi ovakvi govna

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 290px-Kla_members
i nivnite "noze-siroko -otvoreni" domasni orospii, ke patime.


so PUSKA e "borecov za sloboda" pred americkiov JEBAC. okrvaril race od makedonska krv, ama toa ne mu smeta na "najubavite i najpametni jebaci na planetava". 
semkata da im se sotre na site.
za zal.. 
E posle snimale, e ke snimaat. ke snimaat, za da ne ni se sitat orospiive.za da ja zacuvaat drzavata..
Оти вакви офтопици?

Ај да бидам колегијална.

А не знајш ко имаше јавен повик за проверка на сите шо биле во контакт со одредени укаринки ли пољакини ли ... шо и да беа то забавувачките? Во повикот беше сифилис наведен... е сега шо имало таму и друго, то клиентите си знат!

Осакатија дотичните смејества бе!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Вто Фед 10 2015, 00:06

чучулига напиша:
concrete напиша:..не релативизирам , судски налог за да се  употреби како доказ....Зар ти со цел памет мислиш дека постојано и константно можат да се следат во реално време 30.000 пациенти, барем овде во Македонија.., не зборам за подрумите у Вирџинија...?????
Одамна не постојат бар масовно бакарните жици.....денес се е КОМПЈУТЕР .. И се се запишува на ГОЛЕМАТА ТАБЛА..со брзина на светлината, ама тоа не е следење...треба многу работа за да се направи да биде тоа.
Заев може својот пензиониран претседател да го праша колку ја платиле на времето ЛАЖНАТА БАЗНА..(БАЗНИ) станица на ГОЛЕМОТО УВО???
А тоа било пред скоро 10 години, знаеш ли каде е отиден од тогаш  светот....??? Денес се е една голема "јавна тајна".
Кажњиво е кога ќе почнеш да ја правиш реална прича.
Па посебно , ако ти ја сервираат странски душмани , нафилувана и стокмена баш како што ним им треба.
Аааааа си немаме со така.

Прво, ако Уставот и законите не важат за државата, следствено не важат и за мене.

Второ, не знам за другите ама јас не ја зборајв аферата со изгубената опрема... Ременски ја одржуваше жива и секоја и чест.
Кој рече дека не важат??? Важат еднакво за сите.., тоа што некои  се поеднакви,
 тоа е само материјал некои цепидлаки да предат приказни во долгите зимски вечери до печка која баботи... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Вто Фед 10 2015, 00:07

Имаш ти таква печка?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Вто Фед 10 2015, 00:08

чучулига напиша:Имаш ти таква печка?
Јас имам... и дрвата рачно ги цепам
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Вто Фед 10 2015, 00:09

a be.. koj si moze ..si keca.
nekogo kecaat. nekoj keca.
bitno da ne e za sporet na drva ili televizor crno bel.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Вто Фед 10 2015, 00:11

king напиша:
чучулига напиша:Имаш ти таква печка?
Јас имам... и дрвата рачно ги цепам

шо приказни предиш?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Вто Фед 10 2015, 00:13

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Имаш ти таква печка?
Јас имам... и дрвата рачно ги цепам

шо приказни предиш?
Ловечки ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Вто Фед 10 2015, 00:15

Laughing Laughing Laughing

бескрајно многу ценам искреност!

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Вто Фед 10 2015, 00:21

king напиша:

Ловечки ....
lovacki skazni e najdobro vo lovacki kukjarki ..Cool
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Вто Фед 10 2015, 10:05

Бомбата на зајко..

..видеото

http://puls24.mk/Makedonija/vesti/video-cel-internet-mu-se-smee-na-zaev
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Вто Фед 10 2015, 10:06

Hear no evil, see no evil, speak no evil став а?

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20136

Му верва некој на овај?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Вто Фед 10 2015, 10:24

Сега ... на зајкото сите до еден треба да му стегнат приватни тужби за јавно објавување на нивни лични  разговори и нарушување на приватноста  ...

..прислушувањето е една работа а јавното презентирање на снименото е сосем друга работа .... секој како приватно лице може да го тужи ради нарушување на приватноста
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by sprinter007 Вто Фед 10 2015, 10:47

Логика на небањатите. Ако власта прислушкува незаконски, тоа е патриотизам. Ако некому му се згнаси од таквиот криминално патоген патриотизам, и материјалите ги предаде во рацете на прислушуваните, тогаш тоа е предавство. А ако прислушуваните ги објават материјалите, и покажат пред народот каква криминална структура е на власт, тие треба да одговараат пред партискиот суд на дпмне. Во никој случај одговорноста не смеат да ја понесат оние кои ги кршеле правата и слободите на граганитe и незаконски ги прислушувале. Ебате логиката.

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Вто Фед 10 2015, 11:21

sprinter007 напиша:Логика на небањатите. Ако власта прислушкува незаконски, тоа е патриотизам. Ако некому му се згнаси од таквиот криминално патоген патриотизам, и материјалите ги предаде во рацете на прислушуваните, тогаш тоа е предавство. А ако прислушуваните ги објават материјалите, и покажат пред народот каква криминална структура е на власт, тие треба да одговараат пред партискиот суд на дпмне. Во никој случај одговорноста не смеат да ја понесат оние кои ги кршеле правата и слободите на граганитe и незаконски ги прислушувале. Ебате логиката.
....и јас би се замислил, логиката ти е  ептен ебате логиката, а нек си ибе матер и ептен си спор, да аавртиш кругче на форумов ти требаше малтене цел месец....не со брз ко Зајкобани.... Very Happy Very Happy Very Happy
Проблемот ич не е во прислушкувањето, туку во тоа со кои прислушкувачи соработува Заец,тоа е суштинскиот проблем , ај да не збориме за целите кои се веќе одамна познати.., уште од 2001..., и да не сеа анализираме да не  е и од порано. Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty posveteno na cuculiga..

Пишување by VOL Вто Фед 10 2015, 13:59

problemot....e sto celava situacija e nesmasno izrabotena.naivno.
sto efekt ke predizvika"bombata" ? razdor vo redovite na partijata ne moze.
jadroto e enigma. kako primer , fintata deka stavreski i jankuloska sega ke se nalutat oti bile snimani e bizarna.ne pomislil zaev deka mozebi toj e paljacoto vo pretstavata? mozebi ke se naluti
nekoj funkcioner od ponizok rang. no, sto ke napravi? ke se odmetne i ke prejde vo opozicija?skoro nevozmozno. dosega skoro da ne se slucilo.rizikot bi bil golem. ljube boskovski bese za primer.partijata od nula gi pravi funkcioneri no izdavanjeto ne go prostyva.stravot kaj poniskite strukturi e opravdan.
kaj liderstvoto "gore" povtorno postoi hierarhija.

ne e toa partija na visokoskolovani individyalci pa sekoj od niv da si pravi partii kako mu prdne. nema tupurkovci , buckovci , titopetkovci,nanoruzinci,rozotopuzovci i slicni..narodot ili poprecizno nivnite glasaci se naviknati na silno liderstvo i nagradi -(leb i igri)a koga liderstvoto ke "posoci" predavstvo-najcesto se reagira zestoko i brzo. ne dozvoluvaat partijata da visi ili da e zaloznik na bilo koj nezadovolen clen a so zestoka reakcija koja moze da predizvika gubenje na pozicija,privilegii,funkcija,clenstvo..a toa ne e bas najpametna rabota vo cvrstovladeacka tehnokratija vo koja vlasta nudi mnogu povolnosti za svoite klerici.. taka i moznite koleblivci se odvrakjaat od odmetnicki misli i buntuvanje..

sekogas koga ke se najavi vakva "bomba" vlasta ja pusta svojata analiticka masinerija koja gi obrabotuva site scenarija..zasega uspesno zatoa sto vladee bez problem vekje 9 godini .

revoluciite uspevaat onamu kade sto ima nezadovolen narod i pretstavuva kriticna masa . no kako so bombasticni revolucii da se abimira narod koj vo sustina saka mir? zatoa namesto da izleze na ulica narodov na protesti zaradi nezadovolstvo od aferive koi gi nudi zaev - se zemaat pukanki i se sednuva pred televizor.zatoa sto ni samata opozicija ne e sigurna kako seto ova ke izleze zar ocekuvaat glasacite na vlasta naednas da se premislat i da sr vturnat vo nepoznatoto sto go nudi zaev?
vlast vaka ne se prezema. uste pomalku rusi! samo izborna pobeda dava legitimitet i pomiruvanje na onoj sto js izgubil..inaku sledat nemiri. ako mnozinstvoto koe e za vlasta ja izgubi vlasta na vakov nacin nema da ima mir. ke smetaat deka im e zemeno pravoto na necesen nacin i so manipulacija! togas ke zapocnat i problemite..
i poentata: vlasta moze komotno da kaze- se e monturano i namestwno. togas ke treba Zaev da dokazuva deka ne e monturano! a toa znaci
naivnosta na zaev i negovite zbuneti podrzuvaci lezi vo toa sto tie, za da ne ispadna smesni i da ne stanat hrana za latas i igracka za podbiv na milenko, mirka ili janko ke treba da dokazat deka snimkite se vistinski. i tuka lezi zajakot na zajko- ke mora da gi izdade svoite izvori a toa e nelegalno.
masinerijata na vlasta ke ja ubedi publikata deka snimanjeto e opravdano..kolku sto moze.no ima i mokj i stedstva i poseduva razraboten sistem na mediumi sto zaev gi nema..kako sto ja nema ni vlasta vrz sudstvoto...



revolucija se pravi
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Чет Фед 12 2015, 01:13

Смешни се оние клон порталчиња на геросопапуљас ...  навиваат на празен стадион...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Чет Фед 12 2015, 01:19

Како бе така...

а оти го мразите Ван Гог?

(уметникот не музичката група)
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Чет Фед 12 2015, 01:20

Јужноцигански платеник ... изрод
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 21 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот