ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 21:12

@BazeLazarevski
Куферите ги спакува ли бе #Ж ?

@BazeLazarevski
#Ж брат, провери пасошот да не ти е истечен ?!

@luk_kromit
#Ж ке замини споменик не си напрај

@ZagorMD
Не те слушам нешто, #Ж плачит на тв.

Laughing Laughing Laughing

Да не бидам себична и вие да се насмејте.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Саб Јан 31 2015, 21:38

А кој е,     и ние да се насмееме??? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 21:38

..zernovski..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 21:40

concrete напиша:А кој е,     и ние да се насмееме??? Very Happy
е еден жирален, денес плачи на телевизија нешто па така...

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 23:33

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 23:34

..leb i igri.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 23:37

Признај смешно е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 00:47

kako mozat tolku glupi da bidat nekoi lugje, kontinuirano, seriski i paralelno, ( nadolgo i nasiroko) -ne mi e jasno...

..ee, mojata cudesna zemja, Makedonija.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 00:52

Ќе објасниш?

Вака изгледа ко да критикуваш нешто без врска.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 00:55

zboruvam (objasnuvam) za lesnotijata vo razmisluvanjeto, za naivnosta, za gluposta, za plitok um, za nerazumni za mene i nelogicni potezi , izjavi i komentari.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:00

Чии?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 01:01

pa se gleda cii.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:02

Јас не те разбирам и зато прашвам.

Чии Вол?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 01:04

e prasuvas, prasuvas..
sto mislis ti , cii?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:07

Не мислам ништо оти не разбирам за шо/кој збораш.

Зато и те прашвам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 01:08

ko e tvojot stav za seto ova?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:10

Груевски призна злодела а Заев се пазарел.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 01:11

obrazlozi, malce..

ili...?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:20

Заев стигнал до некакви сознанија за криминални дејанија на власта па истите ги искористил за пазарење за добивање техничка влада.
Постои можност обидот за пазарењеда е напраен заради сензитивноста на тие сознанија (Заев имаше изјава дека се работи за информации кои би предизвикале тектонски потрес, или така некако).
Во секој случај, тој требаше и треба да ја извести македонската јавност за шо се работи.
Груевски во неговото јавно обраќање, недвосмислено кажа дека информациите со кои располага Заев се дел точни, дел полуточни и дел неточни. Оваа негова изјава се однесува на то шо според него, му е пренесено од Заев лично, шо пак укажува на то дека Заев има докази за злодела од страна на власта.

Доволно?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Нед Фед 01 2015, 01:28

чучулига напиша:Заев стигнал до некакви сознанија за криминални дејанија на власта па истите ги искористил за пазарење за добивање техничка влада.
Постои можност обидот за пазарењеда е напраен заради сензитивноста на тие сознанија (Заев имаше изјава дека се работи за информации кои би предизвикале тектонски потрес, или така некако).
Во секој случај, тој требаше и треба да ја извести македонската јавност за шо се работи.
Груевски во неговото јавно обраќање, недвосмислено кажа дека информациите со кои располага Заев се дел точни, дел полуточни и дел неточни. Оваа негова изјава се однесува на то шо според него, му е пренесено од Заев лично, шо пак укажува на то дека Заев има докази за злодела од страна на власта.

Доволно?
Недоволно ...
... и ништо на ништо не укажува ....
... од каде е смелото тврдење ... злодела ... кога појма немаме за што станува збор ...
... можда го сликал како на некоја певаљка и лепи евриќи и ја штипка ... па му вика ... за да не те кажам дома ... дај ми техничка влада ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:31

king напиша:
чучулига напиша:Заев стигнал до некакви сознанија за криминални дејанија на власта па истите ги искористил за пазарење за добивање техничка влада.
Постои можност обидот за пазарењеда е напраен заради сензитивноста на тие сознанија (Заев имаше изјава дека се работи за информации кои би предизвикале тектонски потрес, или така некако).
Во секој случај, тој требаше и треба да ја извести македонската јавност за шо се работи.
Груевски во неговото јавно обраќање, недвосмислено кажа дека информациите со кои располага Заев се дел точни, дел полуточни и дел неточни. Оваа негова изјава се однесува на то шо според него, му е пренесено од Заев лично, шо пак укажува на то дека Заев има докази за злодела од страна на власта.

Доволно?
Недоволно ...
... и ништо на ништо не укажува ....
... од каде е смелото тврдење ... злодела ... кога појма немаме за што станува збор ...
... можда го сликал како на некоја певаљка и лепи евриќи и ја штипка ... па му вика ... за да не те кажам дома ... дај ми техничка влада ...
Своето тврдење го темелам врз изјавите на Заев кои кокретно се однесуваа на докази за криминални дејанија извршени од власта.

Да барам линкој?

Од штипење певаљки, нема тектонски потреси. Сеир два можи ама потрес не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Нед Фед 01 2015, 01:34

чучулига напиша:
Своето тврдење го темалам врз изјавите на Заев кои кокретно се однесуваа на докази за криминални дејанија извршени од власта.

Да барам линкој?
Не мораш ...
... темелиш врз основа на изјава на осуден за клевета ?????

... на снимен како вика ... ќе јадеме живи луѓе,  како вика ... ќе се пука ...


Последната промена е направена од king на Нед Фед 01 2015, 01:36. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 01:35

чучулига напиша:Заев стигнал до некакви сознанија за криминални дејанија на власта па истите ги искористил за пазарење за добивање техничка влада.
negov problem, potreba, metodi, pricini.. toa ne me zanima i nema sto da komentiram.ni loso ni dobro. nikako.

Постои можност обидот за пазарењеда е напраен заради сензитивноста на тие сознанија (Заев имаше изјава дека се работи за информации кои би предизвикале тектонски потрес, или така некако).
Во секој случај, тој требаше и треба да ја извести македонската јавност за шо се работи
negov , problem, potreba, metodi, pricini. me zanima, kolku i lanskiot sneg.

Груевски во неговото јавно обраќање, недвосмислено кажа дека информациите со кои располага Заев се дел точни, дел полуточни и дел неточни. Оваа негова изјава се однесува на то шо според него, му е пренесено од Заев лично, шо пак укажува на то дека Заев има докази за злодела од страна на власта.
e ovde ke odime vo detali, del po del. Premierot rece- del se tocni, del netocni, del polutocni.
zatoa sto Nu Zaec,mu kazal.

a ti znaes koi se tie informacii,  za da tvrdis deka ovoj , priznal kriminal?
ne ti teknalo dea , mozebi razgovorot vaka bi mozel da odi , vaka- Nu Zaec da mu kazal na ovega deka :
-  go ima razgovorot pomegju zenatamu i majstorot za kornizi, kade sto zenatamu naracuva boja na kornizot a Premierot, veli- da , tocno e taa bese boja! znaci, vistina e?
kolku sto gledav i slusav, Premierot ne prizna nikakvo delo. tuku deka del od snimenite razgovori se tocni, sto znaci samo deka , Nu Zaec, prisluskuval ili nekoj za nego prisluskival.


i koj e tuka ebaniot?

epa ebaniot e onoj koj
1. ne svatill deka likot em deloto se "po nekoja slucajnost" premier na Vlada a deloto koe go napravil e itekako kaznivo so zakon.  go izlizgale , mislam deka ne e dovolno pameten da svati kaj se zaebal.

2. da  otides , duri i so tocni info, vo vrvot na drzavata, i da mu kazes deka si gi snimal... treba navistina ili da si od druga planeta, po moznost od Kripton a rodenoto ime da ti e Kal-El,
..ili da si nedokvakan.
ja glasam za vtoroto.
zatoa sto,KAKO moze da se zaleta "grlom u jagode" , kako da Makedonija nema sluzbi, ili pak kako istite tie sluzbi da se napolneti si debili?? i posle ona sto NU ZAEC go napravil, nekoj ke go isprati ljubezno do vrata i ke mu kaze- povelet pak?
dobro be, sto mislat lugjevo, deka sme zimim asimov drzava, deka nema cesni lugje strucnjaci, pa ke rovari koj kako saka vo drzavata?

pa vletal NU Zaec, da se zakanuva, na..kogo i onaka e vo fokusot, sega site kapaciteti mu se navrtele posto si predizvikal vnimanie, i za kratko vreme - se osvestil deka i da prdne  pod jorgan- ima sabajle da go ceka hemiskiot prdez na livce ..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Последната промена е направена од VOL на Нед Фед 01 2015, 01:41. Мислењето е променето 3 пати.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 01:36

@king

Темелам врз изјавата на премиерот дека дел од информациите на Заев се точни.

Тој самиот то го призна.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Нед Фед 01 2015, 01:40

чучулига напиша:@king

Темелам врз изјавата на премиерот дека дел од информациите на Заев се точни.

Тој самиот то го призна.
Кои информации и за што ...
..тоа нигде не го чувме од премиерот ...
..се уште си стојам  позади тоа  дека ... во прашање е некоја певаљка ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот