ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 18:05

psst.. da ne cujat xxxxx, nasite prijateli...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 18:07

concrete напиша:...едно време се петљав со реални , со вакви папирнати не.... Very Happy
Зошто го игнорираш фактот шо Груевски сам го призна дека праел пакост?

Зошто то не ти е битно?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Саб Јан 31 2015, 18:17

чучулига напиша:
concrete напиша:...едно време се петљав со реални , со вакви папирнати не.... Very Happy
Зошто го игнорираш фактот шо Груевски сам го призна дека праел пакост?

Зошто то не ти е битно?
....хмммм кој вика дека не праел??? Кој политичар не прави. Секогаш во врска со нив се вагаат добивките версус загубите  и правецот и интензитетот на векторот на движење.
Мислам дека сеуште не ти е јасно дека од некој момент нагоре у политика , мораш рукици и у крв да мацнеш.., онака барем фигуративно , некаде и буквално. Но нажалост само тие луѓе се бројат , ние ваквите ко нас ќе си исчезнеме во темнината на времето без трага... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 18:22

Зошто го аболицираш?

Неќиш да одговара за то шо го праел?

И како овај е ок да преал пакост а друг ако праел нечини, зошто двојни аршини?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 18:24

..ehh.. kristalna kuglo...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 18:49

Господе Боже!!!

3000 слепци се собрале пред СДСМ да ја бранат Македонија од шпиони???

Абе пред Влада треба да одите, кај ви е умот бе!!!!

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=19871

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 18:58

i taka... karvanot...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 19:09

Голема Албанија, според Љупчо Георгиевски, е спас за Македонија

Поранешниот премиер Љупчо Георгиевски повторна ја шокира македонската јавност. Тој спасот за Македонија го бара во тоа на Албанците со меѓународна конференција да им се даде можноста за формирање на голема Албанија. Гергиевски ги актуализираше неговите тези за поделба на државава и размена на населението.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 19:22

Заев не е за верување ...
... денес во она неговото обраќање кажува дека се среќавал со груевски ...
... а до вчера читавме дека такво нешто не правел ...


Последната промена е направена од king на Саб Јан 31 2015, 19:23. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 19:22

А овај оти не го уапсат за работа и пропаганда директно противуставна?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 19:25

naivo, moja,neizdvakana..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 19:28

То на мене се однесува?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 19:31http://www.time.mk/

Да, да, да ... чесните граѓани ги заобиколиле институциите и со доказите потрчале право во штаб на опозициска партија ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 19:35

NAIVO,sestrooo.. Shocked Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 19:36

Па еве те замолува тебе ненаивниот да појасниш.

Најљубезно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Саб Јан 31 2015, 19:38

king напиша:

http://www.time.mk/

Да, да, да ... чесните граѓани ги заобиколиле институциите и со доказите потрчале право во штаб на опозициска партија ....
..точно бе Кинг, ако гледаш со сорос-очила...Нечесните се оние кои би отишле во институциите...због затоа што , како тврдат соросоидите нив и ги нема, не постојат...Таму моментално според нив се башкарат вмровските орди....со Грујо Кан на чело... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 19:44

Кој и да се башкари таму е неспособен максимално. Грујо така кажа!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 19:57

Laughing Laughing Laughing 


[ltr]@Jorgovana[/ltr]

-Добро бе, како не му е срам на #Ж така да зборува?
Море еден пиштол да е до мене
-Така бабо, жртвувај се за Македонија, биди народен херој!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 20:04


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 31 2015, 20:11

Секоя диктатура има потреба од враг,кога векье надворешниот враг не врши работа мора да се найде и внатрешен враг.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 20:13

Конкретен, го слушна Заев шо рече од кај му биле доказите?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 31 2015, 20:17

чучулига напиша:Конкретен, го слушна Заев шо рече од кај му биле доказите?
Од бугарските тайни служби Twisted Evil
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Саб Јан 31 2015, 20:54

чучулига напиша:Конкретен, го слушна Заев шо рече од кај му биле доказите?
А бе Чучулига, ме натера да го пуштам Зајко у позадина и да го ислушам...Само просечен , море треторазреден демагог. Да беше бар ерсте классе. Што џвака гурабии , нека вади тоа “бомбите“ и патроните и нека пука.
Тоа го викав уште од првиот момент.
Ако ја САКА ДЕМОКРАТИЈАТА во Македонија , од одма се ќе беше на билборд, а не се пазареше за техничка влада.
Јеботе благи бог кој морон, некој ќе му даде туку така техничка влада и ќе се откаже од мандат добиен од народ , само затоа што некој сака да биде калиф наместо калифот... Very Happy Very Happy Very Happy
Ќе омасти он јуженце Чучулига....топтан со сите оние “загрижени“ за судбината на Македонија кои го филувале демек со информации. Да беа , немаше да глуми пазаруење.
Судбината на Македонија не е предмет на пазарење и калкулации под маса.
Затоа Зеко на штапче или у паприкаш.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Саб Јан 31 2015, 21:02

Се согласувам дека требаше од одма да се распука и дека нема пазарење со Македонија и нејзиниот народ.

Сепак, вака како шо испадна, Груевски сам си ја призна вината и од то нема бегање.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 21:11

..so bi rekol, Rambo Amadeus..
"dok ovce dolje bleju, svijet i ne zna da se tamo na najvisem vrhu planine, rijesava sudbina svijeta ovozemaljskoga..


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 31 2015, 21:13. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот