ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:31

Можда така изгледа, сепак побитна е темата ми се чини.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:36

чучулига напиша:Цела поента ми е дека Владата остава силен простор за шпекулации на поле надворешна политика и наместо јасно да завеми и го искажи својот став а и со то да ја образложи својата позиција остава впечаток дека баш то силно го одбегнува.
Ме интересира зошто?
posto gledas em citas samo mediumi koi se podaleku od radius -cca 300 milji naokolu od tebe, togas treba da znaes, deka niedna vlada za odredeni nameri ne se izjasnuva onaa kako sto nie si posakuvame.

Najverojatno i vo amerika, nekoj vaka se cudi, zosto americkata vlada ne se izjasnuva dali e za meckata ili za lovecot: zosto e generator i inicijator na belosvetskiot terorizam ( tie go sozdadoa i Sadam i Gadafi i Osama..i.. cecenskite teroristi, i siptarskite teroristi i.. ima li nekoj koj ne e obucen i podrzan od amerikancite, pobogu!?)a od druga strana kreka za belosvetski sojuz ( zimi gazov) i protiv svetskite zakani..?

 pa koga moze najlicemernata nadvoresna politika vo istorijata ne covestvoto- kosher-evangelistite-adventistite -mormonite da NEMAAT jasen stav za nadvoresnata politika, pri onolku sloboda, em hepines, ne mi e jasno kako da se cudam , ovde, za raboti koi ne mi se jasni...? zatoa sto, ne sakam da gi gledam so svoi oci..?

ete go odgovorot,

za zal, jas funkcioniram na fakti, na analitika, na komparativna analitika.. zalam..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:42

Ич не жали, супер си ти.

Од твојов одговор извлекувам заклучок дека одоколу ми кажваш дека јавноста е слабо, скоро па ич информирана за меѓународната позиција/став на Македонија.

Фала.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:43

od tvojov zaklucok moze da zaklucam deka ne si me svatila voopsto.

TI ne si dovolno informirana.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:51

Можно е, не велам не.

Која среќа моја шо сум на политички форум кај шо можам да поставувам прашања па од одговорите да се информирам, нели.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:52

abe sega... Arrow
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија - Page 2 Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот