ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 12:54

VOL напиша: vo ON sme pod referenca..

so indicija da ja nosime zasekogash

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by VOL on Сре Јан 28 2015, 12:55

poarno da ja nosime zasekogas - za grcite, a site da ne vikaat Makedonija odosto da nosime erga omnes po nivni keif.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 12:56

ajde be toj ti mislish.......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by king on Сре Јан 28 2015, 15:39

Де де ... голема работа ... малку се подзаборавиле ...
... ќе си платат и готово ...

... а сорос портаљчињата драма направиле .... се тресеше гората, глушец се роди ... е работата..

... а што не напишат USA колку должи и тон нон-стоп ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 15:45

А шо ни е нас гајле за Јуесеј?

Плус, му удривме сеир ко борчеја.. а видиш не требало.

Бонева и нејзините патни трошоци изгледа се побитни од меѓународната позиција и углед на Македонија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by king on Сре Јан 28 2015, 15:49

чучулига напиша:А шо ни е нас гајле за Јуесеј?

Плус, му удривме сеир ко борчеја.. а видиш не требало.

Бонева и нејзините патни трошоци изгледа се побитни од меѓународната позиција и углед на Македонија.
А бе ај ... толкава драма само ради тоа што некој канцелариски пацов се подзаборавил да ги пушти парите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 15:51

Не е драма, резил невиден е, посебно по вестите за патните трошоци на парламентарците.

Како не заборават нив да ги исплатат се чудам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by VOL on Сре Јан 28 2015, 15:54

king напиша:
чучулига напиша:А шо ни е нас гајле за Јуесеј?

Плус, му удривме сеир ко борчеја.. а видиш не требало.

Бонева и нејзините патни трошоци изгледа се побитни од меѓународната позиција и углед на Македонија.
А бе ај ... толкава драма само ради тоа што некој канцелариски пацов се подзаборавил да ги пушти парите ...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by king on Сре Јан 28 2015, 15:54

чучулига напиша:Не е драма, резил невиден е, посебно по вестите за патните трошоци на парламентарците.

Како не заборават нив да ги исплатат се чудам.
Аха ....
... значи поентава на целава приказна биле ..дневниците ...   а ОН  ... се онака успут колку да се има од што да се почне ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 15:57

Laughing Laughing Laughing

Не, јас само клавам акцент на очигледното за приоритетите на тековните властодршци.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 16:50

Abe koj gi e.. uups shisha ON...sme zaboravile
i gotovo...dnevnicite se povazni da gi zememe

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 16:54

Е сега, па не можи на се да се мисли очигледно!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 17:07

Od isklucitelna vaznost e edna zemja da ima
dobar ugled vo OON....utre koga ce ni zatrebaat
za imeto ce kazat koi ste vie sto ni minimalnite
obvrski ne si gi placate a ovde ste zinale za ime
.....banana drzava

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by concrete on Сре Јан 28 2015, 17:09

jambo напиша:Od isklucitelna vaznost e edna zemja da ima
dobar ugled vo OON....utre koga ce ni zatrebaat
za imeto ce kazat koi ste vie sto ni minimalnite
obvrski ne si gi placate a ovde ste zinale za ime
.....banana drzava
..ај не паламуди , оди провери колку уса должи по разни основи на оон... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 17:16

Abe sto me briga USA kolku dolzi..USA ne kvichi za ime
....nie kvichime.....i kolku Usa dolzi na ON za clenarina
...NISHTO....a nie DA..ce platime na sveti zhivko ama
togash i imeto a dotogash.......prstot vo usta..ha...ha..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by concrete on Сре Јан 28 2015, 17:20

jambo напиша:Abe sto me briga USA kolku dolzi..USA ne kvichi za ime
....nie kvichime.....i kolku Usa dolzi na ON za clenarina
...NISHTO....a nie DA..ce platime na sveti zhivko ama
togash i imeto a dotogash.......prstot vo usta..ha...ha..
.....кое бе име???? , ние си имаме име РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ...,квичат због тоа некои други... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 17:24

toa ti mislish.....NEMAME NISHTO......pusta zelba
na nekulmina ......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 17:30

Добро Џамбо, за инает ова го муабетиш или навистина си убеден?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 17:53

Koe za inaet go zboram...pa site vesnici go pisuvaat
ova....pa posle ne ubeduvaat kao toa ne e nisto
...e kako be kaurskata ciganka ne zaboravila da zeme pari
a ON kade molime neka chekaat

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 17:58

Praktika e voON drzavite prvo da se opomenat
za placanje a potoa da platat...znachi diplomatite
znaele a ne platile....nesto drugo e vo igra

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by concrete on Сре Јан 28 2015, 18:01

jambo напиша:toa ti mislish.....NEMAME NISHTO......pusta zelba
na nekulmina ......
Полецка малку...  цца 140 земји т.е. сите совен неколку локални населени со џукели без порекло не признаваат како РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. Меѓу нив и Русија и Америка. Се движиме каде сакаме без проблем, еве дури и ти си фатил бизнис со отпадни материјали дури во Авганистан.... Wink  и се богатиш ко Крез...
Тоа што због процедурални прашања некои педофилистичарски организации се фатени за муда од џукелите без потекло, не е наша работа  и искрено речено не боли патка што од нивните јајца некој праи кајгана.
Кој ти е проблемот незнам.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 18:13

ako sme priznaeni od golemite... USA RUSIJA KINA
i resto okolu 136 drzavi zosto togas vo  ON stoi tablata
the former Yugoslav Republic of Macedonia"...pa neli golemite ne
priznaa..koj gi ebe ciganite...ama golemite molchat..
sekoj natprevar sto go imame nadvor pishuva
the former Yugoslav Republic of Macedonia"....zoshto
ako GOLEMITE ne priznale

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by concrete on Сре Јан 28 2015, 18:21

jambo напиша:ako sme priznaeni od golemite... USA RUSIJA KINA
i resto okolu 136 drzavi zosto togas vo  ON stoi tablata
the former Yugoslav Republic of Macedonia"...pa neli golemite ne
priznaa..koj gi ebe ciganite...ama golemite molchat..
sekoj natprevar sto go imame nadvor pishuva
the former Yugoslav Republic of Macedonia"....zoshto
ako GOLEMITE ne priznale
демократски педери бе.., поштуат консензус..и по цена некој ко овие џукеливе без потекло да ги ебат у здрав мозок.  Јеби га тоа тебе ти е несватлива процедура. Нема такво нешто у твоите авганистански приручници, па затоа ти си мислиш дека секое бугарско, српско и грчко срање кое лета...треба и да се јаде.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Чет Јан 29 2015, 08:34

Shto poshtuvaat be....posshtuvaat......da imaat
nekoj car od nas odamna ce vlezevme vo NATO i vo EU
...nemaat nikakov interes ovdeka sme shaka jada....da
dadevme ogromni pari kako kosovo nema ni da gi prasuvaat
grcite vaka ce ne tapshat po ramo i ce vikaat jas
ve priznav kolku da si go ispere gazot...i se taka
slednite 100 god.ili na sveti zhivko

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Чет Јан 29 2015, 08:37

Koga sme kaj NATO sto mislis pod cija komanda
se vojnicite koi dadoa mito i se ovde i se va Kabul
.....pod Hrvatska......da sakaat vednas ce ne primat
vo NATO ama necat....velat se uste ne sme  zreli
da komanduvame....i imaat pravo.......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот