ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:09

СКАНДАЛ Македонија го изгубила правото на глас во Генералното собрание на ООН за неплатени 24.000 долари
Објавеново 19:40 27 јануари 2015|Прочитано8861|ПечатиTweet
На 25 јануари на Македонија и е одземено правото на глас во Генералното собрание при Обединетите нации поради доцнење на плаќање на придонесот кон Светската организација, чиј минимален износ е 24.606 американски долари.
За ова на 12 јануари било испратено писмо од страна на Генералниот секретар Бан Ки Мун до претседателот на Генералното собрание.
Привремено, освен на Македонија, правото на глас им е одземено на Гренада, Киргистан, Маршалски Острови, Руанда, Тонга, Вануату и Јемен.


Nazdravje neka e sega se e kompletno
nema ime nema drzava nema nacija nema pravo
na glas.....logicno e.....cigankata
silvaneva boneva na osnova na patni troskovi
zede povece odosto treba da plati drzavata...
a na pederi od tipot ace i wc skolki ukradoa tolku pari

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:11

па не е голема сума
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:12

Pa ne e.........

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:13

ова нешто како сметка за мобилен, ако задоцниш ќе те исклучат додека не платиш и после пак те уклучуваат Very Happy
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:15

Ako platis.........ako ne se znae....he...he....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:16

што се знае?
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:21

izvrsitel..ce go platis i nego i negovite trosoci
ako nemas ti zbiraat se od doma dodeka ne
ja porie smetkata a na kraj ti zemaat i kucata....
a nie sto ce prodademe ebem li ga....Cool

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:22

и мислиш дека нашите немаат пари да платат?
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:27

pa sto ne platija na vreme....i ti za telofonot
posle najdes ama koga e najpotrebno ne.....
...od kradenje se zaboravija.....koga zedoa se

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:29

а бе не е страшно тоа што го пишуваш.Laughing
 И на поголеми земји му се има случено, тоа не е баук. Парите што се трошат се големи, за патувањата..  Neutral
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:32

Na koi zemji im se ima sluceno toa.????? citaj gore
prv post

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:35

Ха!
Џамбо, тука си со мала буква а на мелница со голема. Истиот си?
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:36

i posle baraat da gi priznaat.... sto da priznat?
kogo da priznat?.. tie nemaat nisto im ostana
samo prstot vo usta i toa sreden

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:38

jambo напиша:i posle baraat da gi priznaat.... sto da priznat?
kogo da priznat?.. tie nemaat nisto im ostana
samo prstot vo usta i toa sreden
што да признаат... па, признаени сме.
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:43

tamu sum baniran i jas i kezman koj gi shisha...otvorille
familijaren forum zetot luxor cerkata g-ja ministerka
i babata osa i si zboruvaat sami medju sebe jas gi kachiv site grupno da se vozat...i IP adresata mi e banirana...ce se priklucam
na drug ruter..ovdeka imame 100...smrdliviot luxor ne mozese
se da izbrise...na site temi prativ na site....dobro me podseti

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 10:47

Laba напиша:
jambo напиша:i posle baraat da gi priznaat.... sto da priznat?
kogo da priznat?.. tie nemaat nisto im ostana
samo prstot vo usta i toa sreden
што да признаат... па, признаени сме.

Zatoa sme vo NATO vo EU...uste kokodakame
za imeto nemame ime....i uste 100 god. ce kokodakame
i pak nema ime ....znaes sto vikaat drugite...
karvanot si vrvi kuchinjata lajat...neka lajat toa im e rabota

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:53

jambo напиша:tamu sum baniran i jas i kezman koj gi shisha...otvorille
familijaren forum zetot luxor cerkata g-ja ministerka
i babata osa i si zboruvaat sami medju sebe jas gi kachiv site grupno da se vozat...i IP adresata mi e banirana...ce se priklucam
na drug ruter..ovdeka imame 100...smrdliviot luxor ne mozese
se da izbrise...na site temi prativ na site....dobro me podseti
хаха!
 затоа мене луксор ми се пушти и ме банира, затоа што барав од оваа Оса да ми објасни зошто сум била срам за женскиот род.. Laughing
лудница,не ми беше верно , си реков што па сега и на овој му згрешив.
небитно. ископлексирани. Laughing
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 10:57

jambo напиша:
Laba напиша:
jambo напиша:i posle baraat da gi priznaat.... sto da priznat?
kogo da priznat?.. tie nemaat nisto im ostana
samo prstot vo usta i toa sreden
што да признаат... па, признаени сме.

Zatoa sme vo NATO vo EU...uste kokodakame
za imeto nemame ime....i uste 100 god. ce kokodakame
i pak nema ime ....znaes sto vikaat drugite...
karvanot si vrvi kuchinjata lajat...neka lajat toa im e rabota
Признати сме.
само Грција прави проблем, тоа е.
Ама не знам како со нив, тука си можеби малку во право, ќе се почека на разрешница.
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 11:09

Vo ON i sekade sme "the former Yugoslav Republic of Macedonia"

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 11:13

jambo напиша:Vo ON i sekade sme "the former Yugoslav Republic of Macedonia"
не е точно.
не сме секаде. прво провери САД како ни се обраќаат..
дури и земји кои членуваат во исти организации каде се и грците не ги почитуваат одлуките и ни се обраќаат со уставното име.
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 11:14

Сепак, треба да се работи на проблемот со името и тоа многу...јас , не гледам дека грците се брзаат или дека ги интересира.. треба нас да не интересира.
avatar
Laba

Posts : 409
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 12:42

Vo ON i sekade ni se obracaat kako sto napisav
a toa ti sto velis e samo neostvarena zelba...
ni se obracaat ama ovdeka doma ....nadvor ne

 Makedonija je primljena u članstvo Ujedinjenih naroda pod imenom "Bivša jugoslavenska republika Makedonija"

(Πоранешна Југословенска Република Македонија

wikipedia

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by VOL on Сре Јан 28 2015, 12:46

ubavo ti napisala Laba pogore.. ne  e sekade ti kako sto si pisal. vo ON sme pod referenca..
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by jambo on Сре Јан 28 2015, 12:51

....zosto go imame problemot so imeto....ako e samo do
grcija koj gi ebe ...problemot e u golemite...tie
koga pomislat mozat da i kazat na grcija ZANEMI
i da i udrat pozatilnica ama necat...........

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by VOL on Сре Јан 28 2015, 12:53

golemite ama ic ne gi zanima nekoja zemja kako ke se vikala., Grcija e presedan..
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПУКНА БРУКА: Македонија го изгуби правото на глас во ОН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот