Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by кнез on Вто Ное 10 2015, 18:25

Нити има нити се надзира некоја сила или движење.Грујо добро ги омаѓија(со разни проекти) здравите македонски сили па затоа оваа македонска земја е американско-албански Елдорадо.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Вто Ное 10 2015, 22:40

кнез напиша:Нити има нити се надзира некоја сила или движење.Грујо добро ги омаѓија(со разни проекти) здравите македонски сили па затоа оваа македонска земја е американско-албански Елдорадо.
...не заебааај... Shocked Shocked
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Вто Ное 10 2015, 23:23

А бе ... кај се изгуби онаа Достоинство ... и „генералот“
...  ме интересира што мислат за идејата на брадатата гнида ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Сре Ное 25 2015, 22:40

Овој ...

http://netpress.com.mk/kulminacija-na-nekulturata-i-navredite-od-ideolozite-na-sdsm/

.. е готов, нервен слом има доживеано ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Вто Јан 19 2016, 21:08

Глупердакис веќе и не знае што блада .... целиот е во бунило и конфузија ...

http://kurir.mk/Makedonija/politika/nov-chuden-izum-na-geroski-kako-mozhe-ostavka-na-premier-i-parlamentarna-sednitsa-da-se-drzhaven-udar/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Вто Јан 19 2016, 21:17

lele be....


Нов чуден изум на Героски: Како може оставка на премиер и парламентарна седница да се државен удар?

Главниот медиумски стратег на опозицијата Бранко Героски денеска стана предмет на потсмев на целокупната македонска јавност откако излезе со апсурдни тврдења


Laughing Laughing Laughing Laughing

avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Вто Јан 19 2016, 21:21

Пази само


Главниот медиумски стратег на опозицијата
.... абе ... нек се одма „самоутепаат“ со такви стратези ... да не им го гледаат срамотилокот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Вто Јан 19 2016, 21:25

ooo zemjo Indijo, daj be molim te ne se otvaraj za stratezive- kuznaj kolku visoko ke gi pluknes, ke treba na glava da ni pagjaat Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 11:34

http://a1on.mk/wordpress/archives/572144

Абе нека ќутат, скријат и покријат .... тие нашле да прашуваат од кај пари.... ова ко  .. лоповот вика, дрште го лоповот ....

...нек прво одговорат (нели е општа сиромаштија) од кај се парите за функционирање на сдсм, не се ваљда од членарина ... таман работа да земаат парим од оние со по 40 денари дневно....

..друго ..нека (тие соросоитчињата) одговорат дали и тие се во оние 500 000 крајно сиромашни ... ..што по фотките по медиумите и начинот на живопт сигурно би се рекло дека не се ... ова нивното личи на најдолна хипокризија

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Сре Јан 20 2016, 17:48

..не заебаај Кинг, за људске правице секогаш се бореле БОГАТИ ЛУЃЕ, само тие се во можност, заради слободното време и скапото школување да ги согледаат проблемите на светот...па и ситуацијата на бедните и причините за тоа...Не очекувај од стоката која се вика народ , тоа таа сама да го први за себе....башка од копање по контејнери...нема време за тоа.. Very Happy Very Happy Very Happy  Затоа и не очекувај ништо и од голтариве на власт , треба прво да се нафатираат, па децата да им завршат школо на Харвард , па тек нивните внуци од Хајделберг да почнат да го читаат и евентуално разберат Маркс... Повеќето од  тие кои ги спомнуваш се трета генерација на реколтата 1945..та  , затоа се соросоиди...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Сре Јан 20 2016, 19:35

за људске правице секогаш се бореле БОГАТИ ЛУЃЕ, само тие се во можност, заради слободното време и скапото школување да ги согледаат проблемите на светот...па и ситуацијата на бедните и причините за тоа...
Laughing Laughing Laughing Laughing definivno u kafevo mora povekje rum da stavam.

daj be konrkit... ziti se
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Сре Јан 20 2016, 19:43

....шо бе жити све....кај да се завртиш у борба за спас на сиромаштија , само богатунери у лепа ципела и со прада ташна...кај си видел некој голтар ?????, него ни близу не го пуштаат....пред да стане средно богат европски бизнисмен и го прати убавиот на мама у америка на школо.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Сре Јан 20 2016, 19:48

еј малку е оф, ама морам. Вчера при она пливање по крстот, новинарон прашуе еден батка кој ѕемне и чека знак за бацање у вода..што, како...
А чоеков: ова е бе Македонија , ова е бе нашата вера,наша традиција , ова бе, она бе ..Македонија пуна му уста.
Па.....еве дојдов пак, зошто лани исто се бацав и годината ми беше супер....се исселив во Америка, се оженив таму ..супер ми е.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Сре Јан 20 2016, 19:50

concrete напиша:еј малку е оф, ама морам. Вчера при она пливање по крстот, новинарон прашуе еден батка кој ѕемне и чека знак за бацање у вода..што, како...
А чоеков: ова е бе Македонија , ова е бе нашата вера,наша традиција , ова бе, она бе ..Македонија пуна му уста.
Па.....еве дојдов пак, зошто лани исто се бацав и годината ми беше супер....се исселив во Америка, се оженив таму ..супер ми е.... Very Happy Very Happy Very Happy
мислам дека има ептен многу такви конкретен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Сре Јан 20 2016, 22:52

чучулига напиша:
concrete напиша:еј малку е оф, ама морам. Вчера при она пливање по крстот, новинарон прашуе еден батка кој ѕемне и чека знак за бацање у вода..што, како...
А чоеков: ова е бе Македонија , ова е бе нашата вера,наша традиција , ова бе, она бе ..Македонија пуна му уста.
Па.....еве дојдов пак, зошто лани исто се бацав и годината ми беше супер....се исселив во Америка, се оженив таму ..супер ми е.... Very Happy Very Happy Very Happy
мислам дека има ептен многу такви конкретен.
..не е лошо, тоа значи МАЊЕ говеда метиљави и кравјо-луди ОВДЕ.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Сре Јан 27 2016, 21:54

Еве ја ... гнидата пак истури од тоа проливот ...

http://www.libertas.mk/%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%BD/

... а да бар еднашка каже што не смееме да му заборавиме на сдсм....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Сре Јан 27 2016, 22:38

neli bese nesto..helsinski komitet ova ona..

ama ona izgleda debelo strana fatila, mozda utreden samo za partiski clenovi ke brani "ljudska prava" a za site ostanati- jok..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Сре Јан 27 2016, 22:50

Готов е и овој ... издиша ...


http://www.libertas.mk/%D1%81%D0%BE%D1%81%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%87%D0%B0%D0%BA/

... се поеќе  наликува на оној досадниот прилепски самоубица

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот