Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 11:04

Само нас не чекаат Smile)))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 11:12

Centarec напиша:Само нас не чекаат Smile)))
...не бригај , нема ни да забележат дека сме се придружиле..., не се тие пицајзли ко педофилистичариве.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 12:00

Ма и ние да не забележиме да не искочи на крај

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Laba on Сре Јан 21 2015, 05:00

"Бранко Геровски – полициски новинар во весникот на Фрчко!

Во импресумот на гласилото на МВР, стои дека Бранко Геровски бил дел од редакцискиот одбор. Во тоа време министер за внатрешни работи беше Љубомир Фрчковски, но Геровски свој ангажман за полицискиот весник имал и во времето на министерувањето на Слободан Чокревски"
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Прч on Сре Јан 21 2015, 08:22

Абе ова курир вестиве ти се навистина шокантни  ...
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Вто Окт 06 2015, 16:33

Се јавил најголемиот мудросератор ....

http://plusinfo.mk/vest/42594/dosta-beshe-ligavenje-vreme-e-za-seriozni-debati

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Вто Окт 06 2015, 16:38

nema da mi bide zal ako zavrsi ko crnecot so "jabuka",napucen ... samo ne veruvam deka ke se najde nekoj Brus  Vilis so katana da go spasi.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Вто Окт 06 2015, 17:58

VOL напиша:nema da mi bide zal ako zavrsi ko crnecot so "jabuka",napucen ... samo ne veruvam deka ke se najde nekoj Brus  Vilis so katana da go spasi.. Twisted Evil
...интересна појава на изгубен у време и простор.Занимливи се такви шушкаво зборечки вуцибатини кои најчесто си замишљаат дека се марвелови ликови од бога дадени да спасуат беспомошен народ и невини девици од разноразни змејови и аждаи. Со неговиот пичкаст отсјај во огледало звани најчевска се класични примери зошто треба строго да се води сметка кому се допушта да се размножува и затоа нивните родители треба да се истакнуваат како примери за неодговорни, штетни за човештвото елементи... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Вто Окт 06 2015, 18:20

koa nekoj cital alan ford I nosel visoki puma patiki on idel na partisko-skoevski sastanci.. za sega da prodava muda za bubrezi kako siste se zalizani denes a on u stvari bil fraer na vremeto bas ko od strip.

koa pravite fraeri jadele kebapi u Kermez I vrtele dunducinja kakvi oni mozele samo na italijanska predzemjotresna televizija da gledaat, vakvi ko nego gi kodosele drugarcinjata deka "stipkale zenCki za gz"..

a sea treba nekoj da go svati ko da e Korto Malteze, Talicni Tom, Jim Morison....koj qrac- pa toj e najblisku do likon Pinguin od Batman, samo so ima zastitna nametka-brada, za da ne ja plasi bliskata okolina.

vakvite na "radni akcii" peeja udarnicki peSmi, u partiski fazon zalizani I frizurcinjata so tregeri na sorcevi, dodeka "udarnicite" tucaa navecer. ko sto jest :twisted:I pisueja pesMi za revolucijata I Tito I ...u nedostatak na vnimanie, I miris na taze zamokrena udarnicka dunda. a koja budala bi mu dala,akrep..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Пон Окт 12 2015, 19:45

http://www.press24.mk/stefan-bogoev-potona-i-ostana-bez-argumenti-foto


хихихим ,,, таму во, претпоследниот пасус се спомнува некој  ... вол ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Пон Окт 12 2015, 20:03

ijaa..
"volovi" od site forumi-obedinete se Cool Cool Cool
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Нед Окт 18 2015, 00:16

Еве уште едни свирачи излазеќем ...

http://proverkanafakti.mk/

... а бе „неутралноста“ и „објективноста“ од месечината им се гледа .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Нед Окт 18 2015, 00:31

king напиша:Еве уште едни свирачи излазеќем ...

http://proverkanafakti.mk/

... а бе „неутралноста“ и „објективноста“ од месечината им се гледа .... Twisted Evil
-кога ќе видиме солиден портал на погорната тематика , добро екипиран и финансиран од видни, доволно богати за да инвестираат некоја пара во тоа и докажано домољубиви македонски граѓани, да праиме муабет. Но а видиш финансирано од usaid и слични соросовидни организации со нејасна дејност и интерес  имаше еден батка овде би рекол : туримукуро.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Нед Окт 18 2015, 00:37

tokmu taka.
 I mene mi padna u oci ona "from the american people",
se e jasno..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Нед Окт 18 2015, 00:47

concrete напиша:
 имаше еден батка овде би рекол : туримукуро.... Cool
.., а бе и него изгледа мутуријакуро .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Нед Окт 18 2015, 01:04

king напиша:
concrete напиша:
 имаше еден батка овде би рекол : туримукуро.... Cool
.., а бе и него изгледа мутуријакуро .... Twisted Evil Twisted Evil
..до таму е дојдена работата..???? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Нед Окт 18 2015, 11:52

Еве го уште еден свирач ... во улога на самоповикан адвокат на зајко.....и овој појма си нема од животот ...
..каков бе државен функционер ?????
... нигде не беше спомнато дека оди званично како градоначелник ... туку како преседател на утепана од господ опозициска партија ...

... а за нафтата ... баш сдсм мисли дека граѓаните нафта пијат ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Нед Окт 18 2015, 14:06

drz te go lugje, da ne zabega zajakov da se buvne vo ON ,da ne si zamisli deka mestoto mu e tamu, scratch
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Сре Окт 21 2015, 16:05

Ајдеее .... до кога бе со лаги ..
...и овие ли се нарекуваат новинари ...

http://republika.mk/?p=500730

... овие бе стварно мислат дека народот нафта пие ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Вто Ное 10 2015, 02:41

Гнидата соросоидна претера ... нека си се фатат раче за раче со благонадежниот љубчо ...


Главниот експонент на СДСМ бара федерализација на Македонија
... за вакви работи таму во „најдемократската“  држава те земаат усред  ноќ и те носат у непознат правец....

а еве му и неколку одговори ..
.... тој начисто има пролупано ...

...добро бе што ѓубре од човек треба да си за да такво нешто пожелуваш за својата земја?

... а глупакот и не е ни свесен колкава „услуга“ им направи на своите сдсм пулени ... вечно ќе му бидат благодарни ... и после нека не се чудат зошто по кој знае кој n-ти пат ќе изгубат на избори


.... ааааа ..кога сме веќе кај министрите ... министерот во чиј ресор се медиумите и квазимедиумите под итно да си даде неодповиклива оставка ... лично тој е одговорен што такви креатури опстојуваат во мк   медиумите ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by кнез on Вто Ное 10 2015, 09:50

Тоа што амерот го мисли тоа Геро го кажува а Грујо(Зајо)го аминуваат.
Картите се одамна поделени сега додје време да се отворат а победата е извесна за американската страна зошто апсолутно Македонија е село без ниедно куче да ја брани.Затоа сега дојде време да се најдат и "наши" кој ќе ни објаснат нели дека федеразлизација уствари е една голема придобивка за нас Македонците дури поголема и од Рамковниот.Тоа е најголем степен на демократија(фашизација) нели? Wink
Нема ниедна реална сила која ќе се обдие тоа да го спречи

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Вто Ное 10 2015, 14:22


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Вто Ное 10 2015, 16:20

кнез напиша:Тоа што амерот го мисли тоа Геро го кажува а Грујо(Зајо)го аминуваат.
Картите се одамна поделени сега додје време да се отворат а победата е извесна за американската страна зошто апсолутно Македонија е село без ниедно куче да ја брани.Затоа сега дојде време да се најдат и "наши" кој ќе ни објаснат нели дека федеразлизација уствари е една голема придобивка за нас Македонците дури поголема и од Рамковниот.Тоа е најголем степен на демократија(фашизација) нели? Wink
Нема ниедна реална сила која ќе се обдие тоа да го спречи
..никогаш не кажувај никогаш...и праксата барем Македонска покажала...
..никој не се сеќава на таквите ѓњиди ,а ги имало у сурии.., зошто Македонското име не може да загине..., а реалната сила се појавува од кај што најмалку ја очекуваш, кога најмалку ја очекуваш... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот