Притвор за Зоран Верушевски

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by кнез on Вто Јан 27 2015, 11:11

Верушевски недозволено поседувал оружје.ХАХАХАХАХА па ово нема ни у Београду.
Како тргнала работата  ќе го апсат шапкарот за недоволено поседување на капи.
Вакви местенки нема ни на теторазредни холивудски акциони филмови.
Бедно е ова, многу бедно и од авион се гледа дека е освета за неодамнешните скандали поготово за Миленце со кирајџиите(од Анка Гиева),и сега треба да се заканат ако писнат пак ќе видат што ќе ги снајде преку Верушевски и неговите тајни што ги знае за режимот на Бранко.
Ако СДСМ продолжи со оваа битка и вистински се распламти тоа ќе биде добро за Македонија.
Овие почнаа да ја претеруваат и одат до точка од која нема враќање.
Власта опасно ги обзеде и тие сега мислат дека власта е нивно неприкосновено право и можат да се служат т.е. оправдано им е да користат секакви методи за да си ја заштитат нели,својата приватност,т.е. власта.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 11:24

da pocekame. sto navistina ke izleze od seto ova.

deka moze da ti dojde doma nekoj i vturnuvajki ti se vo hodnikot- da ti frli dva ti pistoli i da rece-OP eve nelegalno, toa e stara finta.

mislam deka seto ova e samo za javnost..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 11:26

a detska pornografija....sto da kaze covek...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 11:30

...хммм  имаш ептен право и тоа е киселото млеко кое ми го мати умот..., но кнез-от пипнуе една друга ненаштимана жица која гребе сетило за слух: нашите макијавелисти се од класата на нешто што би се подвело под  смешни мали џокици.....значи не се ни мали џокица... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 11:36

И мене ми е многу логичен постот на кнез.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by king on Вто Јан 27 2015, 11:44

Мене па ич не ми е логично да некој службените тајни кои му биле доверени, си ги носел дома ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 11:45

Е то кинг, никој не го спомнува ко обвинение.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 11:49

by чучулига Today at 12:36
И мене ми е многу логичен постот на кнез.

zatoa sto go gledas i citas samo onaa sto vo sustina tebe ti odgovara i ne  razmisluvas i od drug agol.

 
by concrete Today at 12:30
...хммм  имаш ептен право и тоа е киселото млеко кое ми го мати умот..., но кнез-от пипнуе една друга ненаштимана жица која гребе сетило за слух: нашите макијавелисти се од класата на нешто што би се подвело под  смешни мали џокици.....значи не се ни мали џокица...

taka treba da izgleda. zar mislite deka cel eden sistem tokmu taka toa go raboti, na pamet, za sekoj od nas da rece-puu za sramota kako go uapsija covekot?

vi nudam i drug agol,drug aspekt..pogled..

mozebi ne go apsat za da gi "doznaele tajnite na BC" zosto bi.. a koi se tajnite na eden Pretsedatel na drzavata? vrpocem , negovata arhiva e poznata , zatoa sto treba da bide poznata.normalno, na drzavnata vlast.bilo koja.

ona sto go frlam na trkaleznava masa e: sto ako go apsat tokmu poradi sprotivnoto ( kontrarazuznavac raboti vo "nasite redovi" da najde nasi defekti i stranski ubaceni a ne da odi kaj niv i da gi spijunira. toa e razuznavac..)
sto ako doticnoto uapseno lice, ima podatoci i fajlovi na toj famozen "pedofilski" hard disk, koi izleguvaat preku nepoznat kanal ama doagjaat do ...necij partiski mikrofon?

zar Silegov preku nokj , stanuva naednas eden od najinformiranite portparoli, koj ima informacii za  raboti za koi edna solidna drzavna bezbednost na bilko koja sosedna drzava moze da mu zavidi?Onakvi informacii, od kovceg gi vadi? ili... Wink , e..ili.. Cool

  toa e , veruvajte, prakticno nevozmozno za 1(eden) covek.
ne naveguvam dali se tie vistinski informacii, filuvani, doopremeni, ucenuvacki , srcepatalni..
tuku dali e legalno izdavanje na drzavni, sluzbeni pa mozebi i voeni tajni, ako zakonot obvrzuva - da se cuvaat. Koj e da receme , nekoj si efendi Stanko da gi znae , pa od niv da pravi bombi i senzacii?ama ako nasle kaj mu e slavinceto, sigurno nema da go ostavat neli..

sega, smesno li izgleda apsenjeto na uapseniot? vakvi izjavi ( pedofilija / nelegalno oruzje) se davaat kako cin na komfornost ( sega sto sakame ke si pravime ..) a ne kako posledna slamka - pa od nego da napravat macenik koj ke privlece pastva da pati okolu nego, poznavajki go deka e dobar domakjin i napaten roditel ( sin mu...)

pa sega.. koj kako saka. jas samo ponudiv upotreba na pogolem del od mozcnite kelii od obicno..


Последната промена е направена од VOL на Вто Јан 27 2015, 11:59. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by king on Вто Јан 27 2015, 11:55

чучулига напиша:Е то кинг, никој не го спомнува ко обвинение.
Ниту јас спомнав дека можда  и за тоа да е обвинет ....

Само се надоврзав на теоријата на кнез, шпекулирам,  ... за уценувањето и протекувањето ...
... т.е. ... за да тоа го правиш.... мора да имаш материјали ... кои никако не би смеел приватно да ги имаш ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by кнез on Вто Јан 27 2015, 11:56

Пораката до СДСМ е пратена.
Ние можеме да уапсиме кого сакаме под било какво обвинение.
Сега ќе се обидат да го натераат Верушевски да проговори за тоа што го знае за Бранко и братијата,и ако има  да каже нешто од што ќе бидат задоволни тогаш тој ќе ја спаси главата и на овие обвиненија одеднаш сите ќе заборават,па ќе го нападнат судот како  тој е виновен зошто Верушевски е на слобода.
Јас искрено ќе подржев и ваков вид на средства ама ако мотивот беше МАКЕДНИЈА и расчистувањето со криминалот од инатото,а не лични мотиви за криење на сопствениот криминал и опседнатоста кон власта.
Детска порнографија хахахахаха,ејјјј му нашле две цедиња(што тие можеби му ги фрлиле) со таа содржина и тоа е обвинеие за детска порнографија?

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 12:03

кнез напиша:Пораката до СДСМ е пратена.
Ние можеме да уапсиме кого сакаме под било какво обвинение.
Сега ќе се обидат да го натераат Верушевски да проговори за тоа што го знае за Бранко и братијата,и ако има  да каже нешто од што ќе бидат задоволни тогаш тој ќе ја спаси главата и на овие обвиненија одеднаш сите ќе заборават,па ќе го нападнат судот како  тој е виновен зошто Верушевски е на слобода.
Јас искрено ќе подржев и ваков вид на средства ама ако мотивот беше МАКЕДНИЈА и расчистувањето со криминалот од инатото,а не лични мотиви за криење на сопствениот криминал и опседнатоста кон власта.
Детска порнографија хахахахаха,ејјјј му нашле две цедиња(што тие можеби му ги фрлиле) со таа содржина и тоа е обвинеие за детска порнографија?


vrati se dva posta pogore, i probaj so posirok objektiv da gledas na rabotite.ne se vrti se okolu Branko i es de es..

eden poranesen direktor na bezbednosnite sluzbi ima pristap do site informacii, i za ednite , i za drugite i za sekoi treti...NO e obvrzan da gi cuva tie ili predade na istrazen- vo interes na drzavata
a ne  da gi predade drzavnite tajni vo...privatni race, zaradi ..., sto? partiski interesi?

toa nikoj ne go gleda , neli? se zadrzavme na pedofilijata i nelegalnoto oruzje i ni milimetar ponatamu- od koi pricini ..Wink ?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 12:09

кнез напиша:Пораката до СДСМ е пратена.
Ние можеме да уапсиме кого сакаме под било какво обвинение.
Сега ќе се обидат да го натераат Верушевски да проговори за тоа што го знае за Бранко и братијата,и ако има  да каже нешто од што ќе бидат задоволни тогаш тој ќе ја спаси главата и на овие обвиненија одеднаш сите ќе заборават,па ќе го нападнат судот како  тој е виновен зошто Верушевски е на слобода.
Јас искрено ќе подржев и ваков вид на средства ама ако мотивот беше МАКЕДНИЈА и расчистувањето со криминалот од инатото,а не лични мотиви за криење на сопствениот криминал и опседнатоста кон власта.
Детска порнографија хахахахаха,ејјјј му нашле две цедиња(што тие можеби му ги фрлиле) со таа содржина и тоа е обвинеие за детска порнографија?
хмм кнез...  не сум сигурен дека е тоа мотивот, нема потреба од такво нешто, тоа што го зне за бранко и братијата одамна и "врапците" го знаат. Ако не е нешто од репертоарот на забеганоста , која овие на власт во последно време во неприфатлив интензитет ја манифестират тоогаш....
мора да е нешто поактуелно, зошто еднаш шпион секогаш шпион.., а у тој свет како у сексот...никогаш не знаеш кој со кого се ебе.... Wink
Може има нешто многу возбудливо на тоа "дискот", што ама ич не спаѓа у порногрфија..ни детска... ни било каква...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by кнез on Вто Јан 27 2015, 12:30

Конкрете,обвиненијата за недозволено поседувањена оружје и детска порнографија и плус нешто во КЗ на РМ се санкционирани со последните измени до 10 години па во стек што ќе рече дека човекот е обвинет за повеќе од убиство.
Таквите обвиненија се сигурна уцена,или-или.
Дали сакаат да дознаат преку него кој ги цинкарел за нивните лоповлуци или сакаат да ги уценат за Бранко и нивните лоповлуци се сведува на едно а тоа е дека користат покварени методи кој ги поседува државата заради сопствена заштита на криминалоти задржување на власта по секоја цена.
Ако ова се случеше порано ќе имав разбирање за тоа што го пишува Вол ама сега изгледа многу дрско и безобразно и одговара баш на нивната фаза на властодржие.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 12:36

olele majko...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 12:47

кнез напиша:Конкрете,обвиненијата за недозволено поседувањена оружје и детска порнографија и плус нешто во КЗ на РМ се санкционирани со последните измени до 10 години па во стек што ќе рече дека човекот е обвинет за повеќе од убиство.
Таквите обвиненија се сигурна уцена,или-или.
Дали сакаат да дознаат преку него кој ги цинкарел за нивните лоповлуци или сакаат да ги уценат за Бранко и нивните лоповлуци се сведува на едно а тоа е дека користат покварени методи кој ги поседува државата заради сопствена заштита на криминалоти задржување на власта по секоја цена.
Ако ова се случеше порано ќе имав разбирање за тоа што го пишува Вол ама сега изгледа многу дрско и безобразно и одговара баш на нивната фаза на властодржие.
 Кнеже, секоја власт, како и секој човек се бори да остане власт или жив до последниот здив. Не постои власт која е таков филантроп, освен нормално во бајките за успивање на мали деца.
Последните децении , на интензивна комуникација..( никогаш не ми било јасно како им се поткрадна интернетот.., освен ако не излезе на крај дека и тој е една голема манипулација на умот) сите не уверија во тоа...експлицитно. Иако некои мудреци одамна рекле дека, ако народ знае како се донесуваат закони никогаш не би ги почитувал , а како се праат кобасици , никогаш не би ги јадел. Неам дилеми дека власта ќе се гребе со нокти за да не се слизне.....но  нажалост за сите нас смртните , на власт или не.... времето е едносмерна улица  и многу е битно по неа да одиш со дигната глава, ако можеш и ако имаш муда за тоа.
Уцена , покварени методи???..па Верушевски е архе тип...дал лично , дал системот кој го управувал ...за тоа...плус одамна си купил лоз.
Колку знам тие без него не ни очекуваат "премија " Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Вто Јан 27 2015, 12:51. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 12:51

concrete напиша:( никогаш не ми било јасно како им се поткрадна интернетот.., освен ако не излезе на крај дека и тој е една голема манипулација на умот) 
Кажа Чомски дека е развиван во 50-60тите во МИТ, Бостон од страна на Пентагон.

Не си го знаел ова?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 12:53

чучулига напиша:
concrete напиша:( никогаш не ми било јасно како им се поткрадна интернетот.., освен ако не излезе на крај дека и тој е една голема манипулација на умот) 
Кажа Чомски дека е развиван во 50-60тите во МИТ, Бостон од страна на Пентагон.

Не си го знаел ова?
го знам бе тоа ..генерација ми е , ама вицот е во тоа што тоа што се развиваше , апсолутно не испадна она што се испили... Very Happy Very Happy Very Happy
...е сеа , доаѓаме на кромидот , после секоја лушпа иде следната.....


Последната промена е направена од concrete на Вто Јан 27 2015, 12:54. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 12:54

arpanet
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 12:58

concrete напиша:го знам бе тоа ..генерација ми е , ама вицот е во тоа што тоа што се развиваше , апсолутно не испадна она што се испили... Very Happy Very Happy Very Happy
...е сеа , доаѓаме на кромидот , после секоја лушпа иде следната.....
Јас па мислам дека се му испаднало по планот...

ич никој не мора да се замара со шпионирање на граѓани... само отвори му фб страната или твитер или шо и да си има лицето од интерес и оп... се' ти е на дланка.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by Centarec on Вто Јан 27 2015, 12:58

многу ми е јако што сите очекувавме бранко да биде филантроп во 90тите за нормално да се испостави дека не е па да пљукаме наредните 20, за сега со сегашните да се помируваме со тоа. дабл стандардс мач?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by кнез on Вто Јан 27 2015, 13:01

Секоја власт и секој човек се бори зошто тоа е инстиктивен рефлекс да се задржи во живот или власт само има едно правило а тоа е на секој можен дозволен начин.
Ако еден човек се бори за живот со тоа што убие неколку луѓа за да му пресадат него органи,тогаш секој разумен човек тоа го третира како недозволено однесување покварено себично и криминално.
Истата приказна и со валста да не се повторувам.
Значи тоа што сакам јас да го кажам не е правото за борба туку дозволеноста на средствата во таа борба.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 13:03

lugje moi

zasto dva i dva samo vo Makedonija ne se  4...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 17:42

Centarec напиша:многу ми е јако што сите очекувавме бранко да биде филантроп во 90тите за нормално да се испостави дека не е па да пљукаме наредните 20, за сега со сегашните да се помируваме со тоа. дабл стандардс мач?
..зошто мислиш дека некој се помирува со дабл стандардс  , само затоа што не вели поп , за она што е боб??? Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 20:25

Добро бе на шо личи ова?

http://plusinfo.mk/vest/12880/anoreksicni-se-dokazite-za-pornografija-protiv-verushevski

Имал дозвола а е уапсен за поседување на оружје од кои едно даено од службата??!!
Другите докази биле слаби...

Ц ц ц

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by VOL on Сре Јан 28 2015, 22:35

чучулига напиша:Добро бе на шо личи ова?

http://plusinfo.mk/vest/12880/anoreksicni-se-dokazite-za-pornografija-protiv-verushevski

Имал дозвола а е уапсен за поседување на оружје од кои едно даено од службата??!!
Другите докази биле слаби...

Ц ц ц
vrabec..
zar ti navistina mislis deka se vika na kafe i sokce na drzavna smetka - kolku da go vidat.. Laughing ?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Притвор за Зоран Верушевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот