Жалби и поплаки

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Жалби и поплаки Empty Жалби и поплаки

Пишување by Kezhman velichanstveni on Вто Јан 20 2015, 00:20

A vikash king,ich ne te zabole shto me banirale na melnica ???
E pa mozhebi deka ich ne te zabole ke imash samo chetiri chlena na veternica.Dvajca gazdi i dvajca chlenovi !!

odimime vo Meana, kezhman,.ajde.tamu probaj da kazes sto imas ama bez navredi.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 00:24

Kezhman velichanstveni напиша:A vikash king,ich ne te zabole shto me banirale na melnica ???
E pa mozhebi deka ich ne te zabole ke imash samo chetiri chlena na veternica.Dvajca gazdi i dvajca chlenovi !!

Па зошто треба да ме заболи ...
... каква врска имаме со  мел ... упс ...утопеница2 ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Kezhman velichanstveni on Вто Јан 20 2015, 17:46

king напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:A vikash king,ich ne te zabole shto me banirale na melnica ???
E pa mozhebi deka ich ne te zabole ke imash samo chetiri chlena na veternica.Dvajca gazdi i dvajca chlenovi !!

Па зошто треба да ме заболи ...
... каква врска имаме со  мел ... упс ...утопеница2 ..

Pa treba da te zaboli za da ne ostanesh so 3-4 chlenovi.Jas za tvoe dobro napishav.Edvaj se dobra do forum,zashto da ti propadne !!
kezhman: da ne ja polnime temava so nepotebni off topici. ovde nisto ne se brise, no ako prodolzi odime vo meana. tamu ,moze kafanski muabeti kolku sakas..
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 17:50

Kezhman velichanstveni напиша:
king напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:A vikash king,ich ne te zabole shto me banirale na melnica ???
E pa mozhebi deka ich ne te zabole ke imash samo chetiri chlena na veternica.Dvajca gazdi i dvajca chlenovi !!

Па зошто треба да ме заболи ...
... каква врска имаме со  мел ... упс ...утопеница2 ..

Pa treba da te zaboli za da ne ostanesh so 3-4 chlenovi.Jas za tvoe dobro napishav.Edvaj se dobra do forum,zashto da ti propadne !!Ваша светости..., ај доста паламудиш.., дај разработи тоа ординацијата и не туку само закерај нешто ко оние цица-маци кои само  ќе ги погледнам , без да ги спомињам Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Kezhman velichanstveni on Вто Јан 20 2015, 18:02

concrete напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:
king напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:A vikash king,ich ne te zabole shto me banirale na melnica ???
E pa mozhebi deka ich ne te zabole ke imash samo chetiri chlena na veternica.Dvajca gazdi i dvajca chlenovi !!

Па зошто треба да ме заболи ...
... каква врска имаме со  мел ... упс ...утопеница2 ..

Pa treba da te zaboli za da ne ostanesh so 3-4 chlenovi.Jas za tvoe dobro napishav.Edvaj se dobra do forum,zashto da ti propadne !!Ваша светости..., ај доста паламудиш.., дај разработи тоа ординацијата и не туку само закерај нешто ко оние цица-маци кои само  ќе ги погледнам , без да ги спомињам Cool

Znaesh deka pishuvam so poseben pietet koga ti se obrakam tebe.I nikogash ne sum se pobunil na nekoe tvoe pishuvanje.Ne sum se pobunil i na king, iako saka  da me navredi odvreme - navreme ! Jas sum sekogash da se neguvaat dobrite odnosi i da ne se vleguva u filmot na drugite.
No chovekot e chudno sushtestvo.Eve i laba zastanav da ja branam principielno ( a samiot znaesh so kakva strast zastanuvam pozadi pravdata ) no i ona me napadna !
Toa mi beshe muabetot,no king saka da me potseti na nekoi loshi vreminja koi site sakame da gi zaboravime.

Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 18:04

Kezhman.mozes da pisuvas mna soodvetna tema: vo meanata.
dvapati te sovetuvav,  I nemoj da mi glumis ludilo povekje.

ova e tret I posleden sovet.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 18:13

..кој проблем го имате со Неговата Светост  никако не ми е јасно...или што е најнормално.., ко сите "мужи".., последен дознавам за  некои тајни овде на форумов????
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 18:16

mislam deka ima problem sam sa samim sobom.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty zalbi i poplaki

Пишување by Kezhman velichanstveni on Вто Јан 20 2015, 18:18

concrete напиша:..кој проблем го имате со Неговата Светост  никако не ми е јасно...или што е најнормално.., ко сите "мужи".., последен дознавам за  некои тајни овде на форумов????
Nemaat nikakov problem concrete.Koga ke gi napushtam ke vidat deka nemale problem so mene tuku so sopstvenata sueta.
No, kako vikaat "so sila mozhesh da mu zemesh na nekogo,ne mozhesh da mu dadesh " !!
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 18:37

Kezhman velichanstveni напиша:
concrete напиша:..кој проблем го имате со Неговата Светост  никако не ми е јасно...или што е најнормално.., ко сите "мужи".., последен дознавам за  некои тајни овде на форумов????
Kezhman velichanstveni

Nemaat nikakov problem concrete.Koga ke gi napushtam ke vidat deka nemale problem so mene tuku so sopstvenata sueta.
No, kako vikaat "so sila mozhesh da mu zemesh na nekogo,ne mozhesh da mu dadesh " !!

...ај сеа не па и ти обесуј, ќе напуштам, ќе видат ..трапа-лапа ко мали деца сте..( или сте???) Мислам дека никој не те банира и не те брише. Допуштено е секој да си има став и концепт и да се бори за него без лични и долни алузии, епитети и дисквалификации на членовите на форумот и Македонија како држава. Мислам дека  тоа се максимално еластични правила во кои секој добронамерен ќе се најде сосема лесно.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Kezhman velichanstveni on Вто Јан 20 2015, 18:53

concrete напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:
concrete напиша:..кој проблем го имате со Неговата Светост  никако не ми е јасно...или што е најнормално.., ко сите "мужи".., последен дознавам за  некои тајни овде на форумов????
Kezhman velichanstveni

Nemaat nikakov problem concrete.Koga ke gi napushtam ke vidat deka nemale problem so mene tuku so sopstvenata sueta.
No, kako vikaat "so sila mozhesh da mu zemesh na nekogo,ne mozhesh da mu dadesh " !!

...ај сеа не па и ти обесуј, ќе напуштам, ќе видат ..трапа-лапа ко мали деца сте..( или сте???) Мислам дека никој не те банира и не те брише. Допуштено е секој да си има став и концепт и да се бори за него без лични и долни алузии, епитети и дисквалификации на членовите на форумот и Македонија како држава. Мислам дека  тоа се максимално еластични правила во кои секој добронамерен ќе се најде сосема лесно.... Cool

Jas concrete sum nemal nikogash problem so forumite.Ni so toj na koj sum baniran,ni so ovoj ovde.Niti pa imam potreba nekoj forum da napagam na sprotivniot forum.Toa ne sum go pravel nikoga
sh,nitu pa ima namera da go pravam.
Jas sekogash imam problem so gazdite na forumite i so samonarechenite moderatori,supermoderatori,administratori ili kako li se vikaat veke.Chista zafrkancija e koj se mozhe da bide moderator ili administrator.Toa se kosi so dobriot vkus !
Na forumite definitivno se potrebni dobriiiii menadzeri !!
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 18:58

ОК  тогаш...............
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by mumley on Вто Јан 20 2015, 19:05

Богами,покрај пуканки ке треба и пиво. Laughing

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 19:07

mumley напиша:Богами,покрај пуканки ке треба и пиво. Laughing

А карта/билет за гледањето ќе платиш?

Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by mumley on Вто Јан 20 2015, 21:48

Па,тоа ке зависи од цената нели? Very Happy

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 21:51

Е се смеев дека ќе се појавиш.

Баба ми велеше кино беспари... е во ова време на неокапитализам то не бива мислам... не носи редот, не за друго...

Шо велиш ти? шо е фер цена?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by mumley on Вто Јан 20 2015, 21:55

Да ти дадам половина од пуканките и пивото? Very Happy

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 21:55

bezplatni se...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by mumley on Вто Јан 20 2015, 22:01

И да се бесплатни,за тебе нема.Делиме по половина со Чучулига. Laughing

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 22:05

mumley напиша:Да ти дадам половина од пуканките и пивото? Very Happy

Хмммм... несебична понуда нема шо....

Контра понуда: десет поста неделно на било која тема сакаш во сирџиски тон. Можи?

Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 22:18

....тни,за.....

многумина забораваат да остават празно место после ...точка, запирка, прашалник  .....

или пак вака пишуваат


...тни ,за....

Да не се воведени некои нови правописни правила ... за кои не сум чул?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by mumley on Вто Јан 20 2015, 22:30

Ако ке ме научиш да пишувам правилно.Јас од мојот дел пуканки и пиво не давам.Фати си антилопа.

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Laba on Сре Јан 21 2015, 14:14

кежман
јас не се кријам
и ти реков дека немам намера да ја играм оваа ваша игра.
немој да речеш дека не те предупредив

бидејќи ми ја нарушуваш приватноста, да ти покажам како тоа изгледа,
можеби ке се средиш, па да правиме нормален разговор.

Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Laba on Сре Јан 21 2015, 14:18

Re: me baniraa

Од Kezhman velichanstveni До Laba, Today at 7:49 am

Kade vide deka sum iznel tvoja privatna poraka.Jas samo odgovoriv na tvoite nebulozi.Kade ja zloupotrebiv tvojata privatnost.
Da sakav da ja zloupotrebam tvojata privatnost ke objavev skrin shot od porakata.
Ti samata prva reche deka ke iznesesh shto si mi pishala.Reche i tolku ?
Najvazhno od se e deka ti ne si taa shto se predstavuvash.No nema veze,teraj si ponatamu kako znaesh i umeesh !

Kezhman velichanstveni
Преглед на профилот на членот
--------------------------------------------------
Laba Сре Јан 21, 2015 2:04 pm

а како се представувам јас, па да заклучиш која сум SmileSmile ?
не биди смешен,
немам ни потреба да ти се докажувам,или да се потресувам дека си ми кажал дека не сум таа што..која требало да бидам?

проблемот овде ви е што се дупите меѓусобно и кога некој како мене, однадвор ќе влезе во овие форуми, толку сте суетни што не знаете ни разговор да водите, веднаш си наоѓате нешто сомнително и дека некој од вас се крие зад никот.
---------------------------------------------------


Kezhman velichanstveni Сре Јан 21, 2015 7:49 am

Kade vide deka sum iznel tvoja privatna poraka.Jas samo odgovoriv na tvoite nebulozi.Kade ja zloupotrebiv tvojata privatnost.
Da sakav da ja zloupotrebam tvojata privatnost ke objavev skrin shot od porakata.
Ti samata prva reche deka ke iznesesh shto si mi pishala.Reche i tolku ?
Najvazhno od se e deka ti ne si taa shto se predstavuvash.No nema veze,teraj si ponatamu kako znaesh i umeesh !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laba Сре Јан 21, 2015 4:29 am

тоа што ги изнесуваш приватните пораки кажува дека сум во право а ти играш некоја игра.
како мислиш да ти верувам кога ги злоупотребуваш моите приватни пораки, мојата приватност?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kezhman velichanstveni Вто Јан 20, 2015 8:30 am

Ne e vazhno na kogo jas veruvam ili ne veruvam.Vazhno e deka ti nemashe doblest kako mene da zastanesh vo moja odbrana,kako jas shto zastanav vo tvoja odbrana.Se neshto se somnevashe bez potreba.
Dali posle moeto baniranje ti padnaa somnezhite vo voda ?

____________________________________________________________
Laba Вто Јан 20, 2015 2:43 am

благодарам што ме штитеше
но проблемот не е кај мене туку на тие што ти се пријатели и на кои им веруваш.
------------------------------------------------------------------------------------------------


Kezhman velichanstveni Пон Јан 19, 2015 11:25 pm

Vide li sega deka pogreshno me napadna.Vide li deka poradi toa shto zastanav na tvoja strana na melnica me baniraa!!
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Laba on Сре Јан 21 2015, 14:21

сега нема потреба да цитираш мои приватни пораки, и да правиш драми овде од мене. ни овде, ни на вашиот форум.
не сакам да употребувам зборови кои не сакам да ми ги каже некој. Wink

секое добро, и повеќе доверба и искреност
а матните игри само сметаат..
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Жалби и поплаки Empty Re: Жалби и поплаки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот