Спорт, лов, риболов и рекреација

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 22:22

VOL напиша:f-4 i mig 21
Од нив сум дигнал раце пред 30 години.  Сеа се интересирам по малку само за дронои, УАВи , РПВи  и она што спаѓа во ЕАСА микролесни и ФАР 103 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 22:24

si dignal race.. od f-4 i mig 21.. maketi... ebago,,,
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 22:28

VOL напиша:si dignal race.. od f-4 i mig 21.. maketi... ebago,,,
...ааааа макети???   одамна не... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 22:30

pa maketi, sigurno ne si prael mig dvaeskec i fantom.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 22:30

Колку ли време 2000-та изгубив додека научив да летам со ова виртуелно чудо...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 22:36

interesna nepostoecka konfiguracija na cockpit so MFD na bezvezno mesto..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 22:37

avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 22:40

Кинг...не заебаај ова е просто.., да повежбаш малку со Швајцер22 едрилица во ФлајСимулаторот ќе научиш да леташ. Нормално и малку теорија за да знаеш што всушност се случува....После ова твоево е само дактилографија.
Имаше еден стикер кој се продаваше по оние пилотските продавници на аеродромите: куцам 300 знака во минута , а незнам да пилотирам... Very Happy Very Happy Very Happy за Ербас пилоти....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 22:42

..a kako se stanuva pilot na Erbas ?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 22:46

concrete напиша:Кинг...не заебаај ова е просто.., да повежбаш малку со Швајцер22 едрилица во ФлајСимулаторот ќе научиш да леташ. Нормално и малку теорија за да знаеш што всушност се случува....После ова твоево е само дактилографија.
Имаше еден стикер кој се продаваше по оние пилотските продавници на аеродромите: куцам 300 знака во минута , а незнам да пилотирам... Very Happy Very Happy Very Happy за Ербас пилоти....
Не заебавај ... тоа моето е игра од 1999 година .... за оние тогашни канти од компјутери ...

..инаку ... омилен симулатор ми е X-Plane

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 23:20

VOL напиша:..a kako se stanuva pilot na Erbas ?

Па прво треба да си убав, второ да се викаш Светлана, трето да си единствениот женски створ на оваа планета кој го летал рутински она чудо од железарија наречено Миг-25..., Е тогаш лесно. Но пошто си ти VOL  , a јас Цигла    ...НИКАКО... Smile
Затоа сеа ова девојчево од горе со чин капетан , лета како капетан на Ербас 320.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 23:27

ne leta samo Savickaja na mig 25....
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 23:28

I odamna bese , devojce Wink
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 23:36

VOL напиша:I odamna bese , devojce Wink
......де бе што пис чоек јеботе благи бог....одамна била девојче....што е сеа тоа важно  ..кога била била Very Happy Very Happy Very Happy  која цепидлака Cool
.....и други летале...па летаат бе и на метли, па ништо не кажуам.  Жена бе...космосот околу нив се врти, а овој Савицкаја , па не само она.....свашта.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 23:37

konkrit
izi.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 23:37

prasanje do tebe, moze?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 23:38

VOL напиша:prasanje do tebe, moze?
може и две , ама после одам да спијам , утре ме чека ден ко око пун термини.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 23:41

posto u temava za sport em ribolov uletaa I migovi I fantomi

sto e razlikata pomegju vo tomket I dvaeskec..vo pre-flight check up?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 23:44

VOL напиша:posto u temava za sport em ribolov uletaa I migovi I fantomi

sto e razlikata pomegju vo tomket I dvaeskec..vo pre-flight check up?
...ти нормално  се заебааш со мене, отидов јас да нанам.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 23:45

pa imas sansa da iznanas poumen.

ne se zaebavam de
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Laba on Сре Јан 21 2015, 04:26

повторно нема никој ?
ве поздравувам тогаш Wink
(посебен поздрав до мојата колешка нуркачица Wink , се читаме наскоро)
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Laba on Сре Јан 21 2015, 04:36

avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king on Сре Јан 21 2015, 10:28

Добри ли се за Мрени....


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 11:09

p90x ги вежбав кога работев од дома и имаат ептен ефект. напорни у пм ти се тресе снага али осеќаш затегање инстант.

од друштвени спортови баскет само. за фудбал не ме бивало никад.

и качување на водно обавезно. нешто се мислам за точак годинава да почнам али ќе видиме.

риболов еднаш ме однесоа на мантово и ќе се степав со сите од досада.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот