Кежаровски

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:33

Македон, праевме муабет со конкретиот за то дека Кежаровски е уапсен 5 години по делото за кое е окривен.

Имаш свое видување?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:34

чучулига напиша:Нема потреба од навреди.

Случајот на Кежаровски е навистина многу интригантен, полн со недоследности и нелогичности и заслужува сечие внимание.
Кој навреди? Сам си го одбрал името вол и како вол размислува. Дискутира за политичка пресуда. Со тоа завршува воловската логика.
Од каде пресудата е прашањето. Кој е Кежаровски па да го има името на заштитениот сведок. Тоа е тајна во кругови на полицијата и правда, а штом тој го добил, тоа престанало да биде тајна и тој како истражувачки новинар можел слободно да го објави.
Проста логика за човек,ама за стока изгледа шпанско село.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:34

makedon, sto toa imas za pusenje?
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:35

чучулига напиша:Македон, праевме муабет со конкретиот за то дека Кежаровски е уапсен 5 години по делото за кое е окривен.

Имаш свое видување?
Го кажав мислењето во првиот коментар на форумот. Кежаровски е осуден по политичка нарачка, најверојатно поради неговото истражување за Младенов.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:36

VOL напиша:makedon, sto toa imas za pusenje?
За волови ништо.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:36

Веројатно го добил од судијата и обвинителот кои исто беа уапсени ако добро памтам.

Шо ли се случи со нив?


Последната промена е направена од чучулига на Саб Јан 17 2015, 21:37. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:37

чучулига напиша:Веројатно го добил од судијата и обвинителот кои исто беа уапсени ако добро памтам.
Па тие се прекршителите на законот а не Кежаровски.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:37

i sega ti ke go spasis, so toa sto ke se "odmazdis" na Volot Laughing Laughing Laughing ?

ti ke se "ispucas", kezo ke si sedi u tamnica, a ebaniot eban, tepaniot tepan..

Yas, ti,toj.. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:40

Makedon напиша:
чучулига напиша:Веројатно го добил од судијата и обвинителот кои исто беа уапсени ако добро памтам.
Па тие се прекршителите на законот а не Кежаровски.
Се согласувам.

Не разбирам зошто се чекало 5 години.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:40

VOL напиша:i sega ti ke go spasis, so toa sto ke se "odmazdis" na Volot Laughing Laughing Laughing ?

ti ke se "ispucas", kezo ke si sedi u tamnica, a ebaniot eban, tepaniot tepan..

Yas, ti,toj.. Laughing
Која одмазда воле? Нема тука одмазда, има стока која подржувајки ја оваа крајно исфрустрирана одлука, и дава легитимитет. Така и функционира оваа власт. Ја оддржуваат волови.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:40

чучулига напиша:
Makedon напиша:
чучулига напиша:Веројатно го добил од судијата и обвинителот кои исто беа уапсени ако добро памтам.
Па тие се прекршителите на законот а не Кежаровски.
Се согласувам.

Не разбирам зошто се чекало 5 години.
Младенов.
Власта со овој случај против Кежарвоски и негоиот тајминг самата признава дека има прсти во случајот Младенов.


Последната промена е направена од Makedon на Саб Јан 17 2015, 21:41. Мислењето е променето 1 пати

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:42

yas, Wink , mene politika ne me interesira

samo politikanti kako tebe.
si gi prcam.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:44

Makedon напиша:Младенов.
Власта со овој случај против Кежарвоски и негоиот тајминг самата признава дека има прсти во случајот Младенов.
Има логика во твоево.

Многу е насмасно изведен целиот случај на Кежаровски.

Баш ме интересира сега шо се случи со уапсените судија и обвинител.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:45

VOL напиша:yas, Wink , mene politika ne me interesira

samo politikanti kako tebe.
si gi prcam.
Си лечиш фрустрации вол.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by sprinter007 on Саб Јан 17 2015, 21:46

Не беше Кежаровски тој што ги најде билетите од патарината?Оние кои полицијата ги рпопуштила.Како што ги пропушти и двата телефона на Младенов.

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:47

Makedon напиша:
VOL напиша:yas, Wink , mene politika ne me interesira

samo politikanti kako tebe.
si gi prcam.
Си лечиш фрустрации вол.

lecam, lecam.. Cool
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:48

чучулига напиша:
Makedon напиша:Младенов.
Власта со овој случај против Кежарвоски и негоиот тајминг самата признава дека има прсти во случајот Младенов.
Има логика во твоево.

Многу е насмасно изведен целиот случај на Кежаровски.

Баш ме интересира сега шо се случи со уапсените судија и обвинител.
И нивните казни се намалени.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:48

sprinter007 напиша:Не беше Кежаровски тој што ги најде билетите од патарината?Оние кои полицијата ги рпопуштила.Како што ги пропушти и двата телефона на Младенов.
Добра поента.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:48

VOL напиша:
Makedon напиша:
VOL напиша:yas, Wink , mene politika ne me interesira

samo politikanti kako tebe.
si gi prcam.
Си лечиш фрустрации вол.

lecam, lecam.. Cool
Најди си психијатар, повеќе ќе ти помогне.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:49

sprinter007 напиша:Не беше Кежаровски тој што ги најде билетите од патарината?Оние кои полицијата ги рпопуштила.Како што ги пропушти и двата телефона на Младенов.
Кежаровски излезе до патарините и со временската анализа во која има нелогичност. И највројатно за тоа си го плаќа сега цехот.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:50

Makedon напиша:
VOL напиша:
Makedon напиша:
VOL напиша:yas, Wink , mene politika ne me interesira

samo politikanti kako tebe.
si gi prcam.
Си лечиш фрустрации вол.

lecam, lecam.. Cool
Најди си психијатар, повеќе ќе ти помогне.

a be drzi se do temata, neli, zatoa vleze.
ostaj me mene, rogovi ko rogovi, malce ke te bocnat ama ke ti pomine.
kako na kuce. pirat
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:54

Makedon напиша:И нивните казни се намалени.

Мене ми изгледа дека судијата и обвинителот под притисок на случајот Ореше и лажниот заштитен сведок се одлучиле да ја известат јавноста па го исконтактирале Кежаровски.

Шо е со Ореше, зошто потреба за лажен заштитен сведок?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:54

VOL напиша:
Makedon напиша:
VOL напиша:
Makedon напиша:
VOL напиша:yas, Wink , mene politika ne me interesira

samo politikanti kako tebe.
si gi prcam.
Си лечиш фрустрации вол.

lecam, lecam.. Cool
Најди си психијатар, повеќе ќе ти помогне.

a be drzi se do temata, neli, zatoa vleze.
ostaj me mene, rogovi ko rogovi, malce ke te bocnat ama ke ti pomine.
kako na kuce. pirat
Нема тема воле. Како што нема ни форум. Кога ти имаш најмногу коментари на форумов а си интелектуален пигмеец, кој преку навреди на членовите се обидува да си го лечи својот недостаток на интелегенција, да ти се мочам на тој форум. 
Кежаровски е преседан кој секој нормален човек треба да го осуди. Кога дојдов на темава гледам дека таков нема па реков да продискутирам. И како ехо од другите теми воловска рика на немоќ. Изгледа Yas те шупчел по форумов ме мрзи да читам, ама јас не сум yas. 
Останете си во своето дувло на усмрдена стока. ЗБОГУМ.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 21:55

Скупи се бе македоне психијатри...скупи се , да беа евтини и ти ќе одеше. Овде е затоа се џабез, ама и ти јеби га..., од одма шутираш...од врата , на невидено.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
А и би те замолил , ако веќе мораш да мочаш.., пробај некое посоодветно место.., јебига се надевам имаш барем маааалку некое домашно воспитание и базична култура.


Последната промена е направена од concrete на Саб Јан 17 2015, 21:57. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:56

pa sto qr baras na forumov ako mu se mocas?


ЗБОГУМ

gospod da ti e napomos.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот