Кежаровски

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 17:59

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:01

Sto mislis:

ako osomnicenite , na osnov pisuvanjeto na Kezarovski, dosle do zastiteniot svedok, I go skinele, ke protestirase olku rajava,,?

ke demonstiraa novinarive?
samo toa kazi mi go, dali e ok?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:02

На кој член од законот се повикуваш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:02

ne se povikuvam
kazi mi ti.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:04

VOL напиша:Sto mislis:

ako osomnicenite , na osnov pisuvanjeto na Kezarovski, dosle do zastiteniot svedok, I go skinele, ke protestirase olku rajava,,?

ke demonstiraa novinarive?
samo toa kazi mi go, dali e ok?
Заштитениот сведок не ни бил сведок. Лажел. И уште бетер, пред судот изјави дека лажел и дека полицијата го натерала да лажи!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:07

чучулига напиша:
VOL напиша:Sto mislis:

ako osomnicenite , na osnov pisuvanjeto na Kezarovski, dosle do zastiteniot svedok, I go skinele, ke protestirase olku rajava,,?

ke demonstiraa novinarive?
samo toa kazi mi go, dali e ok?
Заштитениот сведок не ни бил сведок. Лажел. И уште бетер, пред судот изјави дека лажел и дека полицијата го натерала да лажи!

bi sakal da sum popameten I da te podrzam.
NO.

AKO svedokot imal status na "zastiten"
togas lazen-vistinski, toj sto sakal da go skine ke go skinel, taka?

I uste nesto.: Kezarovski napravil greska PRED da se uvrdi deka ovoj e lazen

a za lazenje pred sud, si ima sankcii, pa I nego kappa ne bi mu  kroele.

No nikoj ne se zamara so svedokot, koj lazel, dali si ja dobil kaznata ili ne. Wink
nikoj ne INSISTIRA na dosledno praktikuvanje na zakonot , taka?
ama Kezarovski, da ne bil kriv. e kako de? ako e kriv?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:07

VOL напиша:ne se povikuvam
kazi mi ti.
Јас овај 

Член
4-а
Одредбите од членовите
6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 и од 22 до 36 на овој закон
нема да се применуваат врз обработката на личните податоци што се врши единствено за:
- литературниот и уметничкиот израз и
- професионалното новинарство во согласност со етичките правила на оваа професија.
 


го прочитав и престанав да читам. Зато те прашав.


Последната промена е направена од чучулига на Сре Јан 21 2015, 18:11. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 18:09

сакам да живеам у држава кај што новинар или било кој ке открива лажни сведоци и прљави џандарски игри и да биде заштитен со закон во тој случај.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:10

nedaj boze da zivees vo drzava so novinari koi mozat da ja dovedat drzavata vo bezbednosen rizik..nedajboze. kolku I da obozavas senzacionalizam.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 18:13

нема тука никаков сензационализам. не гледам како кежаровски ја донесе државата во безбедносен ризик. гледам како тој што го натерал тој човек да биде лажен сведок и лажно да сведочи ја доведува државата во безбедносен ризик.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:15

Centarec напиша:нема тука никаков сензационализам. не гледам како кежаровски ја донесе државата во безбедносен ризик. гледам како тој што го натерал тој човек да биде лажен сведок и лажно да сведочи ја доведува државата во безбедносен ризик.

sega se vrativme pak na kezarovski? Laughing

ok. mojot komentar bese za generalna sostojba, kakva sto ti ja zapocna.

a kezarovski zagrozil zivot na zastiten svedok. sto ne e do tuka jasno?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:16

В. виде кој член од законот го цитирав погоре?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 18:17

а ако тој лажниот заштитен сведок лажно сведочи и даде лажен исказ и се затвори погрешен човек и се уништи неговиот живот и животот на неговата фамилија?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by king on Сре Јан 21 2015, 18:17

нема тука никаков сензационализам. не гледам како кежаровски ја донесе државата во безбедносен ризик. гледам како тој што го натерал тој човек да биде лажен сведок и лажно да сведочи ја доведува државата во безбедносен ризик.нема новинари .... сите се претворија во ловци на сензации ... па се залетуваат и  не проверуваат што објавуваат....

...јблг ... ги боли нив таквота за некаква си правдина  ... ги интересира единствено ...неговото височество профит ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 18:19

ја заболе власта за иднината на државата, нејзе ја боли единствено...неговото височество профитот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:20

Centarec напиша:а ако тој лажниот заштитен сведок лажно сведочи и даде лажен исказ и се затвори погрешен човек и се уништи неговиот живот и животот на неговата фамилија?

toa e vekje nova istraga, nova presuda. kon nov obvinet.

ajde jas sega vaka da te prasam vo toj stil.

a AKO, toj lazen svedok , koj togas koga Kezarovski go stavil na rizik- ne se znaelo dali laze ili ne, e ubien zaradi Kezarovski?

posle ke dokazuva dali e lazen ili ne, podrum na Patologija vo drzavna na cadaver?

samo toa kazi mi go.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:20

Пратете член 7 од законот


Член 7
Обработка на личните податоци што се однесува на кривични дела, изречени
казни, алтернативни мерки и мерки на безбедност за извршени кривични дела може да се врши во согласност со закон

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:22

cuculiga bre, gledas pogresen zakon.

a I po toj sto gledas, ima napraveno prekrsok..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:24

Го гледам законот ти шо го кладе овде.

Кој закон да го гледам?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:24

imas li podatok kakot ocno glasi presudata?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:30


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:37

hmm.

vaka razmisluvam

 tekstot veli , ako kezarovski objavil nesto sto  nekoi smetaat deka imal pravo, a taa informacija NE TREBALO da izleze vo javnost.. znaci po taa logika ( spored mene ..ne.)

sekoj moze da si:
- vleze vo voeni ili drzavni strogocuvani objekti ,I da si slika I da si objavuva zaradi denar plus po fotografija?

sluzbenite lica ( kako I vo tekstot ) se OBVRZANI da ja cuvaat tajnosta, a ovoj odnadvor ako uspee- moze da si objavuva sto saka?

zosto mislam deka ne mi treba mnogu da zaklucam deka nesto ovde ne e vo red?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 18:40

Тамам си е се' В.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 18:44

nekako ne mi ide da mudruvam sudski pravosilni, a nemam dovolno podatoci. deka e senzacionalno zatvoren, "za pamet na drugite" ili dekla se napravi tolkava fama, ne mozam da komentiram, ama se gleda.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 19:03


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот