Кежаровски

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 10:37

hihihi, a kako se palis, koa ke te gibnaaam.. Laughing Laughing Laughing

odma, ja ova ona, peram cistram vezam gobleni, gatam na kugla sisam ovci..hihih
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Нед Јан 18 2015, 10:41

...немогуќа је..... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 10:42

mislis-svemogukja
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Нед Јан 18 2015, 10:43

не бе... баш...немогуќа..., па не су бе ја од вчера... Smile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 10:43

Абе прајте муабет за Кежаровски!!! остајте ме мене со гоблените и англињата.

Пфф!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 10:45

pa za nego prajme de.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Нед Јан 18 2015, 10:48

чучулига напиша:Абе прајте муабет за Кежаровски!!! остајте ме мене со гоблените и англињата.

Пфф!
..ај да беа гоблените и ванглињата, па и оние дрвјата у двор.., ама гњурењето....ееее тоа ми отвори очи....
Лара Крофт може бе само собарица да ти биде .....демек.. Very Happy Very Happy Very Happy
Но стварно да се вратиме на муките на Св. маченик  Кежаровски... Cool
Ние ,можеме секакви трици овде за него да сееме , ама човечето билда биографија. Само Господ знае што може да му се посреќи...не џабе му рекол тој: купи лоз будало. Исто како и на брат Љубе Мендела.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 10:51

Smile Smile Smile

avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 16:56

Oд маршот за слобода на Кежаровски

http://plusinfo.mk/vest/11925/galerija-polni-ulici-za-sloboda-za-kezo

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 17:23

чучулига напиша:Oд маршот за слобода на Кежаровски

http://plusinfo.mk/vest/11925/galerija-polni-ulici-za-sloboda-za-kezo
супер  сеа сите соросоиди  , посебно оние лесни на умот..се регистрирани со тон и слика..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Патем овој Кежо многу очувано изглеа за робијаш после спа-третман у диктаторски зандани.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 17:28

concrete напиша:супер  сеа сите соросоиди  , посебно оние лесни на умот..се регистрирани со тон и слика..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Патем овој Кежо многу очувано изглеа за робијаш после спа-третман у диктаторски зандани.... Wink
И? шо мислиш дека ќе му се случи?

Кежаровски последно беше во домашен притвор, ем то по сериозно влошување на здравствената состојба ако арно памтам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 17:32

тоа и ја видов. се мислам дека бил кај грујо дома. го криеле таму. од таму, излегува дека грујо е соросид уааааа уааааа неверник! антихрист! уааа уаааа! *ги покажува белите гаќи со смкнати фармерки кон насобраната соросоидна маса*

него конкрит,имам намерачено едно село близу негорци пуно со вештерки, спремај крстот, ја ке ја земам библијата и да тргнеме у лов. башка камерите по патиштава и улициве проработеле баш они кога проаѓале ги имаме со пуна слика и тон, да се изразам со други зборови - ГИ ЕБАВМЕ! : )

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 17:36

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 17:46

Centarec напиша:тоа и ја видов. се мислам дека бил кај грујо дома. го криеле таму. од таму, излегува дека грујо е соросид уааааа уааааа неверник! антихрист! уааа уаааа! *ги покажува белите гаќи со смкнати фармерки кон насобраната соросоидна маса*

него конкрит,имам намерачено едно село близу негорци пуно со вештерки, спремај крстот, ја ке ја земам библијата и да тргнеме у лов. башка камерите по патиштава и улициве проработеле баш они кога проаѓале ги имаме со пуна слика и тон, да се изразам со други зборови - ГИ ЕБАВМЕ! : )
..кај Негорци...???... кое бе село кај Негорци???
...а јас денес цело препладне до прееска гледам фотографии на село у Мариово за купуење.... Very Happy Very Happy Very Happy
...што ти е телепатска комуникација, а?? кључен збор...: селоWink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 18:30

пројдов ја мариово со камерманот и тонецот, снимивме вештерки таму и исчистивме, може да купуваш Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 18:33

Многу сте чистопатни, се' сте исчистиле... никој нема поќе таму не само вештерки.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 18:43

епа ко ке им ги тргнеш вештерките, тие другите што ке прават сами со себе?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 16:54

Се огласи и Меѓународната федерација на новинари.

http://libertas.mk/меѓународната-федерација-на-новинар/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by king on Сре Јан 21 2015, 17:25

чучулига напиша:Се огласи и Меѓународната федерација на новинари.

http://libertas.mk/меѓународната-федерација-на-новинар/
А тие се судии или новинари ...

од линкот


Кежаровски е невин ......упс .... заборавив ... тие се врвни експерти по сваштологија ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 17:42

Кинг, крив е тој шо ја протекол информацијата не тој шо ја објавил.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 17:43

чучулига напиша:Кинг, крив е тој шо ја протекол информацијата не тој шо ја објавил.
netocno.
proveri sto veli zakonot.
I, novinarite se obvrzani , kon zakonot.. nemoj da mislis deka bil tolku naiven.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 17:45

По таја логика и уредникот и сопственикот на медиумот кај шо беше објавена информацијата се исто толку виновни.

Оти нив ги нема во приказнава?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 17:48

чучулига напиша:По таја логика и уредникот и сопственикот на медиумот кај шо беше објавена информацијата се исто толку виновни.

Оти нив ги нема во приказнава?
mozat da se ogradat vo sekoj moment.
edno e da se zabega od ureduvackata politika(otkaz, suspenzija, kazna, predupreduvanje, ama vo ramkite na fermata)
a drugo e da zabegas vo zakonot. tuka,nikoj nema da te sledi.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 17:50

Можи линк за законот?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Сре Јан 21 2015, 17:57

aj da vidime zaedno
[url=http://www.uvmk.gov.mk/files/zakoni/ZZLP_Precisten tekst.pdf]http://www.uvmk.gov.mk/files/zakoni/ZZLP_Precisten%20tekst.pdf[/url]
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот