Кежаровски

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 16:18

Многу контроверзии околу случајот со новинарот Кежаровски.

Го делам мислењето дека власта ја злоупотребува својата моќ и демонстрира сила па со самото тоа врши влијание врз слободата на јавното изразување и новинарството како најекспонирана форма на истото.

http://plusinfo.mk/vest/11614/pirovska-vlasta-preku-kezarovski-ja-pokaza-silata-i-mokjta

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 17:26

чучулига напиша:Многу контроверзии околу случајот со новинарот Кежаровски.

Го делам мислењето дека власта ја злоупотребува својата моќ и демонстрира сила па со самото тоа врши влијание врз слободата на јавното изразување и новинарството како најекспонирана форма на истото.

http://plusinfo.mk/vest/11614/pirovska-vlasta-preku-kezarovski-ja-pokaza-silata-i-mokjta
што има тука контраверзно???..власта ја има моќта..според редот на работите..даддена според законот и Уставот., како, кога и каде ќе ја употреби проценува таа со сите реперкусии по неа , вакви и онакви на следните избори. Ако некој кој има лик како Кежаровски ( а ликот ..очите и погледот..како сакаш  кажи секогаш го отсликуваат карактерот и делата на сопственикот Wink Wink ) се праел фраер да објавува нешто што е КАЗНИВО ПО ЗАКОН, што е тоа спорно што власта на неговиот случај одлучила да даде пример?  Тоа воопшто не е злоупотреба на моќта..туку баш тоа..пример дека кршењето на законот е казниво. А пак  што Кежаровски е новинар нема , ама никаква врска со слободата на јавното изразување и новинарството како најекспонирана форма на истото.
Кога ќе уапси и казни пиљар због неиздавање на фискална при продажба , ама ич ништо не значи за слободата на пиљарството во Македонија и слободниот пазар за домати, пиперки ин патати...  
Така и онаа голема шамата околу висината на казните. Не ми е јасно што народ се буни наоколу.., не е ли полесно да не се мести за да биде казнет..., не почитувајќи ги прописите ко пубертетлија.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 17:36

А зошто не го уапсиле во 2008-ма кога спорниот текст е објавен?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 18:01

чучулига напиша:А зошто не го уапсиле во 2008-ма кога спорниот текст е објавен?
....незнам дали го погодувам зборот, сепак сум само глуп машинец....мислам се вика дискреционо право на проценка. Ако некој ти подари кутија фино чоколадо на тебе е кога и со кого и како ќе го јадеш...нели??? Со тоа не кршиш никаков атер некому , а не па закон.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 18:03

Шо ли проценвале баш ме интересира.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 18:41

znae li nekoj TOCNO zosto e Kezarovski obvinet?
..ne sakam da komentiram ako nesto neznam, a interesna kategorija, aktuelna. sabajlevo dodeka vozev za Sapka , na radio kazaa deka ekspresno go prefrlile vo zatvor.. pretpostavuvam od Istrazen vo Idrizovo..?
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 18:46

Беше во домашен притвор ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 18:54

@B.

За откривање таен сведок.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 18:56

king напиша:Беше во домашен притвор ....

Не цело време...прво и подолго време беше затворен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 19:11

otkrivanje na taen svedok.. toa e kaznivo, taka?
ako e vinoven za toa.. sto e poentata da se bara sloboda?
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 19:19

Има нелогичности во цела работа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 19:22

VOL напиша:otkrivanje na taen svedok.. toa e kaznivo, taka?
ako e vinoven za toa.. sto e poentata da se bara sloboda?
Па го рачунаат дека е од „нивна“ ... и дека ќе ќарат нешто на него ..

... исто беше и со Бучко ..додека беше ... од нивна ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 20:09

ebago. pak ke go spomenam Dime Mlekarot: cist vleze -cist izleze.

pa nego neka go nagradat za "nivni"

a ne nekoj, ko so veli vrabecov, so aura na nelogicnosti,..
i pravosilna

sto znam,  samo subjektivno mislenje , ama logikata e prosta.
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:07

VOL напиша:ebago. pak ke go spomenam Dime Mlekarot: cist vleze -cist izleze.

pa nego neka go nagradat za "nivni"

a ne nekoj, ko so veli vrabecov, so aura na nelogicnosti,..
i pravosilna

sto znam,  samo subjektivno mislenje , ama logikata e prosta.
Од каде Вол и логика. Колку памет толку и логика.

КОЈ на Кежаровски му доверил име на заштитен сведок па тој да се однесува како со тајна?

Оној момент кога него му е откриено името на заштитениот сведок, тоа престанало да биде тајна а прекршител е тој што него му открил кој е заштитениот сведок. И во тој момент тоа веќе не е тајна и 
Кежаровски можел слободно да си го објави тоа.

Целиот случај е еден голем идиотизам, ама од глупави волови и серковци не ни можеш да очекуваш логика.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 21:11

..просто е бе VOL  ..,виделе  штоф за сорос капут, па ај да им го сошиеме.
Затворен новинар е секогаш прилика за секави сценарија. А ако ја земеш основната сега веќе заборавена професија на Милчин и добра прилика за драмење и материјал за извикуење пароли на ќушиња или качен на Лада-нива.....со лајавци и рефлектори на покривот... Smile
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:16

ako go trgneme "glupaviot vol " pd tvojot PRV post, koj ovojpat se obiduvas na kirilica da go napises, ke dobieme

КОЈ на Кежаровски му доверил име на заштитен сведок па тој да се однесува како со тајна?

Оној момент кога него му е откриено името на заштитениот сведок, тоа престанало да биде тајна а прекршител е тој што него му открил кој е заштитениот сведок. И во тој момент тоа веќе не е тајна и 
Кежаровски можел слободно да си го објави тоа.

Целиот случај е еден голем идиотизам,

"blaga" naklonetost kon odredena politicka opcija-partija.
me zabole mene za tvojata politicka zelba em opredelba.
gledaj da ne go zakacis gazot na nekoj rog.

a politickte miluvanja, pisuvaj si gi maalce pohrabro, nemoj zad "glupavi volovi" da se zatskrivas.
ke napravis da odam na bajacka od uplav. ne moj, tuku uplav sto sum go nabil na doredena grupa, pa uste strumfovi sto ne vlegoa vo forumov, da kazat nesto za toa kolkav bil volovskiot...
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:19

VOL напиша:ako go trgneme "glupaviot vol " pd tvojot PRV post, koj ovojpat se obiduvas na kirilica da go napises, ke dobieme

КОЈ на Кежаровски му доверил име на заштитен сведок па тој да се однесува како со тајна?

Оној момент кога него му е откриено името на заштитениот сведок, тоа престанало да биде тајна а прекршител е тој што него му открил кој е заштитениот сведок. И во тој момент тоа веќе не е тајна и 
Кежаровски можел слободно да си го објави тоа.

Целиот случај е еден голем идиотизам,

"blaga" naklonetost kon odredena politicka opcija-partija.
me zabole mene za tvojata politicka zelba em opredelba.
gledaj da ne go zakacis gazot na nekoj rog.

a politickte miluvanja, pisuvaj si gi maalce pohrabro, nemoj zad "glupavi volovi" da se zatskrivas.
ke napravis da odam na bajacka od uplav. ne moj, tuku uplav sto sum go nabil na doredena grupa, pa uste strumfovi sto ne vlegoa vo forumov, da kazat nesto za toa kolkav bil volovskiot...

Ме заболе мене за твоето мислење и анализи. Ги коментирав твоит коменатри кој се граничат со глупост, без разлика на политичкото определување.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:22

tebe te zabolea mnogu raboti, od volovsko bodenje
zatoa si sega "makedon" i zatoa sega "te zaboluvalo " Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:24

VOL напиша:tebe te zabolea mnogu raboti, od volovsko bodenje
zatoa si sega "makedon" i zatoa sega "te zaboluvalo " Laughing Laughing Laughing
Мене ме заболело од воловско бодење?
Ти не само што си глуп туку си ограничен. Се обидуваш позади глупости да ја сокриеш својата ограниченост. Да не е ова форум за недоквакани биљмези?

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:25

Полека, спуштете ја топката молам!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:27

чучулига напиша:Полека, спуштете ја топката молам!
Која топка бе женска?
Ако има нешто да коментира нека коментира, нека не ми ги чешла влакната во меѓуножјето. Дискутираме за Кежаровски а не за воловска логика и негова процена на личности кои не ги познава.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:29

Makedon напиша:
VOL напиша:tebe te zabolea mnogu raboti, od volovsko bodenje
zatoa si sega "makedon" i zatoa sega "te zaboluvalo " Laughing Laughing Laughing
Мене ме заболело од воловско бодење?
Ти не само што си глуп туку си ограничен. Се обидуваш позади глупости да ја сокриеш својата ограниченост. Да не е ова форум за недоквакани биљмези?


sto sega biljmezi,neli ja ti bev na meni.
sega site li ne ti cinat?

mnogu bre brzo se iznervira od forumov, Laughing Laughing Laughing  dva posta i site bilmezi.
greota e ima i postena raja, ostaj mene ja ili jebem ili tucam, najdi se na spisak. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 21:30

Makedon напиша:
чучулига напиша:Полека, спуштете ја топката молам!
Која топка бе женска?
Ако има нешто да коментира нека коментира, нека не ми ги чешла влакната во меѓуножјето. Дискутираме за Кежаровски а не за воловска логика и негова процена на личности кои не ги познава.

ti ne diskutiras za nisto.
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 21:30

Нема потреба од навреди.

Случајот на Кежаровски е навистина многу интригантен, полн со недоследности и нелогичности и заслужува сечие внимание.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Makedon on Саб Јан 17 2015, 21:31

VOL напиша:
Makedon напиша:
VOL напиша:tebe te zabolea mnogu raboti, od volovsko bodenje
zatoa si sega "makedon" i zatoa sega "te zaboluvalo " Laughing Laughing Laughing
Мене ме заболело од воловско бодење?
Ти не само што си глуп туку си ограничен. Се обидуваш позади глупости да ја сокриеш својата ограниченост. Да не е ова форум за недоквакани биљмези?


sto sega biljmezi,neli ja ti bev na meni.
sega site li ne ti cinat?

mnogu bre brzo se iznervira od forumov, Laughing Laughing Laughing  dva posta i site bilmezi.
greota e ima i postena raja, ostaj mene ja ili jebem ili tucam, najdi se na spisak. Laughing
Воле, ако имаш нешто паметно да кажеш за Кежаровски и за неговото судење кажи. А ако мислиш да ми го пушиш не давам на стока.

Makedon

Posts : 29
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кежаровски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот