СП Ракомет Катар

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by VOL on Нед Јан 25 2015, 17:51

tibam baksuzot...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by Centarec on Нед Јан 25 2015, 17:57

4 пенала промашени, примаме куп голови со играч поише, не даваме со играш поише. мора да се стегнеме задњиве 10 минути да ги изиграме најјако у свет.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by VOL on Нед Јан 25 2015, 17:58

muski ke izgubime de
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by Centarec on Нед Јан 25 2015, 17:58

преку к. од губење. та било мушко женско.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by Centarec on Нед Јан 25 2015, 18:08

5 зицера у 2 минути. тоа е тоа.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by king on Нед Јан 25 2015, 18:08

Ги утепаа стативите!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by VOL on Нед Јан 25 2015, 18:09

ubav den nadvor, a?
za po rakavi i cigara?

veruvam deka imam drustvo za cigara,posle utakmicava.....
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 01:41

Zavrsi svetskoto prvenstvo
Finale- Katar vs Francija
Francija e nov svetski prvak vo rakomet

1. Francija
2. Katar
3. Polska
4. Spanija
========================
[th][/th][th]Team[/th]
01 ! France
02 ! Qatar
03 ! Poland
4 Spain
5 Denmark
6 Croatia
7 Germany
8 Slovenia
9 Macedonia
10 Sweden
11 Iceland
12 Argentina
13 Austria
14 Egypt
15 Tunisia
16 Brazil
17 Czech Republic
18 Belarus
19 Russia
20 Bosnia and Herzegovina
21 Iran
22 Saudi Arabia
23 Chile
24 Algeria
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 08:38

...пола табела.....Југославија Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by ribar on Пон Фед 02 2015, 14:43

Имавме убава шанса за повисок пласман ама кога и во спортот небањаните се мешаат тури му пепел.
Намерно му закачија сопки на Минчо ,а тој за возврат не ги плакаше намерно ракометарите(металург кои се најбројни во репрезентацијата),тие не тренираа редовно ,а  за да одат на  СП добија кеш од Мукаетов ,плус Обрван беше принуден да слушат дел од ракометарите кои си ги зедоа своите брака во репрез...наместо нив 4-5 ракометари ТРЕБАШЕ да ги уфрлит младите Маџовски,Неловски,Талески ....Небањаните зелено дрво да чепнат  ке се исушит

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 14:52

Мислам дека без употреба на негативни епитети твоите писанија би биле многу поефективни рибар.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by ribar on Пон Фед 02 2015, 15:00

чучулига напиша:Мислам дека без употреба на негативни епитети твоите писанија би биле многу поефективни рибар.
Tаа е вистинита ,спортот е за спортистите ,политиката за политичарите ,границата за војниците .
Немам ништо против тебе да си ги симпатизираш небањаните,за мене се тие Секта.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 15:03

Zosto-izrazot nebanjatite, i vo sportov?
Tolku mozea tolku uspeaja. Sekoja im cest. Igraa za Makedonija, kolku znaat i umeat..i za neopredelenite i za opozicija i za pozicija..za site nas.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 15:08

Daj be nezaebavaj, pisi za nebabjati na politika ili vo start magazin.
Nema smisla i SP Katar koe e zavrseno, da se politizira.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СП Ракомет Катар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот