Нуркање, дома и по светот

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 02:37

браво.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 02:37

more zeni.. a ne vi e ladno dole,neli poladno e dole, a?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 02:39

Лаба... сама нуркаш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 02:43

зависи како нуркаш.
има таканаречено, суво и мокро одело тоест скафандер.
сувото ка држи топлината затоа што е водонепропусно и е херметички стегнато а мокрото, неопренско се кваси..има и затворени маски или само дисалки со маска наочари..

чучулига, никогаш сам не се нурка. Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 02:46

Така е... другарче систем и се то.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 02:49

Те интересира шо ми е најдобро од нуркањето?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 02:50

а пошто ме прашуваш за категорија, да,имам п2, или втора ѕвезда.со искуство и нуркања за п3. но без управување на чамци, подводни скутери итн.,

avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 02:51

мислам дека знам, но, hit me, Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 02:53

cekajte malce be, sve na juris

Laba,rece octopod, ke mi objasnel vrabecov..
vrabec! so e toa?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 02:55

Кога ќе излезам на површина... ќе ја извадам опремата, теговите... лесна ко пердув во тој момент, блаженост и еуфорија во исто време... она шо го опишвам ко пак родена.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 02:57

VOL напиша:cekajte malce be, sve na juris

Laba,rece octopod, ke mi objasnel vrabecov..
vrabec! so e toa?

Мекамчето за дишење шо е во устата и се се поврзва со боците и елекот

ака регулатор.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 03:01

немој погрешно да ме разбереш, ама искуството кое го изнесе е малку поразлично од други нуркачи.
најубавите работи се случуваат токму долу..
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 03:02

ич не те разбирам погрешно.

Smile Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 03:05

систем на црева кои носат кислород или мешавина, до маската, а ако е 3атворен систем и од маската..
има вентили, на секое црево
има систем за пумпање на елекот односно балансирање на нуркачот.
за да се кренеш кон површината се ослободува гасот од боцата и се полни елекот.има многу работи,вол.зависи какво е нуркањето, системот за дишење, итн.
во суштина- цревата од боца до маска Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 03:08

уф. мислам дека ми фали базен, вода. работи некој базен во Скопје?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 03:11

то В. можи да знај.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 03:12

ijj,neznam sega.. kaj B. Trajkovski rabotese..ama deka ladno so vodava, bese zatvoren edno vreme , mislam deka uste e zatvoren.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 09:50

VOL  овие две дефинитивно се дрогираат, тоа ми стана јасно од приказнава за дрегери и октопотчиња..и моорски дубини.. само Алах знае што таму на топлите мориња арапине им миксаат у тоа боците...:

Кога ќе излезам на површина... ќе ја извадам опремата, теговите... лесна ко пердув во тој момент, блаженост и еуфорија во исто време... она шо го опишвам ко пак родена.

немој погрешно да ме разбереш, ама искуството кое го изнесе е малку поразлично од други нуркачи.
најубавите работи се случуваат токму долу..
..глеај само како разменуат искуства... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 09:53

edna od niv e kahhmm, ama ne kazuvam koja e , neka mi se naostrat i dvete a znam koja prva ke pocne da me kolva Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 09:56

ednava mi izgleda deka gnjurela radi prestiz  i poatraktivni sliki od "odmor u Egipat " a drugava spominje nekakvi dubini, ko da gnjurela so J.J. Custo, na 34562 metri po Atlántida.
a mene samo me interesiraat pravnopolitckite i ekonomsko-etickite vozmoznosti za uspesna realizacija na kecanje pod voda.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 09:57

Ти прво кажи шо е то каххмм.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 09:59

ekspresija za potkasluvanje.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 14:24

VOL напиша:ednava mi izgleda deka gnjurela radi prestiz  i poatraktivni sliki od "odmor u Egipat " a drugava spominje nekakvi dubini, ko da gnjurela so J.J. Custo, na 34562 metri po Atlántida.
a mene samo me interesiraat pravnopolitckite i ekonomsko-etickite vozmoznosti za uspesna realizacija na kecanje pod voda.

подводните ,, лудории ,, какви што ги замислуваш, се прават во топли води, и на помали длабочини. а според разговорот, во овој опис влегува чучулига, затоа што нуркала на топло и плитко. Smile

треба неа да ја прашаш, јас мислам дека ти кажав. Wink
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 14:37

Никогаш не ми паднале на ум тие активности под вода.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba on Пет Јан 16 2015, 14:39

де, па немој одма ти со правдање, Wink Wink чекај да дојде вол, да искоментира нешто.
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот