Откажување од цигари

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 21:26

Никотинската зависност сум прочитала, е иста ко и другите.. хероинската на пр.

Во последно време се' почесто размислувам да престанам да "пијам тутун" и читам, читам.. се информирам...

Има некој со практично искуство?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by king on Чет Јан 15 2015, 21:29

чучулига напиша:Никотинската зависност сум прочитала, е иста ко и другите.. хероинската на пр.

Во последно време се' почесто размислувам да престанам да "пијам тутун" и читам, читам.. се информирам...

Има некој со практично искуство?

Има ..и тоа мноооогумина ....
... ама резултатите се катастрофа Laughing

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by king on Чет Јан 15 2015, 21:33

Oној ... gestapo ... стално ми вика ...
...цигарите тебе ќе те остават ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 21:35

Е фала за охрабрувачките муабети кинг!

Сега ми е полесно.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 21:39

Имам чуено за инјекции од витамински коктел (ова усвет, за овде не знам); акупунктура (ако акупунктуристот нема живеено во Кина 2000 години и да нема боцкано 1 билион луѓе - ништо не прајме); хипноза (терсене сум за то)...

има нешто друго?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by king on Чет Јан 15 2015, 21:41

Се тоа е самозалажување ...
... сите кои се откажале ..едно исто кажуваат ...
... само цврсто НЕ е решението ...

..има една чудна работа ... првите два дена се нема никаков проблем ... после доаѓа кризата ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 21:46

Каква е та кризата?

За коси кубење? за нокти гризење? да се заклучиш во соба и да го фрлиш клучот низ пенџере?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by king on Чет Јан 15 2015, 21:49

Пробај ... Twisted Evil
... гарант стануеш опасна по блиска околина ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 21:55

Аааааа...

ова станва страшно! оти за јас да се откажам, ќе треба и чучулиг да кандиса да откажва оти не бива да ми чади пред нос за време на процесот... а никако не оди па да го замолам да чади надвор... и ако двајцата откажваме, а се станва опасен...

ова никако не изгледа оптимистички.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 21:59

чучулига, колку пушиш на ден?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:02

Embarassed

можи да не кажам?

Embarassed

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:11

Лаба, а ти имаш искуство со цигарите?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 22:17

може да не кажеш , ама не е женска-интимна тајна, еве јас половина кутија на ден во просек.
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:19

Во најдобар ден те шијам за уште пола. Embarassed

А ако дојди друштво да се картаме и да се пие.... Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 22:24

па , знаеш, да се откажеш треба да почнеш. цигари не се отказуваат само со разговори Smile и постојано барање на совети и методи
Acta, non verba
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:27

Акта ли Рес ли..

без целосна психичка спремност и многу практични совети во ракав, јас не почнувам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 22:33

токму тоа и ти го кажувам. почни.
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:35

Smile

ко ќе почнам да сметам на морална поддршка од тебе?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 22:36

па ако ти значи морална подршка од мене, тогаш ја имаш
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 22:36

спортуваш?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:41

Да... рекреативно скијам и нуркам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Laba on Чет Јан 15 2015, 22:44

каде нуркаш?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by concrete on Чет Јан 15 2015, 22:44

чучулига напиша:Smile

ко ќе почнам да сметам на морална поддршка од тебе?
..Врабец..што би рекол VL  , откажуење од цигари е најлесна работа на светот.., знам многу кои тоа 100 пута до сега го праеле.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:48

Laba напиша:каде нуркаш?

Фак, ич неќам да звучам претенциозно, ама то е... исклучиво во топли мориња.

Знам, ене Охрид кај е, знам дека онде се пелистерските очи за висинско нуркање, Врело за пештери...

ама ич, ич од ич неќам да ми подзастуди.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by чучулига on Чет Јан 15 2015, 22:49

concrete напиша:
чучулига напиша:Smile

ко ќе почнам да сметам на морална поддршка од тебе?
..Врабец..што би рекол VL  , откажуење од цигари е најлесна работа на светот.., знам многу кои тоа 100 пута до сега го праеле.... Wink

Од многу луѓе чув слично...

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Откажување од цигари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот