Сакам кажам, нема каде....

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 20:09

И да, се работи за мене и едни сини очи...

требаше дома да ми бидат и не испадна... и ми е мака...

то ми е инаку...

баш сакав пак да си најдам љушпи од мандарина под комодата...

криво ми е дека нема...

то е!!!

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Саб Јан 30 2016, 19:18

чучулига напиша:Вака сега сериозно..

доколку сега би се преориентирала... би била таксист или камионџија...

..сеа што си??? траперка од од високите гори??? Shocked

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 19:20

Сега сум ама прати добро: земјоделец управител во најава!

Мхм!

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Саб Јан 30 2016, 19:37

чучулига напиша:Сега сум ама прати добро: земјоделец управител во најава!

Мхм!
....со што управуваш во најава ???

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 19:40

со земјата која ја имам во посед.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Саб Јан 30 2016, 20:01

чучулига напиша:со земјата која ја имам во посед.
..значи латифундистка??? .....си купи коњ и сомбреро??? Very Happy
..чикити ќе увезеш???

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 20:02

чуму би ми биле на пр?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Саб Јан 30 2016, 20:19

чучулига напиша:чуму би ми биле на пр?
За Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 20:21

А оти? 

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Нед Јан 31 2016, 00:31


concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Фед 02 2016, 21:18

ebati zunzarata glupa.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Фед 02 2016, 23:00

mi smrdi na zunzarana ne izbrijana skriena u zunzarnik Laughing

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 00:14

кој рече дека електронските цигари не се штетни .... гомна да јаде ...

http://www.telegraf.rs/vesti/1981297-elektronska-cigareta-mu-eksplodirala-u-ustima-izbila-mu-zube-i-unakazila-lice-uznemirujuci-foto

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Саб Фед 06 2016, 21:29

Изгледа се и оди само у цицки


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Саб Фед 06 2016, 22:06

pa ne I se cicinjava od toa be king Twisted Evil

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Саб Фед 06 2016, 22:08

[img][/img]

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Фед 09 2016, 21:29

Хммммм

сеуште не ми е јасно зошто ги забранија фосфатите само во детергентите за алишта а не и во средствата за садови... ееееј јадиме бре од тие садови...

scratch scratch scratch

Во секој случај, најсилно го препорачувам македонскиот безфосфатен гел за машинско миење пајнци, лајци, вилушки тенџериња.... МИЛЛ

http://hemiks.com.mk/page10.html

Господ здравје да му дава на производителите секогаш Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 21:37

a .. da daese nekoj sovet a sto stipki , drveni ili plasticni... da ne ima nekoj fosfat I vo toa plasticnite majkumu...a?

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Фед 09 2016, 21:45

во штипки не се мешам... а и не велам дека мора да се користи... многу луѓе ни знат за фосфатит ни ги интересира ни па знат за ова милл-ов мој...

јас да си кажам само а на кој како му чини така нека си прај.

а и да... како средство за плакнење во машината користам алкохолна киселина наместо дополнителни хемикалии. ете и то да не заборам да го споделам.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 21:49

pies od toa?

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Фед 09 2016, 21:51

цк...

кога пијам, обично пијам пиво или вино Razz Very Happy Razz

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 21:52

pola pije pola sarcu daje...
..na masinata de

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by gestapo on Вто Фед 16 2016, 17:21

Setam niz grad i sto ke vidam...
od kola so bugarski registracii izleguva makedonski vojnik?????
se prasuvam itoj li ima bugarski pasos?

gestapo

Posts : 174
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Вто Фед 16 2016, 17:26

gestapo напиша:Setam niz grad i sto ke vidam...
od kola so bugarski registracii izleguva makedonski vojnik?????
se prasuvam itoj li ima bugarski pasos?
..македонски војник??? ти да не си побркал нешто, зар има уште такви??? Shocked

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by gestapo on Вто Фед 16 2016, 17:41

nebe tocno znam sto vidov samo neznam dali bese oficir ili vojnik ...
nemav vreme da go slikam.

gestapo

Posts : 174
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот