Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:29

чучулига напиша:Не ти се дава да напишиш клучното: неверници.

ne davam takvi kvalifikacii napamet.
mozebi se, mozebi ne se.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba on Пон Јан 19 2015, 00:29

доброутро . голем ден е денес, не се подготвувате за скокање по крстот?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:30

Е ти си скокал напиша... си или не си верник?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:30

kako ne. eve samo da utvrdime vrabecov dali ke ripa ili ne.
ama ne mu se kvasat nodzinjata da skaka.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:31

чучулига напиша:Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
se trudam da bidam.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba on Пон Јан 19 2015, 00:32

и, ќе се скока ли?SmileSmile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:32

VOL напиша:
чучулига напиша:Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
se trudam da bidam.

Во ред. Фала.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:33

чучулига напиша:
VOL напиша:
чучулига.. напиша:Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
se trudam da bidam.

Во ред. Фала.

e so sea.so se naduva.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:34

Не се надував, оти?

Ми одговори и се заблагодарив.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:35

чучулига напиша:Не се надував, оти?

Ми одговори и се заблагодарив.

Suspect
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:36

ne si fer
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:39

Зошто?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:41

e taka.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba on Пон Јан 19 2015, 00:42

ччучулига, си скокала до сега по крст?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:43

Никогаш. 

Студи.

Ова време обично скокам во топли мориња.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:48

vo more frlaat krst? zamisli, ajkuli, azderi i Op ! popot ke go dzitne.. e aj skokaj posle Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:48

И друго, никогаш не сум сакала да шетам гола (така се осеќам ко ќе сум по купачи) пред луѓе.

Брррр!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba on Пон Јан 19 2015, 00:48

па, не си сега во топли мориња? Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:51

чучулига напиша:И друго, никогаш не сум сакала да шетам гола (така се осеќам ко ќе сум по купачи) пред луѓе.

Брррр!


ijaaa.. vaka da ne setas, da ne te vidat. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:51

@Laba

Цк...

секоја година е истиот муабет дека бегаме за да не частиме за годишнината, а оти годинава е окригла, првата двоцифрена, частиме, тојест одбележуваме пошироко.

Хихихии... еве и друг податок, баш и толку години сум нуркач.


Последната промена е направена од чучулига на Пон Јан 19 2015, 00:52. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba on Пон Јан 19 2015, 00:52

Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 00:54

VOL напиша:

ijaaa.. vaka da ne setas, da ne te vidat. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Ич не одам на плажа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:55

чучулига напиша:@Laba

Цк...

секоја година е истиот муабет дека бегаме за да не частиме за годишнината, а оти годинава е окригла, првата двоцифрена, частиме, тојест одбележуваме пошироко.

Хихихии... еве и друг податок, баш и толку години сум нуркач.
       mora da si ti u gnjuracko-zastitno od pogledi-odelo. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba on Пон Јан 19 2015, 00:56

вол, ти ке се фрлаш?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 00:57

'vaa godina, jok. ke frlam mozda, nekoja caska u znaku podrske i navijanja.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот