Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL on Саб Дек 19 2015, 08:35

za mnogu godini Sveti Nikola....
https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига on Чет Јан 07 2016, 10:03

За многу години м?http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/vozrasni-na-shto-lichi-be-ova

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот