Кинеска роба

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 16:25

Jas misla deka nikakov kineski proizvod ne treba...da se kupuva..po nikoja cena ...imame nas kvaliteten proizvod..treba zatvorenite fabriki da se otvoret...ke se otvarat novi rabotni mesta ....?
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 16:30

komjuterot od koi dozivuvas ekstaza vo momentov ti e kineski .

mislis deka ke sklopis poslozeno od domino, vo "domakja fabrika " vo Mala Recica, otvarajki noivi rabotni mesta?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 16:53

VOL напиша:komjuterot od koi dozivuvas ekstaza vo momentov ti e kineski .

mislis deka ke sklopis poslozeno od domino, vo "domakja fabrika " vo Mala Recica, otvarajki noivi rabotni mesta?
Mene sekoe mocanje mie polu svrsuvanje..zborot mi bese kaj nas da se proizveduva po nasi standardi..
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 17:02

pa mocaj dvaput be. pola plus pola -da dosvrsis na raat.


a koi nasi standardi...pasha zotin?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by king on Пон Јан 12 2015, 17:03

lol! lol! lol!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 17:15

VOL напиша:pa mocaj dvaput be. pola plus pola -da dosvrsis na raat.


a koi nasi standardi...pasha zotin?
Od kina nese uvezuva samo kompjuteri ...od tekstil do konduri..moze kaj nas da se proizvedat...kese otvarat novi rabotni mesta a ne mladite da begat od Мakedonia...?
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 17:17

afro
king напиша:lol! lol! lol!
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 17:17

koj gi civsa be, zuti neka rabotat za 10 dollari cel mesec, nie ke go prcime za deset dollari u Mavrovka na kafe ne se ide be, ej!
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by чучулига on Пон Јан 12 2015, 17:19

Види гестапо:шо велиш, има кај нас дисциплина за вака?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by concrete on Пон Јан 12 2015, 17:20

gestapo напиша:
VOL напиша:komjuterot od koi dozivuvas ekstaza vo momentov ti e kineski .

mislis deka ke sklopis poslozeno od domino, vo "domakja fabrika " vo Mala Recica, otvarajki noivi rabotni mesta?
Mene sekoe mocanje mie polu svrsuvanje..zborot mi bese kaj nas da se proizveduva po nasi standardi..
....тешко бе Гехајме Штатзполицај.., кај нас во моментов нихт муглиш ни сарма да смоташ потполно од произведено во Македонија... ударот на Herr Бране со тоа THOR  токмакот не остави ни Blumelein Very Happy Very Happy Very Happy
Very Happy
Ќе трба уште мноогу снегови да се стопат на Кораб и многу вода да протече по Вардар  додека евентуално нешто ќе може да се направи  овде.


Последната промена е направена од concrete на Пон Јан 12 2015, 17:22. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 17:21


gestapo напиша:
VOL напиша:pa mocaj dvaput be. pola plus pola -da dosvrsis na raat.


a koi nasi standardi...pasha zotin?
Od kina nese uvezuva samo kompjuteri ...od tekstil do konduri..moze kaj nas da se proizvedat...kese otvarat novi rabotni mesta a ne mladite da begat od Мakedonia...?
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by king on Пон Јан 12 2015, 17:21

И патлиџани турски јадеме ... а не па за друго ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by concrete on Пон Јан 12 2015, 17:23

king напиша:И патлиџани турски јадеме ... а не па за друго ..
Чекичот на Тор е заебана работа, кога пак глупандери го дофатат....катастрофална Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 17:26

Mjolnir.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 17:33

чучулига напиша:Види гестапо:шо велиш, има кај нас дисциплина за вака?
diktaturata gi pretvoril vo roboti rabotat za 15 dolari mesecno...nie sme imperatori za niv...nas ni treba da sme slozni drugoto samo si tece
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 17:37

Gestapo.

od deset  lopatari, eden e sef, drug mu e zamenik, tret mu e sekretarka, cetvrtiot mu e kurir-vozac, pettiot e strucnjak za racen alat, sestiot mu e pomosnik , sedmiot e odgovoren za moral I raspolozenie, devettiot e personalec- mendadzer za covecki resursi,odgovoren za tender na podizveduvac na rabotite..e desetiot sto I da e, moze samo kafe na ovie devet da im svari.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by concrete on Пон Јан 12 2015, 17:39

чучулига напиша:Види гестапо:шо велиш, има кај нас дисциплина за вака?
ова  што го покажуваш нема врска со дисциплина тоа се ЦИРКУСКИ ВЕШТИНИ   и траат со тоа темпо додека се снима...  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by чучулига on Пон Јан 12 2015, 17:43

конкрит, 

нешто ми вели дека не си во право!... чек, а да.. цената кинеските производи билааааа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 17:49


Eh mastika
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by concrete on Пон Јан 12 2015, 17:53

чучулига напиша:конкрит, 

нешто ми вели дека не си во право!... чек, а да.. цената кинеските производи билааааа.
хммм...очигледно моја драга Чучулига испушташ од вид дека со организирање на производство се бавам 40 години, а за способностите на човечко суштество има уште од 19 век егзактнти мерења. Се прашуваш ли колкав е ресурсот на еден виткач на цигари од спотот...колку време трае таква макина???  Небитно колку кошта... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by чучулига on Пон Јан 12 2015, 17:57

Нив друга сорта вонземјанЦи ги има донесено, нас друга.

Не можиме да се споредваме.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 17:59

чучулига напиша:Нив друга сорта вонземјанЦи ги има донесено, нас друга.

Не можиме да се споредваме.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by чучулига on Пон Јан 12 2015, 18:01

Шо па ти?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 18:02

чучулига напиша:Шо па ти?

ja sum od tretiot vid, de, onie so naaa olkav ..
...nos
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by concrete on Пон Јан 12 2015, 18:09

VOL напиша:
чучулига напиша:Шо па ти?

ja sum od tretiot vid, de, onie so naaa olkav ..
...nos
а број на кондура , колкав ти е.....   факаш ли добра бројка???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кинеска роба

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот