Кулинарско ќоше

Страна 8 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 23:09

чучулига напиша:Во Битола нема "мор".... "ле", и "мори" да... вервам во траги.
so znaes be ti so ima vo Bitola.. Cool
vrska nemas so Bitola.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 23:13

чучулига напиша:
concrete напиша:ич бе Чучулига , ова Ribar-ов  жестоко момче и само падот на Рим , пардон Грујо му се причинува..у тоа трансот...
А јас имам два стека телешки од по 600 грама у маринада и немам идеа да кажам како да ми ги зготват....
Каков стек, каква маринада???
..телешки , или барем попораснато теле.., масло,млеко, миродии.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 23:17

Чекај... бифтек без коска така?

И, колку време ти е во маринадата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 23:26

чучулига напиша:Чекај... бифтек без коска така?

И, колку време ти е во маринадата?
..без коска ,кај мене само ствари без коска.. Smile  ..ќе седи до задутре значи 4 дена... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 23:28

Во маринада???

Па... то би требало да се фрли.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Пет Апр 03 2015, 23:32

Тури бе у тава со свинска маст, попрскај ги со кари и испржи ги ... 

... а за гарнир ... у вок тава пропржи од оној мешаниот сецкан смрнат зеленчук ...

..наједноставното најубаво испаѓа ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 23:48

чучулига напиша:Во маринада???

Па... то би требало да се фрли.
..ти со француска кујна имаш врска колку јас со тибет.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 23:52

Ај бе не мавај така....

од општа култура ...

ај нема врска... така нека е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Апр 04 2015, 00:17

чучулига напиша:Ај бе не мавај така....

од општа култура ...

ај нема врска... така нека е.
...која бе општа култура.., ги има повеќе Very Happy Very Happy Very Happy
...и промајата е општа култура кај нас..... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 00:20

Не се буни, признав... јас појма немам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Чет Мај 28 2015, 03:35

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Мај 28 2015, 23:35

Алцхајмеровата болест е досега позврзана со високи нивоа на присуство на алуминиум во организмот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

конкрете што велиш за ова

Пишување by ribar on Пон Јун 29 2015, 22:57ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Вто Јун 30 2015, 09:34

ribar напиша:
чекај да најдам микроскоп , па ќе ти кажам...., вака со голо око некое плехче од фурна.. Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Jул 02 2015, 15:58

Ха! Го видов на kurir.rs и ми се чини практично за луѓе кои немаат многу време за готвење Ммммммм.... она благото со нутела многу ми фаќа око... ко ќе го пробам ќе искоментирам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Jул 15 2015, 23:55dobra kolekcija koja ide so dobra hrana..
normalno deka ne se ispieni, ne sme pijanduri pa da gi praznime sisinjava, sto I se gleda neli.. Cool


Последната промена е направена од VOL на Чет Jул 16 2015, 00:08. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Jул 15 2015, 23:56

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Jул 15 2015, 23:57


pojma neam kako se vika ribava, ali vazno e riba Laughing


Последната промена е направена од VOL на Чет Jул 16 2015, 00:12. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Jул 16 2015, 00:04

Само ради то шо сум согласна со другарски договор... ова повраќањца стои овде, со се празни шишиња и се

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Чет Jул 16 2015, 00:06


nisto podobro od ednostavna pdogotovka na hrana..bilo kade..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Чет Jул 16 2015, 02:38

ова повраќањца стои овде, со се празни шишиња и се

koja mizerija, na duh, um, (um?) na psiha.....
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Jул 16 2015, 03:49

Мизерија а???

па распали брате со се реЦетите и ич да не ти чуе

ај просветли не нас неписмените шо појма немаме од ништо. Ни сме виделе ни сме чуле од свет и слични тракатајнци.....

Море, Итар Пејо е  Цар а Марко Крале надбог... па шо... Црна Арапина и Шарецот се ... пресметана колатерална потрошувачка. (ој ти објаснувај се се србите)

ај бе браааат!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Саб Сеп 12 2015, 20:56

concrete напиша:
ribar напиша:
чекај да најдам микроскоп , па ќе ти кажам...., вака со голо око некое плехче од фурна.. Wink

Бујрум на Шашлик и Ил Бароне.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Сеп 12 2015, 21:15

(многу ме интересира одговорот на конкретниот на поканата за рандеву)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Нед Сеп 13 2015, 00:29

чучулига напиша:(многу ме интересира одговорот на конкретниот на поканата за рандеву)
..што бе одговор ... изгледа треба да ангажирам гледач у пилешки џигери , за да ми каже каде да го најдеме за тоа јагулата димена ... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот