Дали Македонија е ксенофобна?

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 20:38

Сериозно, не ме бива да давам такви објаснувања.

Фаќам нишка од ное, и дур да ситгнам до муабето, сите ќе исечат вени... то крвојни кој сака да гледа 

Laughing Laughing Laughing

Јас сум од и со малку зборој.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 20:41

ne ti baram da mi go objasnis principot na rabota na fotonsko torpedo ispaleno NCC Enterprisse  vo uslovi na zgolemena radijacija na gama zraci, tuku da kazes kako toa kakvi toa stranci ke uvezuvas, koj kalibar na ljudi, koj kov, profil, so koja namera.
..pa ti ja otvori temava, ne se praj ulava sega!
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 20:43

Ааааааааа...

јас те сфатив да ти го објаснувам економскиот дееееееел.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 20:45

ahaaa
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 20:47

Јас не увезувам странци, шо ти е бе. 

Чудно ми е дека до сега ги нема а в комши ги има. 

И зато ја почнав темата, оти или треба да се донесат или не знам шо... То се одлуки на висока политика со многу планирање и се' шо оди околу то.

А ако ќе дојдат какви би биле ние спрема нив ми е многу интересно. Посебно оти сакаме ко народ да си мислиме дека сме многу широкогради.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 20:49

ete vidis , sepak zivees na Himalaite.
 nie si uvezuvame stranci odamna, i toa mnogu ,ama ti neznaes.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 20:50

Абе ај?

Па кажи!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 20:51

eve gi,de,. cekaat za zelen karton,
...i po dobivanje na dozvola za rabota, investiraat vo Makedonija

avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 20:53

so mislis , ti ne uvezuvame nie stranci....bas tebe ti teknalo , onaka, a? Cool Cool Cool
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 20:57

ц ц ц В.

То се незаконски дејанија и од то данок државата не гледа. 

И башка то е многу сурово, тешко и мачно и тажно... пробај замисли да си на нивно место, бело робје.

Бррррррр

Sad Sad Sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 20:59

sum probal i toa bez zarabotka.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 21:04

Абе ај...кој те тоа украде и кај те тоа продаде?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 21:06

edno sise me ukrade.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 21:07

шише?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 21:08

a ti mislis deka ovie goi kradat ?pa oni sakaat po sipki, nikoj od bugaristan ne gi krade i gi nosi stotici kilometri na zapad, sami se prodavaat.
..pa ne sme nie Kosovo bre, ne sme nie ksenofobicni.
vistinskiot naslov za tvojava tema e dali e Kosovo ksenofobno a ne Makedonija.seriozno.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 21:10

Па, на запад проституцијата е легална. 

Кај нас не е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 21:10

avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 21:11

чучулига напиша:Па, на запад проституцијата е легална. 

Кај нас не е.

e pa za  kulturni zabavnive investitorki od istok nie sme zapad, de... Laughing
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 21:20

У В. она за шишето сериозно ти е?

А за жените не се зафркавај... си читал/гледал нивни исповеди?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by concrete on Нед Јан 11 2015, 22:36

чучулига напиша:Ах... сега ја оплескавме... 

ептен не ме бива за такво објаснување, дудук невиден сум на то поле. 

Извини. 

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
-не бригај , јасно е ..јас читам мисли. Таа медицина која ја препорачуваш , веќе е бајата за нас . Ние не сме средина која ќе развива шема ..многу народ , потрошувачи итн.  Но тоа нема веза освен што се ќе загадиме прво со фекалии , а после се друго. Ние сме поише за пост-пост-постиндустриско лежерно, чисто , мирно место во кое можеш да се движиш без потреба да се лакташ со куп народ додека се пробиеш до било каде....и каде  само богатунери ќе можат да припират , додека имаат пари на конто , скапо да го плаќаат таквото задоволство...  заеби црчуги и други, секој камен си тежи на своето место. Померање не е потребно, најмногу од здравствени и душевни причини.
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 22:44

конкрит..

за да имаш то шо велиш, треба да имаш други луѓе.

Никаде во ниедна земја домородното население не е слуга на дојдените богатунери ко шо ги викаш. Оти нив, слуги со традиција им се неопходни... ко воздух!

И то е така, да си бидиш начисто.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by concrete on Нед Јан 11 2015, 22:48

чучулига напиша:конкрит..

за да имаш то шо велиш, треба да имаш други луѓе.

Никаде во ниедна земја домородното население не е слуга на дојдените богатунери ко шо ги викаш. Оти нив, слуги со традиција им се неопходни... ко воздух!

И то е така, да си бидиш начисто.
....не бригај за тоа , ќе доагаат таквите на работа , со брзите возови од соседтвото.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 22:50

Ни в комши немаме такво нешто.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by concrete on Нед Јан 11 2015, 22:53

чучулига напиша:Ни в комши немаме такво нешто.
ќе има , кога ќе има брзи возови и потреба од батлери со традиција, за соодветните богатунери у рајот....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by чучулига on Нед Јан 11 2015, 22:56

Во ред.

Јас ти кажвам дека богатунери нема да видиме. Бар јас до кај шо гледам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали Македонија е ксенофобна?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот