Корупција во Македонија

Страна 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 08:53

dobar zaklucok.

za zal,ili za srekja,toa ostavam na politicki oboenite,  seuste ne e najdena formulate za izlez od opozicija.

Makedonija kako drzava si postoi i bez niv i so niv,
najlosata mozna situacija sto moze da se sluci za nekoj koj bi trebalo da ima ambicii za promeni: panta rei...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 09:09

па ја мислам дека и нема амбиција за промена кај нив него дека станува збор за успешно истеран театар кој веќе 25 години не забавља.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 09:12

e bas ne zabavlja.
blaze si ni.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 09:17

ама сеа и ти. на некој и куманија му беше смешно и скриена камера со зоран павлов не па ова.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 09:18

pod K-15, nisto drugo ne priznavam.
a , za mene, i ne vidov nesto da e "nad" k-15..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 09:27

ама за тебе Smile ја ти викам дека мнозинството и ова шоу му е интересно. во спротивно ќе побарало друга претстава.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 09:30

Centarec напиша:ама за тебе Smile ја ти викам дека мнозинството и ова шоу му е интересно. во спротивно ќе побарало друга претстава.
ako taka gledas, togas najverojatno za tebe casata polu prazna e povekje od casata polovina polna.

 K-15 go napolnija stadionot, togas Gradski,cela Juzna  i del od stranite.
 Ne znam koj drug "humoristicar" bi imal smelost da izleze pred publika rizikuvajki "mrs be u pivku majcinu" ili anticko - makedonskiot borben tradicionalen vosklik "uaaa.."

masa i rasa.
zasega e -rasa.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 15:52

http://www.kurir.mk/Makedonija/partii/186149-VMRO-DPMNE-Od-nepostoecki-imot-na-soprugata-Silegov-dobiva-700-evra-mesecna-zakupnina

ај сеа докторов од џорче нека не го прашува шилегов како можело ова она, него нека отиде со доказите у мвр и нека го пријави за малверзација со анкетен лист.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 15:56

Центарец, ова линков ми јавува грешка 404
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 15:58

незнам зашто и кај мене, тој е линкот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 16:01

Пу... а баш сакав да ѕирнам. И да искоментирам Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 09:46

Ѕирни де уште си стои на страната на курир. Гордо истакнато додека некој не го побара ова што ја го предлагам па експресно да го тргнат

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 18:21

Пробав ама пак исто.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 18:58

чучулига напиша:Пробав ама пак исто.
http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=44580

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 19:05

Фала кинг.

Овај Шилегов ептен чуден некој чоек.. во анкетен лист пријавува нелегални пари!!!

ц ц ц шо се немало по светоФ.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 22:24

втор ден нема пријава од вмро до антикорупциска или мвр или јавен обвинител за шилегов. за рада веќе година ипол, за бранко веќе 9 години.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 23:07

Шилежено ... ќе банкротира ... слушам на тв дека и министерството за култура ќе му стегне тужба ...

... кој го заеба да се со гзот напред истрчува?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 23:09

А оти ти одма го осуди?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 23:18

Знајш како викаат ... еднаш лажго, стално лажго...

... нели изгуби еднашка .... за клеветење ...

... туку што е ова ... дури четири фирми му нашле дома .... ај за тие двете негови ..и така така ... ама оние другине две ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 23:21

Сега од тебе разбирам за то.

Нешто да се ѕирни?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 23:32

ене сега на сител

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пон Јан 19 2015, 00:26

Ги пријавија рада шилегов и бранко у мвр? Не?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Пон Јан 19 2015, 09:53

Centarec напиша:Ги пријавија рада шилегов и бранко у мвр? Не?
....ќе повторам едно типично јужномакедонско контра прашање на едно ко твоево...: ти бе мора да си многу будала или к..от да ти е многу голем...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пон Јан 19 2015, 09:56

ме занима двојниот аршин на кингот во коментирањето на ситуациите де Smile иначе и слепите гледаат за што станува збор.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Сре Јан 21 2015, 10:45

ДКСК: Нејасно е зошто Шилегов во анкетниот лист дал контрадикторни податоци

http://netpress.com.mk/dksk-nejasno-e-zoshto-shilegov-vo-anketniot-list-dal-kontradiktorni-podatoci/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 4 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот